Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Ximiki Veltiosi

Original poster
Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
Μετα απο καιρο λογο βεβαρημενων φοιτητικων υποχρεωσεων και αφου τελειωσα με το βαψιμο ολων των πλαστικων, χερουλιων,κτλπ. Αποφασισα και εντυσα τα πλαινα pillar trims πανω απο τις πορτες με αυτοκολλητο carbon. Αν και ηθελα να τα βαψω piano black μαζι με τα κομματια των καθρεπτων που ειναι το μοναδικο "φαλτσο" σημειο πλεον επανω στο αμαξι τελικα κατεληξα στο ντυσιμο. Αφου εφτυσα αιμα στη κυριολεξια να τα βγαλω απο το αυτοκινητο(και δνε το ξανακανω για κανενα λογο!!!!), πλυθηκαν και περαστηκαν πριν απο λιγη ωρα με μεμβρανη. Τα υλικα που χρειαστηκαν ειναι:

1. Σεσουαρ μαλλιων ικανοποιητικων watt
2. καλο κοπιδι ή αμα εχετε ακρες χειρουργικα νυστερια Νο22 η Νο20
3. Ενα χτενακι
4. Το αυτοκολλητο
5. 25 λεπτα απο τη ζωη σας για καθε κομματι
6. Ενα ψαλιδι

Μερικες φωτο απο τη διαδικασια και το αποτελεσμα.:




 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Μεγειες Βαγγέλη...
πόσο πήγε το μέτρο το αυτοκόλλητο?

Υ.Γ. ξέχασες να γράψεις στα υλικά και το scrable tease tease
 

Ximiki Veltiosi

Original poster
Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
το αυτοκολλητο ειναι κινεζικο με 3 ευρω το ενα τετραγωνικο μετρο. Σαν ποιοτητα ειναι μια χαρα(τουλαχιστον φιανεται να ειναι...).

Ανδρεα βγαλτα απο πανω-εγω δεν βοηθαω καν σε αυτο το κομματι..στο λεω :D- και οποτε θες ενα Σαββατο φερτα να στα φτιαξω!αμα ερθεις πρωι φερε και καφε..
 

DrA

Member
Mar 6, 2011
243
0
0
Ωραιο φαινεται!  ok234

Γτ δυσκολευτηκες ομως? Σε πολλα Fiesta αυτα πεφτουν απο μονα τους!
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Ximiki Veltiosi said:
το αυτοκολλητο ειναι κινεζικο με 3 ευρω το ενα τετραγωνικο μετρο. Σαν ποιοτητα ειναι μια χαρα(τουλαχιστον φιανεται να ειναι...).

Ανδρεα βγαλτα απο πανω-εγω δεν βοηθαω καν σε αυτο το κομματι..στο λεω :D- και οποτε θες ενα Σαββατο φερτα να στα φτιαξω!αμα ερθεις πρωι φερε και καφε..
Για να εχει καφε θα εχει κ βοηθεια στο βγαλσιμο χαχαχαχαχαχα
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Με δεύτερο καφε και δεύτερο βοηθο τι γίνεται...? Πλάκα κάνω. :p μεγειες Βαγγέλη πολυ όμορφο. ;)
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Crazy said:
Καφενείο :p γτ με 3 άτομα δουλειά δν βλέπω να γίνεται χαχαχαχ
Χαχαχα...παντως για την παρεα ειμαι μεσα. qq qq qq
 

Ximiki Veltiosi

Original poster
Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
βγαλτε τα και ελατε δεν εχω θεμα κανενα!ισα ισα με περισσοτερα χερια θα γινει πιο γρηγορα.

@drA : και εγω ετσι ειχα ακουσει αλλα για καποιο λογο τα δικα μου ηταν λες τα ειχες κολλησει με μπετον αρμε.
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
DrA said:
Ωραιο φαινεται!  ok234

Γτ δυσκολευτηκες ομως? Σε πολλα Fiesta αυτα πεφτουν απο μονα τους!
κατι τετοιο μαλλον συμβαινει και στο δικο μου. Ξερει κανεις αν αυτα τα κλιψακια που μπαινουν στην πορτα, ειναι κολλημενα στο πλαστικο της κολωνας ή ειναι πρεσσαριστα; Τα δικα μου πλαστικα παντως εχουν λασκαρει και θελω να δω τι μπορω να κανω.
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
Οποτε ξεκολλησαν απο τον ηλιο...Αν βγαλω τα κλιψακια και τα ξανακολλησω θα εχω επιτυχια η αδικος κοπος;
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
arkas said:
Θελει προσπαθεια για να βγουν
Οπως το βλεπω αν το τραβηξω καποια θα βγουν μ ε την κολωνα και καποια θα μεινουν στην πορτα. Θα δω αν υπαρχουν ανταλλακτικα μονο κλιψακια μηπως σπασω κανενα και θα το παλεψω
 

Ximiki Veltiosi

Original poster
Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
δεν υπαρχουν ανταλακτικα clips , αυτα ειναι κολλημενα πανω στο πλαστικο και αν σου σπασουν παει για πεταμα εκτος αν καταφυγεις στυ λυση με τη παρπριζοκολλα. Αν δεν θες να τα ντυσεις η να τα βαψεις μη μπεις καν στη διαδικασια να τα βγαλεις απο πανω. Παρε sikaflex και κολησε τα βαζοντας στη πανω και κατω ακρη του πλαστικου ανασηκωνοντας τα λιγο ωστε να περασει η μυτη απο το πιστολι. Ειναι οτι χειροτερο εχω συναντησει σε trim αυτοκινητου στη ζωη μου...χαλια!
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
Ximiki Veltiosi said:
Παρε sikaflex και κολησε τα βαζοντας στη πανω και κατω ακρη του πλαστικου ανασηκωνοντας τα λιγο ωστε να περασει η μυτη απο το πιστολι. Ειναι οτι χειροτερο εχω συναντησει σε trim αυτοκινητου στη ζωη μου...χαλια!
Καλη η ιδεα σου!!! Οντως δεν με ενδιαφερει ντυσιμο η βαψιμο, μονο μην κρεμασουν με τον καιρο.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread