Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Mormagor

Original poster
New member
Mar 28, 2011
53
0
0
Γεια σας παιδια, πρωτο μου ποστ :)
Σκευτομαι να εγκαταστησω ενα BMC CDA βαρελακι καθως εχω ακουσει και δει πολυ καλα πραγματα για αυτο. Το εχει βαλει κανεις αλλος και ξερει τη διαδικασια εγκαταστασης? Και οσον αφορα την καταναλωση και την αυξηση ροπής, κατα πόσο διαφοροποιούνται σε ενα 1400ρι mk7 που έχω?
 

giannis_suzuki

Pro Member
Oct 17, 2010
384
0
0
πολλα λεφτα για 14αρι φιλε..μπορεις να παρεις κατι αναλογα με αρκετα λιγοτερα χρηματα...

αλλα σιγουρα ειναι η καλυτερη επιλογη....
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
καταρχην ρειξε μια ματια στο επισημο site της bmc

http://www.bmcairfilters.com/search_a.aspx?marca=18&lng=1

Oι περισσοτεροι,μη σου πω σχεδον ολα τα μελη προτεινουν την απλη χοανη της k&n
με αρκετα ικανοποιητικα αποτελεσματα. Βαρελακι σε μκ7 εχω δει μονο σε 1.6αρι
το οποιο ηταν εγκατεστημενο καπως καθετα πισω απο το αριστερο φαναρι.Τωρα
απο επιδοσεις ξερω ακριβως τι και ποσο ειχε παρει,αν και το παληκαρι ειχε
μεινει ευχαριστημενο σε γενικες γραμμες
 

Mormagor

Original poster
New member
Mar 28, 2011
53
0
0
ευχαριστω για τη βοηθεια παιδια, θα τσεκαρω και την K&N σαφως

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1370365566[/time]
btw, ψαχνω το κιτ της Κ&Ν μιας κ με πεισατε, για φιεστα μκ7 που εχει κανει κ tutorial o nos7 (κορυφη) και βρισκω μονο για μοντελα μεχρι κ μκ6, ξερει κανεις πως να το παραγγείλω?
 

Mormagor

Original poster
New member
Mar 28, 2011
53
0
0
kostg said:
Σε μαγαζί με αξεσουάρ αυτοκινήτων, ή από δικτυακά μαγαζιά. Ο κωδικός του κιτ για το mk7 είναι Κ&Ν 57-0686
τελεια, με κάλυψες. θενκς
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Mormagor said:
Γεια σας παιδια, πρωτο μου ποστ :)
Σκευτομαι να εγκαταστησω ενα BMC CDA βαρελακι καθως εχω ακουσει και δει πολυ καλα πραγματα για αυτο. Το εχει βαλει κανεις αλλος και ξερει τη διαδικασια εγκαταστασης? Και οσον αφορα την καταναλωση και την αυξηση ροπής, κατα πόσο διαφοροποιούνται σε ενα 1400ρι mk7 που έχω?
Σημερα εβαλα βαρελακι (SIMOTA). Ελπιζω να εχω καλυτερη αποδοση τωρα. Απο καταναλωση ειναι νωρις για να σου πω ακομα. Θα βαλω και φωτο αν σε ενδιαφερει και θα σου πω
 

Montoya

Member
Mar 7, 2011
206
0
0
72
ΑΘΗΝΑ
Εγω ειχα βαλη BMC βαρελακι στο fabia 101 που ειχα και ειχα δη μια μικρη διαφορα στην εκινηση οπως ακριβως μου ειχε ο μηχανικος μου εαν δεν βαλης προγραμα κλπ δεν αξιζη τον ρωτησα για το STμου το ιδιο μου ειπε(ο μηχανικος μου πουλαη βαρελακια και φιλτροχοανες)
 

VaggPore

Member
Aug 29, 2016
145
0
16
Καλησπερα! Τι εχετε να πειτε για το πανελ τησ k&n? Ενοω αυτο που μπενει ακριβως στον παπα! 1.4 Μκ7 να υπενθυμησω
 

PanosAek21

Rookie
Σεπτ. 12, 2014
30
0
6
https://postimg.org/image/8o7pd6549/

ξερει κανεις πεδια αν τεριαζει σε fiesta 1400 μοντελακι του 2010?τιν βρηκα σε προσφορα 40 ευρο απο αρχικη τιμη 130...
 

VaggPore

Member
Aug 29, 2016
145
0
16
Εχεις δει κανενα βιντεακι με την αντιστοιχη χοανη? Ρωτα κανενα μηχανικο μπορει να μπερδευει στια πολλα χλμτρ!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Aυτό είναι κάτι generic. Δεν κατασκευάζεται για το fiesta π.χ. όπως τα K&N που έχουμε σε αντίστοιχο θέμα στο forum. Δεν ξέρω αν θα ταιριάξει, δε φαίνεται καν τι μάρκα είναι και τι χαρακτηριστικά (διαστάσεις) έχει. Μπορεί να έχει αντάπτορες στη συσκευασία και να τοποθετηθεί αμέσως, μπορεί να θέλει και πατέντες. Περισσότερες πληροφορίες δεν υπάρχουν γι'αυτό;
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread