Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Σε εσένα κάτι άλλο είναι το πρόβλημα! δεν μπορεί στο ίδιο ακριβώς bluetooth με την ίδια συσκευή να είναι όλα μια χαρά και σε εσένα να μην δουλεύει! η κάτι έχει χαλάσει η κάτι κανείς λάθος!
Για να σε ξεφορτωθούν σου είπαν για συμβατότητα που είναι 100% λάθος.
 

Nordvinden

Pro Member
Dec 15, 2013
362
0
0
59
Αθήνα
Το θέμα είναι ότι το κινητό μου δουλεύει σε Φιέστα '15  και τα μηλόφωνα δουλεύουν στο αυτοκίνητό μου.

Άρα ούτε το κινητό μου είναι χαλασμένο, ούτε το αυτοκίνητο.

Η μόνη λογική εξήγηση που μπορεί να δοθεί, είναι η ασυμβατότητα.
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Για να καταλάβεις ακριβός τι λέμε με πιό απλό παράδειγμα ... είναι σαν να λέμε ότι υπάρχει ασυμβατότητα στις ευρωπαικές μπρίζες ρέυματος.Ή στα wifi..
 

manager

Member
Σεπτ. 8, 2011
209
0
16
37
ας γραψω και εγω τι επαθα υστερα απο αγορα νεου κινητου android 5 lollipop ..
αρχικα αρνουνταν πεισματικα να συνδεθει το bluetooth του αυτοκινητου με το κινητο
ετσι κατεβασα και εγκατεστησα το filmware του 2012 μεσω usb.
παρατηρησα οτι συνδεεται και αποσυνδεεται ορισμενες φορες και οταν κανω κληση ακουγεται η ποιοτητα του ηχου πολυ κακη.
δια μαγειας οταν κανω restrt το κινητο οι κλησεις γινονται κανονικα και ο ηχος ειναι κομπλε..
επειδη δεν με ψηνει να κανω καθε φορα restart το κινητο, ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο νεο filmware? αν παω στην αντιπροσωπεια φανταζομαι οτι θα μου το περασουν δωρεαν ετσι? (ειμαι στην εγγυηση ακομα )
 

manager

Member
Σεπτ. 8, 2011
209
0
16
37
και με την νεα αναβαθμιση απο αντιπροσωπεια παλι το κινητο μου κανει τα δικα του..
πρεπει να το παρω αποφαση οτι μεχρι να αλλαξω κινητο δεν θα εχω bluetooth  :-(
 

manager

Member
Σεπτ. 8, 2011
209
0
16
37
Δεν μπορω να καταλαβω και εγω τι παιζει. Εχω το huawei p8 lite  (αγορασμενο απο skroutzoμαγαζο) και το δοκιμασα σε ford που εχει sync και παιζει κανονικα..
 

sheva

Rookie
Jun 6, 2017
11
0
1
ρε παιδια εμενα γινονται ολα μια χαρα αλλα οταν εχω usb για τραγουδια η βαζω τραγουδια απο το κινητο (ενω το εχω συνδεδεμενο στο bluetoth του αυτοκινητου) η οτταν με καλουν και απανταω παιζει μονο το ηχειο του οδηγου και κανενα αλλο ηχειο.
ενας ηλεκτρολογος μου ειπε οτι μαλλον θα πρεπει να αλλαξουε ολο το συστημα του bluetooth και τη θυρα usb. εχει κανεις κατι παρομοιο?
 

piccolo

Rookie
Jan 28, 2011
44
0
6
Δοκίμασε το εξής:

1.Βγάλε τον πόλο της μπαταρίας
2.Βγάλε την ασφάλεια του ραδιοφώνου, που είναι πίσω από το ντουλαπάκι (θα βρεις ποια είναι στο manual)
3.Ξαναβάλε την ασφάλεια του ραδιοφώνου
4.Ξαναβάλε τον πόλο της μπαταρίας

Εγώ όταν έχω θέμα αυτό κάνω και στρώνει...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread