Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

dimitris98

Original poster
Newbie
Oct 17, 2023
3
1
3
Μοντέλο
MK6
καλησπερα σας! θα ηθελα παρακαλω να ρωτησω επειδη ειμαι για αγορα του FORD FIESTA 18' TDCi(90hp, diesel) αν γνωριζετε με ενα γεμισμα ποσα χιλιομετρα βγαζει ως αυτονομια καθως και στο περιπου την καταναλωση του. Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
 

MisterF

Rookie
Σεπτ. 8, 2023
15
4
3
Μοντέλο
MK8
Καλησπέρα έχω το fiesta tdci titanium. Με ένα γέμισμα και κίνηση κυρίως μέσα στην πόλη η μέση κατανάλωση μου ποικίλει έχω δει να φτάνει 6,5 και τώρα είναι σταθερά 5,3 μετά από μονοήμερη. Γενικά η συμπεριφορά έξω από την πόλη δεν έχει καμία σχέση και καλό θα είναι συχνά να το ταξιδεύεις το αμάξι. Με ένα γέμισμα έχω διανύσει 400 χλμτρα και μένουν στο range αλλά 330. Μη το θεωρείς δεδομένο ποικίλει αναλόγως την οδήγηση σου, την κίνηση κτλ
 
Last edited:
  • Like
Αντιδράσεις: dimitris98 and Κεραυνός

dimitris98

Original poster
Newbie
Oct 17, 2023
3
1
3
Μοντέλο
MK6
Καλησπέρα έχω το fiesta taco titanium. Με ένα γέμισμα και κίνηση κυρίως μέσα στην πόλη η μέση κατανάλωση μου ποικίλει έχω δει να φτάνει 6,5 και τώρα είναι σταθερά 5,3 μετά από μονοήμερη. Γενικά η συμπεριφορά έξω από την πόλη δεν έχει καμία σχέση και καλό θα είναι συχνά να το ταξιδεύεις το αμάξι. Με ένα γέμισμα έχω διανύσει 400 χλμτρα και μένουν στο range αλλά 330. Μη το θεωρείς δεδομένο ποικίλει αναλόγως την οδήγηση σου, την κίνηση κτλ
οκευ ακουγεται μια χαρα ναι απο οτι καταλαβαινω βγαζει γυρω στα 600χλμ ρεαλιστικα. ευχαριστω πολυ!
Post automatically merged:

Προσοχη μονο στην egr-dpf.
Ενιοτε το αμαξι να εκτονωνεται.
κυριως θα το εχω για την πολη. θα εχω στο νου μου μια φορα τη βδομαδα να το βγαζω εθνικη να ξεμπουκωνει
 
  • Like
Αντιδράσεις: Κεραυνός

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread