Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

stefdaso

Original poster
Newbie
Nov 23, 2022
5
3
3
Μοντέλο
MK8
Καλημέρα παιδιά! Ελπίζω να σας βρίσκω όλους καλά. εδώ και λίγο καιρό , περίπου ενάμησι μήνα πήρα και εγώ το πρώτο μου Fiesta, ενα ST-Line 2018.

Έχω βάλει τα φώτα στο Αυτόματο , ώστε να ανάβουν μόνα τους στο σκοτάδι της νύχτας αλλά και κάτω απο γέφυρες , τούνελ κτλ. φαίνεται να λειτουργεί μια χαρά , εκτός απο ενα πράγμα που δεν ξέρω αν είναι έτσι απ την μάνα του , η αν παίζει κάτι με το δικό μου.

κάθε φορά που ανάβουν τα φώτα αυτόματα, μαζί με τα φώτα ανάβει και ο αριστερός προβολέας ομίχλης. μόνο ο αριστερός. χωρις να εχω πατήσει το κουμπί των προβολέων.

αν πατήσω το κουμπί , ανοίγει και ο δεύτερος ( δεξιά ) και λειτουργούν κανονικά. ξέρει κανείς τι μπορει να συμβαίνει;
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Χαιρετε. Μηπως μονο στις στροφες γινεται; Μηπως εκεινη την φορα να εχει πολυ βροχη ή καταχνια;
 

stefdaso

Original poster
Newbie
Nov 23, 2022
5
3
3
Μοντέλο
MK8
Χαιρετε. Μηπως μονο στις στροφες γινεται; Μηπως εκεινη την φορα να εχει πολυ βροχη ή καταχνια;
η αληθεια ειναι πως οσες φορες το εχω παρατηρησει , ειναι οντως σε στροφή κοντά στο σπίτι , γιατι απέναντι εχει τζαμαρία και φαίνεται. αθήνα μένω , οπότε δεν νομίζω οτι ειναι θέμα ακραίων καιρικών φαινομένων. βροχή πολυ πιθανό να είχε. αλλά καταχνιά δυσκολο.

παιζει ρολο αν ειναι σε στροφη η οχι;
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Μηπως (δεν γνωριζω αν υποστηριζεται) αναβει ο προβολεας καθως στριβει. Πολλα αμαξια το εχουν αυτο.
Αλλιως πιθανως ειναι καποια εμπλοκη, καποιο ελαττωμα του συστηματος.
 
  • Like
Αντιδράσεις: stefdaso

stefdaso

Original poster
Newbie
Nov 23, 2022
5
3
3
Μοντέλο
MK8
δε το γνώριζα οτι υπάρχει αυτό σαν λειτουργία. θα το δω σήμερα γυρνώντας στο σπίτι και θα ενημερώσω εκ νέου.
 

thanos13

Member
Feb 27, 2013
200
42
28
Μοντέλο
MK8
δε το γνώριζα οτι υπάρχει αυτό σαν λειτουργία. θα το δω σήμερα γυρνώντας στο σπίτι και θα ενημερώσω εκ νέου.
Καλησπέρα,αν το κάνει μονο όταν στρίβεις είναι φυσιολογικό.Είναι λειτουργία του αυτοκινήτου.Και το δικό μου έτσι είναι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Rixcorr, Konstantinos.p and stefdaso

stefdaso

Original poster
Newbie
Nov 23, 2022
5
3
3
Μοντέλο
MK8
Καλησπέρα,αν το κάνει μονο όταν στρίβεις είναι φυσιολογικό.Είναι λειτουργία του αυτοκινήτου.Και το δικό μου έτσι είναι.
το παρατήρησα τώρα που γυρνούσα απ' την δουλειά στο σπίτι. έχετε δίκιο. μόνο όταν στρίβω το κάνει. οπότε ειναι εντάξει! ευχαριστώ πολύ παιδιά!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Rixcorr and thanos13

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread