Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

alextsio3

Original poster
Newbie
Jan 14, 2021
2
2
3
Μοντέλο
MK8
Καλησπερα παιδια. Το τελευταιο διαστημα η θερμοκρασια ειναι πιο κατω απο το συνηθισμενο. Το αμαξι ειναι 1.5 120hp diesel. Υπαρχουν φασεις που φτανει τη σωστη θερμοκρασια, ξαναπεφτει, παλι στη σωστη κτλπ. Το εχω παει 3 φορες στο συνεργειο τις 2 αλλαξαν το θερμοστατη και την αλλη απλα κατι ενεργειες με βαση το “manual” που εχουν. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να παιζει; Ειχε κανεις αντιστοιχο θεμα;
 

Attachments

  • IMG_1309.jpeg
    IMG_1309.jpeg
    229.5 KB · Προβολές: 4
  • IMG_1310.jpeg
    IMG_1310.jpeg
    222.7 KB · Προβολές: 4

kostas84

Newbie
Apr 1, 2021
1
2
3
Μοντέλο
MK8
Καλησπερα παιδια. Το τελευταιο διαστημα η θερμοκρασια ειναι πιο κατω απο το συνηθισμενο. Το αμαξι ειναι 1.5 120hp diesel. Υπαρχουν φασεις που φτανει τη σωστη θερμοκρασια, ξαναπεφτει, παλι στη σωστη κτλπ. Το εχω παει 3 φορες στο συνεργειο τις 2 αλλαξαν το θερμοστατη και την αλλη απλα κατι ενεργειες με βαση το “manual” που εχουν. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να παιζει; Ειχε κανεις αντιστοιχο θεμα;
Ναι φίλε, είχα το ίδιο πρόβλημα σε 1000αρι βενζίνη. Μου άλλαξαν τον αισθητήρα θερμοκρασίας και έγινε το πρόβλημα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alextsio3 and Κεραυνός

thanos13

Member
Feb 27, 2013
200
42
28
Μοντέλο
MK8
Καλησπέρα,πες τους να αλλάξουν πάλι θερμοστάτη, και στο δικό μου mk8 1.5 diesel κάποια στιγμή έπεφτε η θερμορασία όταν ο κινητήρας δουλευε χωρίς φορτίο,στις κατηφόρες και στο ρελαντί,μου άλλαξαν θερμοστάτη στην εγγύηση αλλα το πρόβλημα παρέμεινε,τον αλλαξαν ξανά και απο τοτε δουλεύει άψογα.Μπορεί να έπεσες σε ελατωματικό ανταλλακτικό.
 

alextsio3

Original poster
Newbie
Jan 14, 2021
2
2
3
Μοντέλο
MK8
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια. Τι να πω.. Θα ξαναπαω και βλεπουμε. Θα ενημερωσω :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: BloodMage and thanos13

Giotis1293

Rookie
Feb 21, 2022
23
14
3
Μοντέλο
MK8
Καλησπερα παιδια. Το τελευταιο διαστημα η θερμοκρασια ειναι πιο κατω απο το συνηθισμενο. Το αμαξι ειναι 1.5 120hp diesel. Υπαρχουν φασεις που φτανει τη σωστη θερμοκρασια, ξαναπεφτει, παλι στη σωστη κτλπ. Το εχω παει 3 φορες στο συνεργειο τις 2 αλλαξαν το θερμοστατη και την αλλη απλα κατι ενεργειες με βαση το “manual” που εχουν. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να παιζει; Ειχε κανεις αντιστοιχο θεμα;
Post automatically merged:


Post automatically merged:

Μην σε απασχολεί η απόκλιση είναι μικρή σε μονάδες μετρήσεις υπάρχει ένα κόλπο που μπορείς να δεις ηλεκρονικα την θερμοκρασία
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread