Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Swordman

Original poster
MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
44
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
Απλά έχω ξανα-αναφέρει σε άλλο θέμα-post ότι κατά τη γνώμη μου, αυτό που "ανεβάζει" αρκετά την εμφάνιση στα sport είναι η ασιατική μπροστινή γρίλια με τους νικελοχρωματισμένους αεραγωγούς. Δλδ αυτό:
399063_214430408664694_594561602_n.jpg


Θεωρώ ότι το κάνει αρκετά άγριο και με πωρώνει πολύ η συγκεκριμένη εμφάνιση!
Πιθανόν αργότερα όταν παίξει καμία καβάτζα από ευρά, να ψάξω να τη βρω και να τη τοποθετήσω!
 

Swordman

Original poster
MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
44
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
InvisibleHunter said:
Δεν ξερω ομως κατα ποσο μπορουμε να τα βαλουμε στα δικα μας.... ::)

Δε νομίζω να έχει διαφορά στο μέγεθος. Φαντάζομαι θα βγαίνει η δικιά μας και θα μπαίνει κουμπωτή η άλλη (μιλάω για ολόκληρη τη γρίλια και όχι μόνο τους αεραγωγούς).
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Βγαινει και εφαρμοζει ακριβως.
http://www.european-parts.net/catalog/product_info.php/products_id/1110/osCsid/b6tb4mftu2tr9vt0ukhb2mv551

Προσωπικα βεβαια εμενα δεν μου αρεσει.
 

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
http://www.youtube.com/watch?v=DQPXypmN1j4  εδω μπορειτε να τις δειτε και με αλλη γρυλα ...πως δειχνουν ...και εννοειτε οποιος ενδιαφερεται μακρια απο european parts γιατι ειναι πραγματικα πανακριβη ακομα και το κοκκινο S το πουλαν 25 ευρο οταν απο ebay δεν εχει πανω απο 5 ευρο ... AR15firing
 

Swordman

Original poster
MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
44
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
pumaspeed said:
http://www.youtube.com/watch?v=DQPXypmN1j4  εδω μπορειτε να τις δειτε και με αλλη γρυλα ...πως δειχνουν ...και εννοειτε οποιος ενδιαφερεται μακρια απο european parts γιατι ειναι πραγματικα πανακριβη ακομα και το κοκκινο S το πουλαν 25 ευρο οταν απο ebay δεν εχει πανω απο 5 ευρο ... AR15firing

Αφού έχουμε και αυτό το βίντεο, τώρα ξέρουμε ότι κάνει η ασιατική γρύλια και στα δικά μας και μπαινοβγάινει ...πανεύκολα! Ωραία είναι και στο άσπρο μοντέλο! Σε μαύρο όμως, πάει αυτή με τους νικελομένους αεραγωγούς που πόσταρα προηγουμένως, ή αντί για νίκελο, βάψιμο σε κόκκινο.
Υ.Γ: Το κόκκινο σήμα S μπροστά δίπλα από το σήμα "Ford" πως το στερέωσε ο τύπος;
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
τόσο απλό είναι να βγέι η γρίλια??? μπράβοοοοο!!
 

javaj

New member
Jun 28, 2011
67
0
0
40
www.flickr.com
Και εμένα μ'αρεσει η asian γρίλια κάπου στα 80-100 ευρώ την βρήκα στο ebay.
με τίποτα όμως το νίκελ με μαύρο πάνθηρα!
 

Panos_MK7

New member
Mar 16, 2012
70
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
παιδια προσπαθω να βγαλω την μπροστινη γριλια με το σημα

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-GENUINE-FORD-FIESTA-MK7-2008-2012-Front-Radiator-Grille-Badge-/400423828595

αυτη για να καταλαβετε ακριβως και δεν μπορω ...παρολο που βγαζω τα 4 δοντακια δεν βγαινει..την εχει βγαλει κανεις?για να μου δωσει καμμια οδηγια..
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
Φιλε μου εινα πολυ ευκολο,την εχω βγαλει μια φορα..
Εγω πρωτα ξεκουμπωσα απο αριστερα το αυτακι που εχει και μετα απο δεξια το αλλο αυτακι..Μετα με λιγο τραβηγμα κ'ενα ισιο μικρο κατσαβιδακι πηγαινα προς τα μεσα.Αν την τραβηξεις προς τα εσενα,προς τα εξω δλδ,φαινονται τα αυτακια..ελπιζω να βοηθησα.. :)
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Πανο την εχω βγαλει εγω κανα δυο φορες... Ειναι σχετικα ευκολο, παρολα αυτα την πρωτη μου φορα εσπασα το ενα απο τα "δοντακια" αυτα καθως προσπαθοντας τα να τα βγαλω τραβιοταν κ ο προφυλακτηρας λιγο σ εκεινο το κομματι. Μ ενα πολυ λεπτο κατσαβιδακι θα κανεις ανετα την δουλεια σου...
 

leftko

Member
Dec 23, 2012
193
0
16
32
το εκανες? μ'αρεσει !! αλλαξε το αμαξι, και εγινε πιο ξεχωριστο.
αλλα βλεπω παει ολο το μαυρο μπροστα,αρα ποσο παει το μαλλι?
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
leftko said:
το εκανες? μ'αρεσει !! αλλαξε το αμαξι, και εγινε πιο ξεχωριστο.
αλλα βλεπω παει ολο το μαυρο μπροστα,αρα ποσο παει το μαλλι?
Πιο μαύρο εννοείς φίλε?Η γρίλια μου κόστισε 70 ευρώ...
 

leftko

Member
Dec 23, 2012
193
0
16
32
εννοω ολη την γριλλια, δεν προσθετεις δηλαδη μονο αυτο το ασημι.ειναι ενα κομματι δηλαδη.
αλλα οκ,καλη τιμη ειναι,περιμενα πολυ παραπάνω.
καλοταξιδο και μπραβο σου.
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
laDAKIAS said:
Πολύ ωραίο!
Τα ασημί θα τα βάψεις κόκκινα;
Κάποια στιγμή η γρίλια θα βαφτεί μαύρο γυαλιστερό..Για τα ασημί δεν έχω καταλήξει ακόμα στο χρώμα..
leftko said:
εννοω ολη την γριλλια, δεν προσθετεις δηλαδη μονο αυτο το ασημι.ειναι ενα κομματι δηλαδη.
αλλα οκ,καλη τιμη ειναι,περιμενα πολυ παραπάνω.
καλοταξιδο και μπραβο σου.
Ναι όλη η γρίλια αλλάχτηκε...ήταν η πιο φθηνή που βρήκα..
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread