Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

fiestarta

Original poster
Rookie
Dec 20, 2012
45
0
0
Ακουγα θορυβο στριβοντας το τιμονι. Ελεγξα και ειδα οτι ειναι πιο κατω απο το min. Πηγα σε ενα συνεργειο μου το γεμισε και ξαναεχασε μεσα σε καμια 10ρια μερες. Μου ειπε οτι θελει αλλαγη βαλβιδας. Πως μεταφραζεται αυτο σε κοστος κλπ.
 

fiestarta

Original poster
Rookie
Dec 20, 2012
45
0
0
Δεν ξερω. Ετσι μου ειπε ενας γνωστος μου που εχει συνεργειο.Επειδη ομως εχω ταξιδι και το χανει αργα, γινεται να  συμπληρωσω ή πρεπει να αδειασω το προηγουμενο? Που βρισκω υγρο για το τιμονι? Σε βενζιναδικα?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δε γνωρίζω να έχει κάποια βαλβίδα το κύκλωμα του υ/τ. Πήγαινε στο συνεργείο και σηκώστε το αυτοκίνητο για να δείτε από που χάνει (λογικά θα έχει σημάδια λαδιού). Από το δοχείο, από κάποιο συνδετικό σωληνάκι, από την αντλία ή από την κρεμαγιέρα; Που θα βρεις υγρό για το κύκλωμα; Λογικά στο συνεργείο σου ή σε κάποιο μαγαζί με ανταλλακτικά.
 

fiestarta

Original poster
Rookie
Dec 20, 2012
45
0
0
Προτεινεται κατι για να χω τον νου μου μη μου δωσει οτι να ναι?
 

Sharky

New member
Apr 14, 2012
82
3
8
Χανιά
Εγώ έχω απώλεια υγρού υδρ.τιμονιου απο όταν το αμάξι ήταν 3 χρόνων και τώρα είναι 11! μοντέλο 02, και απο τότε συμπληρώνω συνέχεια! Εμένα μου είπανε ότι θέλει αλλαγή η κρεμαγιερα,πράγμα που δεν έχω κάνει ακόμα.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread