Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

pt1986

Original poster
Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Παιδιά καθως σημερα επλυνα το αμάξι πρόσεξα οτι τα πισω φαναρια εχουν κανει ραγισματα εσωτερικα και επειδη μου φαινεται χαλιά αισθητικά θέλω να τα αντικαταστισω με κανουρια αλλα το θεμα ειναι ποσο κοστίζουν?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δηλαδη αν απομακρυνθεις κανενα μετρο μακρια απο το αυτοκινητο, τα ραγισματακια φαινονται; Ή μονο απο πολυ κοντα;
 

pt1986

Original poster
Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
kostg said:
Δηλαδη αν απομακρυνθεις κανενα μετρο μακρια απο το αυτοκινητο, τα ραγισματακια φαινονται; Ή μονο απο πολυ κοντα;
φαινονται και απο μακρια
 

pt1986

Original poster
Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
kostg said:
Και πως εγιναν; Απο τιποτα χημικα σε πλυντηρια αυτοκινητων;
τι να σου πω  δεν μπορω να καταλαβω και το καλοκαιρι ηταν κομπλε πιο πολυ φαινεται το αριστερό στη μερια του οδηγου παρα το δεξι αν παρω ομως τωρα ενα ιμιτασιον το αριστερο θα εχει διαφορα με το δεξι το γνησιο?
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
pt1986 said:
τι να σου πω  δεν μπορω να καταλαβω και το καλοκαιρι ηταν κομπλε πιο πολυ φαινεται το αριστερό στη μερια του οδηγου παρα το δεξι αν παρω ομως τωρα ενα ιμιτασιον το αριστερο θα εχει διαφορα με το δεξι το γνησιο?
Χωρίς σιγουριά νομιζω εχει λιγο διαφορά απο αλλα φαναρια που εχω δει έχουν.
Υ.Γ. χρησιμοποιεις συχνά κουκούλα χειμώνα καλοκαίρι η δν έχεις καθόλου. ?
 

cac

Newbie
Nov 24, 2015
2
0
0
καλησπερα! Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Θέλω να αλλαξω το πίσω φανάρι του αυτοκινήτου μου λόγω σπασίματος αλλα δεν καταφέρνω να βρω κάτι. Ειναι φιέστα του 2005. Βρήκα ένα μεταχειρισμένο πίσω φανάρι. Εχω ξεβιδώσει τις δύο βίδες αλλά υπάρχει μια μεγάλη βίδα που πρεπει να ξεκουμπώνει εσωτερικά. Μπορείτε να βοηθήσετε? ευχαριστώ
 

kouv

Member
Oct 3, 2013
134
0
16
33
Καλαματα
Άμα ξεβιδώσεις τις 2 βίδες μετά είναι κουμπωτό βγάλε πρώτα το κάτω μέρος του φαναριού και μετά το πάνω μέρος.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Όπως γράφει ο kouv είναι, απλά στο δικό σου που είναι προ-facelift, έχει και μια πεταλούδα από μέσα που το κρατάει στη θέση του. Άνοιξε τη μοκέτα από μέσα και θα τη δεις για να την ξεβιδώσεις.
 

cac

Newbie
Nov 24, 2015
2
0
0
Aυτο δεν βρίσκω την πεταλούδα... Νομίζω οτι έχει φυγει. Τοτε τι κάνω? απλά το τραβάω ... γιατί δεν βγαίνει
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Nα προσπαθήσεις να βρεις άλλο τρόπο να βγάλεις την πεταλούδα. Αλλιώς μπορεί να κάνεις άλλη ζημιά.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread