Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Στο αγγλικό ebay θα βρίσκεις μόνο σε μίλια, αφού τα αγγλάκια μετράνε σε μίλια. Το ίδιο και στο .com (που εκεί μπορεί να μην έχει και καθόλου). Θα ψάξεις στο γερμανικό e-bay και θα βρεις. Από Ελλάδα, μόνο αν πετύχεις κομμένο ghia, που είναι σπάνιο.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
kostg said:
Στο αγγλικό ebay θα βρίσκεις μόνο σε μίλια, αφού τα αγγλάκια μετράνε σε μίλια. Το ίδιο και στο .com (που εκεί μπορεί να μην έχει και καθόλου). Θα ψάξεις στο γερμανικό e-bay και θα βρεις. Από Ελλάδα, μόνο αν πετύχεις κομμένο ghia, που είναι σπάνιο.
κωστα εψαξα και στο γερμανικο ευτυχως εχει το κοντερ που χρειαζομαι σε καλη τιμη 68 ευρω αλλα δεν στελννει ελλαδα το εχει και σε ακριβη τιμη 200 ευρω αλλα το στελνει σε ελλαδα.
 

kostg

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Έχεις δίκιο, μάλλον υπάρχει έλλειψη αυτή την περίοδο, αλλά για δες αυτό:

http://www.ebay.de/itm/Tacho-Kombiinstrument-Ford-Fiesta-6S6F10849EE-Benzin-Bj-07-Cockpit-Cluster-E339-/361257455061?hash=item541c9f4dd5#viTabs_0

Τα υπόλοιπα που βρήκα ή είναι από 1.3 (που έχει λίγο διαφορετικό part number και δεν ξέρω αν θα ταιριάξει) ή είναι από αυτόματο (που εμφανίζει και τις ταχύτητες και πάλι δεν ξέρω αν ταιριάζει)...

Αλλιώς, κάνε υπομονή, κάτι θα εμφανιστεί.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
kostg said:
Έχεις δίκιο, μάλλον υπάρχει έλλειψη αυτή την περίοδο, αλλά για δες αυτό:

http://www.ebay.de/itm/Tacho-Kombiinstrument-Ford-Fiesta-6S6F10849EE-Benzin-Bj-07-Cockpit-Cluster-E339-/361257455061?hash=item541c9f4dd5#viTabs_0

Τα υπόλοιπα που βρήκα ή είναι από 1.3 (που έχει λίγο διαφορετικό part number και δεν ξέρω αν θα ταιριάξει) ή είναι από αυτόματο (που εμφανίζει και τις ταχύτητες και πάλι δεν ξέρω αν ταιριάζει)...

Αλλιώς, κάνε υπομονή, κάτι θα εμφανιστεί.
σε ευχαριστω κωστα θα το εχω στα υπόψη μου αν και δεν νομιζω να ειναι το συγκεκριμένο θα περιμενω για κατι καλυτερο και κοντα στα χιλιομετρα μου γιατι δεν θα ειναι τα ιδια. τωρα αν το παρω εχω ηδη την φλασιερα τι αλλο χρειαζεται προγραμματισμος απο την αντιπροσωπεια η θελει και κατι αλλο?
 

kostg

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Tον αισθητήρα θερμοκρασίας ξεχνάς, που μπαίνει στη μετώπη.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
kostg said:
Tον αισθητήρα θερμοκρασίας ξεχνάς, που μπαίνει στη μετώπη.
ααα εκεινη η φυσα που εχει εκει ειναι για τον αισθητήρα θερμοκρασιας γιατι με ρωτουσε ο φαναρτζης τι καλωδιο ειναι αυτο και αν ειναι να το ξηλωσει παλι καλα δεν το εκανε ποσο κοστιζει ο αισθητηρας τι κωδικο εχει να τον βρω?
 

saxlina

Rookie
Nov 5, 2016
15
0
0
42
Εύοσμος Κοζάνη
Παιδιά να μπω στην συζήτηση, εμένα το φιεστακι έχει πιο παλιό καντράν η βενζίνη είμαι σε ψηφιακή μορφή κουτάκια, αλλά παρατήρησα τις προάλλες που ήθελα να αλλάξω την ώρα πατώντας τα δύο κουμπιά μαζί ότι στην μικρή οθόνη μου έβγαλε ένδειξη μπαταρίας και κάτι άλλα και κουφάθηκα. Μετά από 13 χρόνια είναι δυνατόν να μην το πρόσεξα, έψαξα και στο εγχειρίδιο και δεν μου έδειξε κάποια παραπομπή.. Θα κοιτάξω αν μπορέσω να το βγάλω φωτογραφίες για να καταλάβετε.
Όλα αυτά μου φαίνονται πολύ χρήσιμα και σύγχρονα για το φιεστακι μου.
 

saxlina

Rookie
Nov 5, 2016
15
0
0
42
Εύοσμος Κοζάνη
Τελικά διαβάζοντας και άλλα θέματα βρήκα ότι αυτό που σας περιέγραψα είναι το κρυφό μενού του φιέστα Mk6,
Και κάποιοι κωδικοί που εξηγούνται σε διάφορα sites του εξωτερικού.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread