Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Japanese-Teo

Original poster
Member
Jun 24, 2010
108
0
0
38
Κάπου Νότια . . .
Καλησπερα παρεακι  :)

Δεχτηκα ενα τηλεφωνημα σημερα απο την Ford-Σφακιανακης, με ενημερωσαν οτι πρεπει να παω για ελεγχο το αμαξι διοτι πρεπει να ελεγξουν τα φρενα μου. Εκλεισα ραντεβου (οχι φυσικα στον Σφακιανακη) και θα παω την Δευτερα για προληπτικο ελεγχο. Εχετε ακουσει τιποτα εσεις ?

Τα υπολοιπα απο βδομαδα που θα εχω νεα  ::)
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Αν έχεις βγει εκτός εγγύησης σε παίρνουν τηλέφωνο για να σε ενημερώσουν με κάποιο ενδεχόμενο πρόβλημα (ανάκληση)?
 
StuparArt said:
Αν έχεις βγει εκτός εγγύησης σε παίρνουν τηλέφωνο για να σε ενημερώσουν με κάποιο ενδεχόμενο πρόβλημα (ανάκληση)?
ναι Νικολα! δεν έχει σχέση η εγγύηση με το πρόβλημα από κάποιο ελαττωματικό εξάρτημα στην παραγωγή..κ όταν ειδικά πρόκειται για την οδική ασφάλεια!  ...έχει να κάνει συνήθως με συγκεκριμένες ημερομηνίες παραγωγής!
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
Εδώ μπορείτε να δείτε όλες τις ανακλήσεις που έχουν γίνει http://www.vosa.gov.uk/vosa/apps/recalls/default.asp?tx=

αυτό είναι απλά έλεγχος , το λεγόμενο TSB (technical service bulletin) συνήθης καταγεγραμμένα προβλήματα

Είναι για το σωληνάκι υποπίεσης του σερβοφρενου που ίσως να τριβεται σε κάποιο σημειο του κινητήρα με κίνδυνο να κοπεί, βάζουν αποστάτη.

Άργησαν να σε ειδοποιήσουν πάντως.... απο περσι έχει βγει αυτό...
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Μια για αυτό το κομμάτι υποτίθεται ότι έχουν ενημερώσει τους πάντες… :-X

Νόμιζα ότι ήταν κάτι άλλο!
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
Δεν ξέρω Νικ εμένα δεν με έχουν ενημερώσει......

Σωληνάκια φρένων πάλι;; Θα μας πει ο Τεο....
 

Japanese-Teo

Original poster
Member
Jun 24, 2010
108
0
0
38
Κάπου Νότια . . .
Ειμαι στην εγγυηση μεχρι τελος Μαιου...στο πρωτο τηλεφωνο απο τον Σφακιανακη μου ειπαν φρενα και μετα πηρα την Car center να κλεισω ραντεβου και μου ειπε κατι για το σωληνακι. Αλλα για πιο σωστη ενημερωση θα σας πω απο Δευτερα.
 

dionpapad

Pro Member
Oct 1, 2010
373
0
0
ΠΑΤΡΑ
Σωστά από όλους τους κατασκευαστές συμβαίνουν τέτοια φαινόμενα, τα οποία και δεν μπορουν να προβλέψουν σε συνθήκες εξομοίωσης. Με είχαν ειδοποιήσει και εμένα πριν από ενάμιση χρόνο περίπου από την TOYOTA για να τοποθετήσουν στο AVENSIS μπάρα ενίσχυσης (enforcement bar) στο πεντάλ του γκαζιού, προκειμένου να έχει καλύτερη επαναφορά. Αυτά πάντα θα συμβαίνουν
 

Japanese-Teo

Original poster
Member
Jun 24, 2010
108
0
0
38
Κάπου Νότια . . .
Επιστρεφω στο θεμα μας για να σας πω οτι πηγα για ελεγχο σημερα και απλα ειδανε το σεβρο των φρενων...καποιος ελεγχος εγινε και ολα καλα.

Γενικοτερα δεν ειχα παρατηρησει ποτε καποια δυσλειτουργεια στα φρενα μου.

Αυτα  :)
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Ενταξει τοτε, δεν ειναι κατι σοβαρο... Ανακλησεις παντως κανουν ολες οι εταιριες...
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
μου ειχε ερθει και εμενα η ανακληση και το πηγα το αμαξι στο Παζαροπουλου και μου ειπαν οτι δεν ειχε προβλημα το δικο μου με το σωληνακι....
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread