Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

grg019

Original poster
Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Ανοιγω αυτο το θεμα γιατι ειδα οτι δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο οσο αφορα την αλλαγη της κορνας του αυτοκινητου μας. Εχει τυχει κανεις να την αλλαξει ειτε επειδη δεν του αρεσε ο ηχος ειτε επειδη του καηκε; Γενικα ασχοληθηκε κανεις; Ξερουμε τι χρειαζεται να αλλαχτει και το κοστος αυτου;
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
κόστη δεν ξέρω,αλλα για να αλλαχτει,βγαζεις το φαναρι που βρισκεται στη μερια του συνοδηγου. ειναι απο κατω, πανω σε μια βασουλα!εχει φυσακια που τα ξεσυνδεεεις οποτε ξεβιδωνεις και τη βαση και σου μενει στο χερι!
 

DrA

Member
Mar 6, 2011
243
0
0
18,5 την αγορασα εγω απο την αντιπροσωπεια γιατι τα εφτυσε 2 μηνες εκτος εγγυησης :-[
 

grg019

Original poster
Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Εβαλες την ιδια; υπαρχει δυνατοτητα να μπει αλλη;
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
ότι θέλεις μπαίνει ρε συ....... βάλε αυτήν.....
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RLjMRHiY0UU[/youtube] :D :D :D :D :D
 

DrA

Member
Mar 6, 2011
243
0
0
grg019 said:
Εβαλες την ιδια; υπαρχει δυνατοτητα να μπει αλλη;

Ε σιγουρα θα μπαινει κ aftermarket (ενδεχομενως κ πιο φτηνη) αλλα εγω εβαλα τη γνησια.
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Από κόρνα μπορείτε να βάλετε ότι θέλετε… ακόμα και αυτές που κάνουν τους ήχους από ζώα. giggle

Εάν είναι από αυτές που αλλάζουν ήχους απλά θα πρέπει να απευθυνθείτε σε κάποιον ηλεκτρολόγο ώστε να σας κάνει την συνδεσμολογία και για να σας τραβήξει καινούργια γραμμή για έναν η περισσότερους διακόπτες που χρειάζονται ώστε να επιλέγετε τον ήχο που θέλετε.
 

BillMk7

Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
φαντάσου να έβαζε κάποιος κόρνα καραβιού...να σου κορνάρει κάποιος από πίσω στο φανάρι....εσύ ηρεμος περιμένεις να περάσει και μετά του κοπανάς μια με την κόρνα του καραβιού και σπάνε όλα τα γυαλικά του....  :D αυτό θα πει μόντα...
 

stathis M

Member
Dec 5, 2012
224
1
18
εγω παντως στο 6αρι που τα εφτυσε μετα απο 10χρ εβαλα μια μεταχ απο maverick ιδια συνδεσμολογια απλα ελαχιστα μεγαλυτερο τυμπανο
 

Papath01

Rookie
Feb 2, 2019
12
0
1
23
Άρτα
grg019 said:
Ανοιγω αυτο το θεμα γιατι ειδα οτι δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο οσο αφορα την αλλαγη της κορνας του αυτοκινητου μας. Εχει τυχει κανεις να την αλλαξει ειτε επειδη δεν του αρεσε ο ηχος ειτε επειδη του καηκε; Γενικα ασχοληθηκε κανεις; Ξερουμε τι χρειαζεται να αλλαχτει και το κοστος αυτου;

Έχω αλλάξει εγώ επείδη είχε ψιλοχαλάσει και δεν ακουγόταν πολύ και την αντικατέστηκα με 2 FIAMM.. Γύρω στα 25ευρρώ το κόστος αν δεν κάνω λάθος!
Ήχος απίστευτος!! AR15firing AR15firing
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread