Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

ntinosch93

Original poster
New member
Jun 24, 2015
79
0
6
30
Αθηνα
Χωρις πολυ εισαγωγη να αναφερω πως εκανα την 1η μου αλλαγη οσον αφορα στο ταμπλο του ραδιοφωνου και πιο χαμηλα οπως φενεται στις φωτογραφιες.
με 13Ε carbon μεμβρανη
12Ε πλαστικοι λεβιεδες trim για ξεκουμπωμα των πλαστικων
και περιπου 1 μερα για την υλοποιηση του.
γενικα ευκολο αλλα με πολυ υπομονη.

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]27 Αυγούστου 2015, 21:36:44[/time]


 

ntinosch93

Original poster
New member
Jun 24, 2015
79
0
6
30
Αθηνα
http://rs566.pbsrc.com/albums/ss104/kcharmantzis/fiestamaniacs/IMG_20150826_120907.jpg~320x480
Αυτή είναι Η αρχική μορφή αφού έχω ξεκουμπωσει τα πλαστικά.
Και έπειτα
http://rs566.pbsrc.com/albums/ss104/kcharmantzis/fiestamaniacs/IMG_20150826_224405.jpg~320x480
 

ntinosch93

Original poster
New member
Jun 24, 2015
79
0
6
30
Αθηνα
Να είσαι κλ. Βέβαια να σου πω την αλήθεια σήμερα που πήγα μια βόλτα και είχε ζέστη σε κάποια σημεία ψηλοξεκολησε. Αλλά είναι πολύ μικρά σημεία ευτυχώς.
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
το είχα σκεφτεί για τα δαχτυλίδια του a/c και γι'αυτό το λόγο το είχα βάψει! παρόλα αυτά το carbon που έβαλα στα πλαστικά στην πόρτα εξωτερικά αν και έφαγαν ήλιο και νερό ήδη δεν έχουν καταλάβει τίποτα!
δοκίμασε να τα ξανά κλήσεις. (δεν τα έβαλα μόνος μου , οπότε θα ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο κόλπο για μην ξεκολλάν γιατί αυτός που μου τα έβαλε ξέρω ότι έχει βάλει και σε ταμπλό και δεν έχει ξεκολλήσει 2 χρόνια τώρα )
 

ntinosch93

Original poster
New member
Jun 24, 2015
79
0
6
30
Αθηνα
Ωραια, για ρωτα και μαθε λεπτομερειες γιατι δεν το βλεπω να κραταει και παρα πολυ!
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
λιπών πρώτων θέλει δουλειά στην αρχή με σπατουλίτσα να μην μείνει ανάμεσα στο πλαστικό και την μεμβράνη σκόνη σκουπίδι ή αέρας. αυτό το κάνουν με σπάτουλα
. θέλει λίγο τρίψιμο αλλά όχι πολύ γιατί δεν θα κολλάει πάνω και μετά στρώσιμο με σπατουλίτσα μαλακή και μπιστολάκι στο μέγιστο.
Δεν υπάρχει φόβος μην καεί αλλά πρέπει να στρωθεί σε μεγάλη θερμοκρασία για να αντέξει και στη θερμοκρασία μετά. αυτό που το κάνει να ξεκολλάει είναι τα σκουπιδάκια μέσα ή ο αέρας .
Δεν υπάρχει κόλπο απλά εμπειρικά τα βάζουν πλέον για να μπουν καλά. αν σου κάνει φουσκάλες τις τρυπάς με βελόνα ίσα να φύγει ο αέρας και μετά στρώσιμο ξανά με σπάτουλα και μπιστολάκι. αν σου ξεκολλάει στις άκρες ξανά σε μεγάλη θερμοκρασία με το μπιστολάκι και υπομονή...
Είναι πάντως οικονομικό να στην βάλουν . σκέψου μου είπε με δική του μεμβράνη αν το πας βγαλμένο 25€ . ελπίζω να σε βοήθησα με αυτά που μου είπε.
 

ntinosch93

Original poster
New member
Jun 24, 2015
79
0
6
30
Αθηνα
Ααα ωραία. Μια χαρά. Ε ενταξει δεν είχα την εμπειρία και κάποια κολπακια δεν  τα ήξερα και πιστεύω με βοηθήσες αρκετά. 25Ε για όλο το σύστημα λες? Ή για ένα κομμάτι?
 

Makris_Vrd

Newbie
Σεπτ. 15, 2019
3
0
0
Καλησπερα, Εχει δοκιμασει κανεις να βαψει το ταμπλο καρμπον με υδροβαφη ;; ::)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Φαντάζομαι μια χαρά θα είναι το αποτέλεσμα. Απλά η υδροβαφή κοστίζει πολύ περισσότερο από το αυτοκόλλητο...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread