Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

akiz90

Original poster
MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Καλημέρα και καλή χρονιά να έχουμε.

Θέλω να αλλάξω την AUX υποδοχή με μία άλλη κλασική που αγόρασα:
MakeThumbImage.aspx


To θέμα είναι ότι το AUX pin της Ford έχει φίσα με 4 καλώδια πάνω παρόμοια με την παρακάτω:

aux2.jpg


Συνήθως ξέρω με 2 καλώδια παίζουν αυτά και τώρα με τα 4 έχω κολλήσει λίγο...Άμα κανείς μπορεί να βοηθήσει και να μου πει τις συνδεσεις (αν όντως γίνεται) ας στείλει εδώ ή σε pm.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #2
Για 4 καλωδια δεν εχω ιδεα...3 ξερω οτι εχουν...  ενα για δεξια,ενα για αριστερα και ενα για γειωση!!! Γιατι δεν κοιτας ποσα καλωδια εχει το μαμα βυσμα jack και που παει το καθε τι;;

Υ.γ γιατι να σου απαντησουν με πμ και οχι στο δημοσιο για να μαθουμε και εμεις;
 

akiz90

Original poster
MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Νόμιζα ήταν κάτι απλό για αυτό ζήτησα πμ αλλά αφού δεν το ξέρουμε θα ποστάρω το πώς γίνεται μόλις βρώ άκρη!
 

akiz90

Original poster
MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Όντως τελικά δίκαιο είχες...η φίσα είναι τετραπλή αλλά πάνε 3 καλώδια πάνω της...το ένα είναι αριστερό κανάλι...το άλλο δεξί, και το 3ο γείωση! Τα κόβεις απ' τη φίσα, τα συνδέεις στο ανταπτοράκι σου και παίζει...η υποδοχή στα πλαστικά του αυτοκινήτου είναι ήδη στρογγυλή και στο ίδιο μέγεθος οπότε ούτε πλαστικά κόβεις ούτε τίποτα.  
 

akiz90

Original poster
MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Μπλέ Πράσινο Μαύρο είναι τα χρώματα. Αριστερό - Δεξί δεν ξέρω ποιο είναι αλλά φαντάζομαι δεν έχει σημασία αφού η γείωση είναι σίγουρα το μαύρο. Τυχαία έβαλα το μπλέ πράσινο και δούλεψε με τη μία. Το πολύ πολύ αν δεν έπαιζε να τα άλλαζα.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #7
οντως δεν υπαρχει θεμα ειτε βαλεις το μπλε στο πρασσινο ή το αντιστροφο!!!θα επεζε κανονικοτα αλλα θα ακουγες τους αριστερους ηχους στα δεξια ηχεια!!και φυσικα δεν νομιζω να καταλαβαινες την διαφορα..οπως ουτε εγω να σου πω την αληθεια!!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread