Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

lefterismarin

Original poster
Newbie
Nov 29, 2015
9
0
1
31
Καλησπερα, δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα αλλα δεν βρηκα κατι αντιστοιχο.. Μετα από ενα τρακαρισμα που ειχα μου ζηταει το συνεργειο μια αντλια νερου. Τους πηγα την αντλια νερου με Part Number: PW540 αλλα μου ειπαν οτι θελουν την αντλια νερου με Part Number: 8C419. Ωστοσο ψαχνω να βρω καποια μεταχειρισμενη στο ιντερνετ αλλα ολες ειναι σαν το πρωτο Part Number. Ποια ειναι η διαφορα μεταξυ των δυο? Επισης λεγεται καπως αλλιως στα ελληνικα? Ευχαριστω.
 

lefterismarin

Original poster
Newbie
Nov 29, 2015
9
0
1
31
110€ ζητανε. φανταζομαι αν δεν εχει ζημια, και μεταχειρισμενη (γνησια παντα) δεν θα εχει θεμα. αλλα δεν βρισκω καποια στο ιντερνετ (Ελλαδα παντα)
 

fiesta77

Pro Member
May 9, 2014
331
9
18
Πειραιας
Οι αντλίες aftermarket επώνυμες κοστίζουν γύρω στα 50-60 euro. Γιά μεταχειρισμένη ξέχνα το , ακόμη και αν βρείς διαθέσιμη. Η γνήσια FORD θα κοστίζει όσο προαναφέρθηκε. Τελικά από το τρακάρισμα μόνο η αντλία χάλασε ;
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Δεν βάζεις μεταχειρισμένη αντλία νερού σε αυτοκίνητο....
Ποιος θα σου πληρώσει την ζημιά της στραβής???
 

lefterismarin

Original poster
Newbie
Nov 29, 2015
9
0
1
31
Τελικά θα βάλω καινούργια της Ford με έκπτωση...  88€ θα πάει. Συνολικά το τρακαρισμα θα μου κοστίσει 2250€... όλη η μούρη σχεδόν μπροστά χωρίς ψυγείο. Ευτυχώς βρήκα γνήσια ανταλλακτικά από καλό έμπορο και έχω βρει καλό φανοποιειο της αντιπροσωπίας (σπάνιο φαινόμενο)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Ρίξε μια ματιά και σε αυτό το θέμα εδώ. Έχει να κάνει με την αντλία που αναφέρεις...
 

fiesta77

Pro Member
May 9, 2014
331
9
18
Πειραιας
Από τις διευκρινίσεις σου κατάλαβα τελικά ότι συζητάμε γιά την βοηθητική ηλεκτρική αντλία που βρίσκεται πάνω στο ψυγείο, ενώ αυτά που ανέφερα εγώ παραπάνω ισχύουν γιά την κύρια μηχανική αντλία. Οταν γράφεις "όλη η μούρη μπροστά χωρίς ψυγείο" τις εννοείς;
 

lefterismarin

Original poster
Newbie
Nov 29, 2015
9
0
1
31
kostg said:
Ρίξε μια ματιά και σε αυτό το θέμα εδώ. Έχει να κάνει με την αντλία που αναφέρεις...
Ευχαριστώ!!  Ναι αυτή η αντλία είναι.

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1527141918[/time]
fiesta77 said:
Από τις διευκρινίσεις σου κατάλαβα τελικά ότι συζητάμε γιά την βοηθητική ηλεκτρική αντλία που βρίσκεται πάνω στο ψυγείο, ενώ αυτά που ανέφερα εγώ παραπάνω ισχύουν γιά την κύρια μηχανική αντλία. Οταν γράφεις "όλη η μούρη μπροστά χωρίς ψυγείο" τις εννοείς;
Προφυλακτήρα, φανάρι μπροστά, πλαϊνό πλαστικό, όλη η ρόδα, ακρομπαρο ημιμπαρο, αντλία νερού, μετωπη, καπω και κάτι άλλα πλαστικα
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread