Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Garbakos

Original poster
Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
Καλησπερα.

Χθες το βραδυ ενώ άκουγα μουσική μου έβγαλε αυτο το μήνυμα στην οθόνη του αυτοκινήτου..
Ξερει κανενας τι ειναι και πως σβήνετε;

 

Swordman

MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
44
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
Πάτα το TA (μία φορά) από το ταμπλό να απενεργοποιήσεις τη λειτουργία ενημερώσεων ραδιοφώνου.
Μετά θα φύγει η ένδειξη δίπλα στην ώρα στην οθόνη.
Σε ειδοποιεί ότι κάποιος ο σταθμός που ακούς στέλνει ενημερώσεις ειδήσεων...
@@ριες μέντολες...

-αντιγραφή από το manual:
ΈΛΕΓΧΟΣ ΤΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΊΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΏΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΔΙΚΉ ΚΥΚΛΟΦΟΡΊΑ
Πολλοί σταθμοί που εκπέμπουν στη ζώνη συχνοτήτων των FM διαθέτουν έναν κωδικό
TP για να δείξουν ότι παρέχουν πληροφορίες για την οδική κυκλοφορία.
Ενεργοποίηση των ανακοινώσεων για την οδική κυκλοφορία
Για να ακούσετε ανακοινώσεις για την οδική κυκλοφορία, πρέπει να πατήσετε το πλήκτρο
TA. Η ένδειξη «TA» θα εμφανιστεί στην οθόνη για να υποδείξει ότι το χαρακτηριστικό αυτό
είναι ενεργοποιημένο.
Εάν έχετε ήδη συντονιστεί σε σταθμό που εκπέμπει πληροφορίες για την οδική
κυκλοφορία, θα εμφανίζεται επίσης η ένδειξη «TP» στην οθόνη. Διαφορετικά η μονάδα θα
αναζητήσει για πρόγραμμα ανακοίνωσης οδικής κυκλοφορίας. Όταν μεταδίδονται πληροφορίες για την οδική
κυκλοφορία, θα διακοπεί αυτόματα η κανονική λειτουργία του ραδιοφώνου ή του CD και η
ένδειξη «Traffic announcement (TA)» θα εμφανιστεί στην οθόνη.
Αν επιλεγεί ή επανακληθεί με πλήκτρο προεπιλογής ένας σταθμός που δεν μεταδίδει
πληροφορίες για την οδική κυκλοφορία, η μονάδα ηχητικού συγκροτήματος θα παραμείνει
στο συγκεκριμένο σταθμό εκτός και αν:
• Απενεργοποιηθεί και μετά ενεργοποιηθεί ξανά το πλήκτρο ΤA.
• Σε συγκεκριμένα μοντέλα, το πλήκτρο ρύθμισης της έντασης του ήχου ρυθμίζεται στο μηδέν για τέσσερα λεπτά και στη συνέχεια η μονάδα ηχητικού συγκροτήματος απανασυντονίζεται σε άλλο σταθμό που μεταδίδει πληροφορίες για την
οδική κυκλοφορία.
Ένταση ήχου των ανακοινώσεων οδικής κυκλοφορίας
Οι ανακοινώσεις για την οδική κυκλοφορία διακόπτουν την κανονική μετάδοση σε ένα
προκαθορισμένο ελάχιστο επίπεδο ήχου που είναι συνήθως δυνατότερο από την κανονική
ένταση ακρόασης.
Για να ρυθμίσετε την προκαθορισμένη ένταση του ήχου:
• Χρησιμοποιήστε το πλήκτρο ρύθμισης της έντασης ήχου για να κάνετε τις απαραίτητες
ρυθμίσεις στη διάρκεια μιας εισερχόμενης ανακοίνωσης οδικής κυκλοφορίας. Στην οθόνη, θα εμφανιστεί το επιλεγμένο επίπεδο.
Τερματισμός των ανακοινώσεων οδικής κυκλοφορίας
Η μονάδα ηχητικού συγκροτήματος θα επιστρέψει στην κανονική λειτουργία της αφού τελειώσει η ανακοίνωση για την οδική κυκλοφορία. Για να τερματίσετε πρόωρα την ανακοίνωση, πατήστε το πλήκτρο TA κατά τη διάρκεια της ανακοίνωσης.
Σημειωση: Αν πατήσετε το πλήκτρο TA οποιαδήποτε άλλη στιγμή, θα απενεργοποιήσει όλες τις ανακοινώσεις.
 

soultakis

New member
May 10, 2016
63
1
0
Garbakos said:
Καλησπερα.

Χθες το βραδυ ενώ άκουγα μουσική μου έβγαλε αυτο το μήνυμα στην οθόνη του αυτοκινήτου..
Ξερει κανενας τι ειναι και πως σβήνετε;


Μου το είχε βγάλει κάποιες φορές πέρυσι μόλις άναβα την μηχανή. Μόλις άλλαξα μπαταρία δεν ξαναεμφανίστηκε το μήνυμα. Δε ξέρω αν είναι τυχαίο.
 

pk91

MK7
Member
Apr 28, 2016
250
46
28
32
Ομαδαρα καλησπερα!Σημερα το πρωι και ενω ημουν καθοδον ακουγοντας την μουσικουλα μου εμφανιστηκε στην οθονη η φραση alarm announcement!Ξερει κανενας περι τινος προκειται?
 

pk91

MK7
Member
Apr 28, 2016
250
46
28
32
φοβαμαι για μπαταρια!μακαρι να μην ειναι τιποτα!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread