Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Κατι ασχετο ρε Μπιλλ!! τι χρωμα ειναι τα ματια?? μαυρο ματ η μαυρο γυαλιστερο?? και πως ειναι τοποθετημενα τα ματια πανω στον προφυλακτηρα ?? 2 στο σποιλερ και 2 στο βαφομενο μερος??
 

BillMk7

Original poster
Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
Είναι μαύρα ματ χρώμα και τα 4 μάτια. Και είναι και τα 4 στο ίδιο ύψος λίγο πιο πάνω από το άβαφο μέρος του προφυλακτήρα. Πάνω στο προφυλακτύρα. Εκεί που είναι και τα κυκλάκια στη photo

http://imageshack.us/photo/my-images/266/5604421picture010.jpg/
 

BillMk7

Original poster
Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
Α δεν είναι οι εργοστασιακοί? έτσι νόμιζα επειδή μου τους είχαν βάλει στο Σφακιανάκη από την αρχή που πήρα το αμάξι. Βρε τα λαμόγια... tease
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
BillMk7 said:
Α δεν είναι οι εργοστασιακοί? έτσι νόμιζα επειδή μου τους είχαν βάλει στο Σφακιανάκη από την αρχή που πήρα το αμάξι. Βρε τα λαμόγια... tease
Οταν τους παρηγγειλες σου ειπαν οτι θα τους εχει ή οτι θα στα βαλουν εκει; και επαληθευω οτι ειναι after market γιατι εγω φοραω εργοστασιακους και δεν ειναι σε εκεινη την θεση
 

BillMk7

Original poster
Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
Όταν το πήρα μου είπαν ότι θα είναι δώρο από την αντιπροσωπεία! Δε μου είπαν κάτι άλλο... Πριν λίγο γύρισα από το Σφακιανάκη. Τελικά είχε πρόβλημα το ένα από τα 4 μάτια...μου το άλλαξε και επειδή είχα εγγύηση, δε πλήρωσα τίποτα... Γενικά όλοι ήταν ευγενέστατοι και η εξυπηρέτηση μια χαρά!
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
Τέλος καλό όλα καλά Βασίλη...


Γρηγόρη κ μένα after market είναι (νομίζω) δώρο απο το Σφακιανάκη (Περιστέρι) κ έχουν κ οθόνη που σου δείχνει την αποσταση κ δεν είναι τοποθετημένα τα μάτια όπως στου Βασίλη...
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
BillMk7 said:
Όταν το πήρα μου είπαν ότι θα είναι δώρο από την αντιπροσωπεία! Δε μου είπαν κάτι άλλο... Πριν λίγο γύρισα από το Σφακιανάκη. Τελικά είχε πρόβλημα το ένα από τα 4 μάτια...μου το άλλαξε και επειδή είχα εγγύηση, δε πλήρωσα τίποτα... Γενικά όλοι ήταν ευγενέστατοι και η εξυπηρέτηση μια χαρά!

Ολα μια χαρα!
Θυμασαι που σου ειχα πει ο,τι θα το φτιαξουν χωρις να πληρωσεις κατι γιατι
ειναι μια περιοδος που δεν θελουν να χανουν πελατες!!
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Λουκια το λεω γιατι συνήθως είναι τοποθετημένα σε διαφορετική θέση απο τα εργοστασιακα! εσυ εισαι τυχερή που τους έχεις σε καλη θεση
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Γενικά κάθε αντιπροσωπεία έχει την θέση της, το νούμερο των αισθητήρων που βάζει καθώς και αν αυτοί έχουν οθονούλα ή  όχι!! Και αν τους θες στο χρώμα του αυτοκινήτου πρέπει να τους το πεις!!
 

BillMk7

Original poster
Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
christos pap said:
Ολα μια χαρα!
Θυμασαι που σου ειχα πει ο,τι θα το φτιαξουν χωρις να πληρωσεις κατι γιατι
ειναι μια περιοδος που δεν θελουν να χανουν πελατες!!

Ναί όντως, δίκιο είχες :)
 

Swordman

MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
44
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
Κι εμένα μου τους κάνανε δώρο από την αντιπροσωπεία μόνο για πίσω, (με 4 μάτια), τους σύνδεσαν με την όπισθεν και βάλανε και στο πάνω αριστερό μέρος του πίσω καθίσματος το beeper, ο οποίος έχει ΠΑΡΑ πολύ δυνατή ένταση και σου σπάει τα α...υτιά.  :mad:
Επίσης το καλοκαίρι που θα έχουμε και ορθάνοιχτα τα παράθυρα από τη ζέστη, θα μας κράζουν οι περαστικοί από την "ηχορύπανση" που δημιουργούμε μέχρι να παρκάρουμε και θα γινόμαστε λίγο ρεζίλια... redface
(το κόβω να μας κοιτάνε με μισό μάτι..αφού πραγματικά το συνεχόμενο beep,beep,beep,beep, είναι εκνευριστικό). Το χειμώνα δεν είναι τόσο πρόβλημα γιατί συνήθως έχεις κλειστά τα παράθυρα και το ακούνε μόνο οι επιβάτες...(με τη προϋπόθεση να είναι καλά μονωμένο το fiesta). Καμιά ιδέα πως μπορεί να χαμηλώνει η έντασή του ξέρουμε; :question:
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Πάρε ένα κομμάτι μονωτικής ταινίας και τάπωσε το πάνω μέρος του beeper, εκεί δηλαδή απ' όπου βγαίνει ο ήχος... Αν πάλι μειωθεί πολύ η ένταση, παίξε λίγο με το πόσο μεγάλο κενό θα αφήσεις και βρες τη "χρυσή τομή"  ;)
 

Swordman

MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
44
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
kostg said:
Πάρε ένα κομμάτι μονωτικής ταινίας και τάπωσε το πάνω μέρος του beeper, εκεί δηλαδή απ' όπου βγαίνει ο ήχος... Αν πάλι μειωθεί πολύ η ένταση, παίξε λίγο με το πόσο μεγάλο κενό θα αφήσεις και βρες τη "χρυσή τομή"  ;)

Ευχαριστώ Κωστή, καλή ιδέα.  ;)
Δεν το είχα σκεφτεί..Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω...
 

fiestaki 1.6

Member
Oct 27, 2010
123
0
16
και εγώ αυτό με την μονωτική έχω κάνει, ακούγεται πάρα πολύ αλλιώς !
 

leftko

Member
Dec 23, 2012
193
0
16
33
Επειδη αναφερθηκε πιο πριν κατι για την θεση των αισθητηρων. Η σωστη θεση ποια ειναι? και οσοι δεν εχετε την "σωστη" δουλευουν σωστα?
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
οσοι δεν εχουν την σωστη θεση απλα μπορει να βλεπουν απλα τον δρομο και να βαρανε χωρις να υπαρχει καποιο εμποδιο στην πραγματικοτητα!!!ειδικα εαν ειναι ανηροφικος ο δρομος πισω σου θα βαραει πιο εντονα!!!κατα τα αλλα αμα το συνηθησεις(οπως εχω στο φορτηγακι) δεν εχεις κανενα προβλημα...
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Θα κοιτανε πιο πανω αλλα νομιζω οτι ο NickMrg ρωταει ποιο ειναι καταλληλο σημειο πανω στον προφυλαχτηρα να τοποθετηθουν. Εχω δει να ειναι και κατω στην ποδια και πανω στον προφυλαχτηρα λιγο πιο κατω απο εκει που κλεινει το πορτ μπαγαζ. Για μενα προσωπικα η σωστη θεση ειναι κατω για να μπορει να ''διαβαζει'' χαμηλα αντικειμενα ακομα και πεζοδρομια. Τον πεζο θα τον διαβασει ειτε ειναι ψηλα τοποθετημενοι ειτε ειναι χαμηλα. Το θεμα ειναι να βλεπει τα χαμηλα αντικειμενα
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread