Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

pt1986

Original poster
Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Μπορειτε να μου προτεινετε καλους φθηνους (30-50 ευρω) αισθητηρες παρκαρισματος για το fiesta μου και πως θα κανω τις τρυπες ακριβως για να τους εγκαταστησω μονος μου θα ηθελα καποιο μαγαζι απο αθηνα η θεσσαλονικη με αντικαταβολη ευχαριστω
 

panos.l

Pro Member
Aug 9, 2010
476
0
0
ΑΘΗΝΑ
www.fordliatiras.gr
Συνήθως μαζί με τους αισθητήρες σου δίνουν οδηγίες και το ποτηροτρύπανο που θα χρειαστείς για τις τρύπες.
 

pt1986

Original poster
Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
το ξερω αυτο λαθος το εξηγησα εννοω πως θα τρυπισω πιο πανω/κατω τι αποσταση θα εχουνε ο ενας με τον αλλο αισθητηρα για να μην ψαχνω απο ποια καλωδια δινει ρευμα απο την οπισθεν απο ποια δινει +/-
 

pt1986

Original poster
Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
pitbull said:
Mαζι με τους αισθητηρες εχει και οδηγιες για την αποσταση που πρεπει να μπουν και ποια ειναι τα καλωδια.
ευχαριστω ενα πραγμα ακομα απο ποια καλωδια παιρνει ρευμα ο εγκεφαλος των αισθητηρων τι χρωμα εχουν τα καλωδια της οπισθεν για να μην ψαχνω
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Άνοιξε το φανάρι πίσω και δες ποια χρώματα πάνε στην όπισθεν. Τα ίδια χρώματα θα είναι και στην μέσα πλευρά του πορτ-παγκάζ. Έχω βάλει κι εγώ αισθητήρες και το έψαξα εκείνη την ώρα ποια είναι τα καλώδια, δε θυμάμαι για να είμαι ειλικρινής  :(
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • #7
Δεν λυπάστε τον προφυλακτήρα ρε παιδιά?Τσάμπα τρύπες,προσωπικά θεωρώ ότι το ασχημίζουν το αυτοκίνητο και είναι περιττοί. Ίσως η μοναδική εξαίρεση να είναι το μαύρο καθώς δεν φαίνονται καθόλου,σε όλα τα υπόλοιπα κάνουν μπαμ από χιλιόμετρα..
 

gazmas

New member
Apr 13, 2013
60
0
6
Nikol@r@s said:
Δεν λυπάστε τον προφυλακτήρα ρε παιδιά?Τσάμπα τρύπες,προσωπικά θεωρώ ότι το ασχημίζουν το αυτοκίνητο και είναι περιττοί. Ίσως η μοναδική εξαίρεση να είναι το μαύρο καθώς δεν φαίνονται καθόλου,σε όλα τα υπόλοιπα κάνουν μπαμ από χιλιόμετρα..
Και οι άσπροι σε άσπρο...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Υπαρχουν και αισθητηρες που δεν τρυπας τον προφυλακτηρα. Kαι δουλευουν μια χαρα.
 

goku1

Newbie
May 22, 2012
1
0
0
Γεια σας. Θελω και γω να τοποθετησω αισθητηρες παρκαρισματος, αλλα δεν ξερω απο που να περασω τα καλωδια τους μεσα στο πορτπαγκαζ του αυτοκινητου. Το εχει κανει κανεις?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Kαλημέρα. Έχει τρύπες στο κάτω μέρος του πορτ-παγκάζ που καλύπτονται με πλαστικές τάπες. Από εκεί θα περάσεις τα καλώδια και μετά θα μονώσεις ώστε να μη μπαίνουν νερά.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread