Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

manos.m

Administrator
Original poster
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
    • Administrator
  • Thread starter
  • #1
Ψάχνω μερικά πραγματάκια για το  fiestaki μου αλλά δεν ξέρω που να ξάψω για κάλα και φθήνα part στο internet . Ψάχνω για τιμές και σε νέα αλλα και μεταχειρισμένα .
Εσείς που ψάχνετε και απο που αγωράζετε  συνήθος?
 

FiestaLpg

Member
Feb 28, 2015
188
0
0
Για μένα ebay. Μπορείς να βρεις τα πάντα. Από ότι έχω καταλάβει από εκεί ψωνίζουν και τα περισσότερα καταστήματα και μας το παίζουν μάγκες πολλαπλασιάζοντας τις τιμές. Πιστεύω ένα σετ xenon που μας το πουλάνε 70 και 80€ δε το αγοράζουν πάνω από 25.
Τις απλές led λάμπες που βάζουμε στις ψείρες τις βρίσκεις στο ebay με 50 λεπτά και εδώ τις πουλάνε 5€.
Το αποκορύφωμα τα ημέρας που έβαλα.
Παραθέτω τιμές από ebay όπου και τα αγόρασα (12.98€ το ένα)
http://www.ebay.com/itm/18W-6x-3W-CREE-LED-1550LM-Auto-6-Inch-Bar-Hunt-Boat-LED-Floodlight-Work-Lamp-/281504925829?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item418b004885&vxp=mtr
και από μαγαζί στην Αθήνα που τοποθετεί xenon κλπ. (100€ το ένα)
http://www.car.gr/parts/view/3900941/
είπατε τίποτα;
Όταν έβαλα τα xenon ο τύπος μου ζήτησε και 20€ για ledάκια πινακίδας και ψείρες. Τα έβαλα από ebay και επιπλέον όλο τον εσωτερικό φωτισμό (άλλες 6 λάμπες) με 5€.
 

manos.m

Administrator
Original poster
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
    • Administrator
  • Thread starter
  • #3
Καλή φάση και για έμενα πάντα το ebay είναι η πρώτη μου επιλόγη αλλά ψάχνω κάτι με λιγότερο χρόνο αποστολής και στην ελλάδα. Εκτός αυτού ψάχνω ζάντες mk6 s τα προβολάκια κσι το χειριστηριο για τα προβολάκια και το bluetooth nokia xe-1c δλδ την πηγή. Δεν βρήσκω τίποτα σε καλή τιμή και ούτε με shipping στην Ελλάδα. Θα κάνω εξετίας σου αλλαγή και σε xenon αλλά αργοτερα και θα έχω απορίες...
 

FiestaLpg

Member
Feb 28, 2015
188
0
0
Ό,τι θέλεις ρώτησέ με δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν θέλεις free shipping θα πρέπει να περιμένεις 20 - 25 μέρες. Αν βιάζεσαι πληρώνεις μεταφορικά και σου έρχονται πιο γρήγορα. Ζάντες καλύτερα να ψάξεις Ελλάδα. Νομίζω έχω δει στο car και σε καλές τιμές. Προβολάκια και bluetooth θα βρεις και στο ebay.
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
manos.m said:
Καλή φάση και για έμενα πάντα το ebay είναι η πρώτη μου επιλόγη αλλά ψάχνω κάτι με λιγότερο χρόνο αποστολής και στην ελλάδα. Εκτός αυτού ψάχνω ζάντες mk6 s τα προβολάκια κσι το χειριστηριο για τα προβολάκια και το bluetooth nokia xe-1c δλδ την πηγή. Δεν βρήσκω τίποτα σε καλή τιμή και ούτε με shipping στην Ελλάδα. Θα κάνω εξετίας σου αλλαγή και σε xenon αλλά αργοτερα και θα έχω απορίες...
όταν εννοείς χειριστήριο για τα προβολακια, εννοείς το διακόπτη φώτων; 

Ζαντες από S πουλάει ένας στο car.gr κάτι μαύρες που η μία θέλει επισκευή.
 

manos.m

Administrator
Original poster
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
    • Administrator
  • Thread starter
  • #6
Για να καταλάβετε ψάχνω κάτι σαν το skroutz που να έχει parts . Στο Car ζάντες έχει σε πολύ κακή κατάσταση ας πούμε. Ναι διακόπτη φωτών ψάχνω και δέν έχει στο ebay το bluetooth με shipping στην Ελλάδα  ύπαρχει με 120$ και απο τα προβολάκια βρήσκω τις βάσεις παντού αλλά πουθενά στα φώτα..
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
manos.m said:
Για να καταλάβετε ψάχνω κάτι σαν το skroutz που να έχει parts . Στο Car ζάντες έχει σε πολύ κακή κατάσταση ας πούμε. Ναι διακόπτη φωτών ψάχνω και δέν έχει στο ebay το bluetooth με shipping στην Ελλάδα  ύπαρχει με 120$ και απο τα προβολάκια βρήσκω τις βάσεις παντού αλλά πουθενά στα φώτα..
έχω διακόπτη φώτων.
 

pirat

New member
Jun 13, 2015
70
1
8
Ψάχνω μαγαζί με ανταλλακτικά για το mk6 μου ( μπουζί, φίλτρα κτλ) στον Πειραιά. Υπάρχει περίπτωση να γνωρίζεται κάποιο ? Αν παραβαίνω τους κανόνες να διαγραφή το ποστ, ευχαριστώ.
 

Κώστας

Rookie
Feb 20, 2016
15
0
0
34
Πειραιάς
Γειά σας παιδιά!Έχω Ford Fiesta του 2005 (ΜΚ6) Ψάχνω προφυλακτήρα μπροστά απο ST μεταχειρησμένο η καινούργιο έχει κανείς ιδέα που? Έχω ψάξει πολύ...
 

manos.m

Administrator
Original poster
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
    • Administrator
  • Thread starter
  • #15
Κώστας said:
Γειά σας παιδιά!Έχω Ford Fiesta του 2005 (ΜΚ6) Ψάχνω προφυλακτήρα μπροστά απο ST μεταχειρησμένο η καινούργιο έχει κανείς ιδέα που? Έχω ψάξει πολύ...
Δεν θα βρεις εύκολα εμπρός s/st  μεταχειρισμένο
Μέχρι πριν λίγες μέρες που έψαχνα και εγώ δεν υπήρχε τίποτα μα τίποτα. Είχα πάρει όλα τα πιθανά μαγαζιά και ιδιώτες απο το car.gr και δεν είχα βρει τίποτα.
Αν πάλι πας σε καινούριο θα σου πάει πάρα πολύ.
Δες για ιμιτασιόν με προσοχή και υπομονή
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Κώστας said:
Γειά σας παιδιά!Έχω Ford Fiesta του 2005 (ΜΚ6) Ψάχνω προφυλακτήρα μπροστά απο ST μεταχειρησμένο η καινούργιο έχει κανείς ιδέα που? Έχω ψάξει πολύ...
Πουλάει κ το μέλος angel s ,στειλτου ένα πμ
 

Georgia89

Member
Oct 25, 2015
231
6
18
ΧΑΝΙΑ
Καλησπερα παιδια,
θα ηθελα να παρω γνώμες για βάσεις ποδηλατου πορπμπαγκαζ. οχι τιποτα τρελο. απλα για μεταφορα 1,2 ποδηλατων το πολυ.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Georgia89 said:
Καλησπερα παιδια,
θα ηθελα να παρω γνώμες για βάσεις ποδηλατου πορπμπαγκαζ. οχι τιποτα τρελο. απλα για μεταφορα 1,2 ποδηλατων το πολυ.

[mention]Georgia89[/mention] ρίξε μια ματιά στο fordassecories.gr
 

ilias86

Hero Member
Vip Team
MK7.5
May 28, 2011
1,194
22
38
37
Γλυφάδα
Μοντέλο
MK7.5
Αλλιώς πας σε ένα ποδηλατικό μαγαζί και σε κατατοπίζουν εκείνοι (τα περισσότερα είναι ανοιχτά και τώρα με τον Κορονοϊό). Έχε μόνο υπ'όψιν πως δεν επιτρέπεται να την έχεις πάνω στο αυτοκίνητο και να κινείσαι εάν δεν έχεις πάνω ποδήλατο, οπότε θα πρέπει να τη βάζεις και να τη βγάζεις.
 

Georgia89

Member
Oct 25, 2015
231
6
18
ΧΑΝΙΑ
scorpion said:
Georgia89 said:
Καλησπερα παιδια,
θα ηθελα να παρω γνώμες για βάσεις ποδηλατου πορπμπαγκαζ. οχι τιποτα τρελο. απλα για μεταφορα 1,2 ποδηλατων το πολυ.

[mention]Georgia89[/mention] ρίξε μια ματιά στο fordassecories.gr
στα ford accessories συνηθως η καθε αγορα συνοδευεται με ενα κομματι νεφρο,για αυτο δεν κοιταξα εκει. Αν και η βαση ποδηλάτου κατω απο το difuser θα ηταν πολυ πρακτική.

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread