Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

vouts

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Παιδια ξερει κανεις αν μπορουμε να βαλουμε clima στο fiesta μετα την αγορα του??Υπαρχει καποιος που να το εχει κανει?
 

DrA

Member
Mar 6, 2011
243
0
0
Δν το εχω ψαξει πολυ (γτ εχω ηδη) αλλα το πανελακι με τις lcd οθονιτσες κυκλοφορει στο ebay κ ειναι σχετικα φτηνο. Για συνδεση κτλ δν ξερω αν γινεται... Λογικα για να συνεργαστει με τν οθονη του ηχοσυστηματος θα χρειαστει κατι σαν προγραμματισμος ισως?
 

giannis_suzuki

Pro Member
Oct 17, 2010
384
0
0
πιστευω μονο απο κανα τροπετο για να μπουν ακριβως ολα οσα χρειαζοντε....
 

vouts

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Αυτο που εννοουσα ηταν αν μπορω εγω που εχω το κλασσικο συστημα(a/c,κουμπακια,κτλ) να το γυρισω σε clima...γινεται σαν μονταρισμα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

DrA

Member
Mar 6, 2011
243
0
0
Ναι σε καταλαβα. Θα πρεπει να αλλαξεις τα περιστροφικα κουμπια με τα αυτοματα που υπαρχουν στο ebay απλα πρεπει να δεις τι θα γινει κ με την οθονη σου γιατι στο clima οταν αλλαζεις ρυθμισεις αυτες φαινονται κ στο ηχοσυστημα οποτε πρεπει καπως να επικοινωνουν. Εκτος αν μπαινει κ ειναι ανεξαρτητο οποτε δν σε πειραζει κ πολυ...

Δν ξερω αν σε μπερδεψα!  ::)
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #6
vouts δεν νομιζω οτι γινεται κατι τετοιο....το κλιμα εχει μοτερακια και αλλαζει τα κλαπε(ποτε θα ειναι στα ποδια,ποτε θα ειναι στα τζαμια) ενω το απλο ειναι με ντιζες,+οτι θελεις και αισθητηρες θερμοκρασιας για μεσα στην καμπινα!!!
 

vouts

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Αυριο δευτερα θα παρω να ρωτησω στην ford να δω τι θα μου πουν...Δεν εχω ιδεα τι πρεπει να αλλαξει και τι οχι...Παντως αν γινεται θα προσπαθησω να το τοποθετησω καποια στιγμη...
 

Nick

Member
May 17, 2011
107
0
0
Παιδια για mk6 κλιμα ξερεται αν κυκλοφορει και αν γιναιτε να βαλω; Ξερει κανενας πληροφοριες;
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Δεν νομιζω να γινεται γιατι εκτος απο το να το βρεις το συστημα πρεπει να αλλαξεις ολα τα κουμπια του κλιματισμου, να βαλεις συνδεσεις ωστε να το δειχνει στην κεντρικη οθονη και το πιο δυσκολο απ ολα την φωνιτικη εντολη που εχει... Καλυτερα να εδινες 350 οταν το αγορασες γιατι τωρα βλεπω να ανεβαινει πολυ το κοστολογιο, ΑΝ γινεται....
 

Nick

Member
May 17, 2011
107
0
0
Στο mk6 το κλιμα εχει δικια του οθονη αν δεν κανω λαθος...για το mk7 δεν ξερω τι παιζει...
 

vouts

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Απ οτι εχω δει στον Nos που εχει clima εχει μια οθονιτσα στην μεση που δειχνει την κατασταση...Θερμοκρασιες κτλ...Δεν εχω παρατηρησει αν βγαζει και αλλα στην οθονη του ηχοσυστηματος...
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Οτι επιλογες κανεις στον κλιματισμο το βγαζει και στις δυο οθονες... (Παντως πιο πολυ πλακα εχει η φωνητικη αναγνωριση) :p
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread