Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Γιαννη αμα δν κανω λαθος ειναι κουμπωτο απο μεσα εχει δυο ταπιτσες βγαλτες και κοίτα πρεπει να εχει δυο πιαστράκια...
 

yannis_s

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
εβγαλα τις ταπες ειδα τα πιαστρακια εβαλα ενα λεπτο κατσαβιδι τα πατησα αλλα δεν βγαινουν
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Ταυτόχρονα και απο τις δυο πλευρες το πιεσες...??? Ειναι λιγο ζορικο..
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Oχι ρε, βγαινει, απλα θελει υπομονη.Οπως τα λεει ο Αγγελος ειναι. Προσωπικα το πετυχαινω με την πρωτη.
 

yannis_s

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
δεν θελει σπρωξιμο θελει ψιλι κατσαβιδακι και πατημα τα λαμακια προς τα κατω τα μεταλικα
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • #9
Αρχικά ευχαριστώ για την βοήθεια αφαίρεσης του Stop,θα ήθελα να ρωτήσω πόσα W πρέπει να είναι η πίσω λάμπα στο κεντρικό Stop?Την έβγαλα αλλά δεν έγραφε κάτι πάνω,σε ένα μαγαζί που πήγα με ηλεκτρολογικά μου έδωσαν μια 18W την οποία τοποθέτησα και λειτουργούσε κανονικά!

Υ.Γ:Εντομεταξύ είχα άγχος μήπως βρίσκει στην αεροτομή το πλαστικό και δεν μπορούσα να κάνω την αλλαγή αλλά έστω και οριακά δεν είχε πρόβλημα!!!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Νίκο, δες στο manual του αυτοκινήτου για σίγουρα (δεν το έχω κοντά μου), αλλά νομίζω πως είναι 11W..
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Θα δημιουργηθεί πρόβλημα τώρα που έχω βάλει παραπάνω?(Εφόσον είναι όντως 11)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Μακροπρόθεσμα, η παραπάνω κατανάλωση (και άρα θερμότητα) μπορεί να παραμορφώσει και να κάψει το ντουί (που είναι πλαστικό). Αν είναι σωστά τα watts που σου έγραψα.
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Κοίταξα στο Manual και έλεγε 16W, πιστεύω δεν θα έχει πρόβλημα καθώς η διαφορά είναι πολύ μικρή και εκτός αυτού δεν είναι λάμπα που είναι μόνιμα αναμένη!!!
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Έβγαλα τις τάπες και δεν βρήστω τα πιαστάκια. Βάζω μέσα το κατσαβίδι τερματίζει και τίποτα.. τι κάνω λάθος?
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Μανο προσπάθησε να δεις μεσα στις τρύπες. Απο την μεριά σου αμα θυμαμαι καλα όπως θα κοιτάς μεσα στις τρύπες θα δεις δυο κλιψακια τα οποία θα τα πιέσεις προς τα εξω ταυτόχρονα και τα δύο για να ξεκουμπωσει.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread