Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Qverde

Original poster
Newbie
Aug 31, 2016
5
0
0
χαιρετίζω την παρέα ....

αντιμετωπίζω πρόβλημα με έντονο σφύριγμα στα 120-150 προερχόμενο κυρίως απο μπροστά δεξια.

φανταστείτε ανεβάζω την ένταση στο 10 για να μην ενοχλεί..

κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη....

κάτοχος fiesta F/L 100αρι από Ιούνιο 2016
 

Panosnaval7

Rookie
Aug 9, 2016
10
0
0
Καλησπέρα και από μένα,

Το ίδιο έχω και εγώ σε ταχύτητες πάνω από 160km (ίδιος θόρυβος μέχρι τα 190 που το πήγα και ξανασταματάει με το που πέσω από τα 160) όπου ακούγεται σαν να περνάει αέρας από τα λάστιχα των 2 μπροστινών πορτών και μάλιστα πιο έντονο από την δεξιά πόρτα - το θέμα είναι οτι δεν νιώθω να μπαίνει πραγματικά αέρας στην καμπίνα - έβαλα χέρι στις πόρτες, δεν πέρναγε τίποτα οπότε δεν ξέρω αν είναι απλά αεροδυναμικός θόρυβος. Το πήγα σήμερα για το πρώτο ετήσιο service οπότε και το ανέφερα για να κοιτάξουν τα λάστιχα στις πόρτες.
Κάτοχος fiesta 08/2016, 1.5 tdci 95hp
 

Georgia89

Member
Oct 25, 2015
231
6
18
ΧΑΝΙΑ
καλησπερα παιδια. προσωπικα παρουσιασει το ιδιο θεμα και το δικο μου αμαξι. επειδη ομως δεν εχω παρκινκ και γενικα το αμαξι μου το καμαρωνει ο ηλιος αρκετα τα λαστιχα ειχαν ξεραθει λιγακι. απλα ππου και που τα ψεκαζω με σπρει σιλικονης να μαλακωσουν και να εφαπτονται καλυτερα στο πλαισιο.
 

RULES!!

Member
Nov 6, 2015
152
0
0
34
Πάτρα
Ο αέρας ειναι υπουλο πράγμα... Για δείτε μήπως περνάει απο την κατω πλευρά της πόρτας.. 
Εκτος αν ειναι θορυβος απο τους καθρέπτες και μπερδεύει..

Μήπως έχετε ανεμοθραυστες στα παράθυρα?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει κάτι, όμως σκέφτομαι αυτό που έγραψε ο Rules παραπάνω. Από το κενό της πόρτας κάτω (το δικό μου έχει τα μασπιέ εκεί και κλείνει περισσότερο το κενό)...
Έχω δει και αυτό το video στο youtube που αν δείτε προς το τέλος (8:46") προσθέτουν επιπλέον λάστιχα στις πόρτες για καλύτερη ηχομόνωση.

https://youtu.be/oaLWryK_Xbk
 

Panosnaval7

Rookie
Aug 9, 2016
10
0
0
Βασικά εμένα μου έσφιξαν λίγο περισσότερο τις μπροστινες πόρτες στην αντιπροσωπεία με βάση τις ανοχές που δίνει ο κατασκευαστής και δεν ξαναακούστηκε τπτ.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread