Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

southern

Original poster
Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0





Tο Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2011 οι FiestaManiacs θα επισκεφθούν το δυναμόμετρο της autoVeltiosis.
H τιμή κάθε δυναμομέτρησης είναι 35€ και περιλαμβάνει 3 πατήματα.

Το δυναμόμετρο βρίσκεται στον Πειραιά, Μεθώνης 63. Στις 10 το πρωί θα ξεκινήσουν οι δυναμομετρήσεις.

Για όποιον δεν ξέρει το μαγαζί, ο Scorpion θα βρίσκεται στο ΣΕΦ μέχρι τις 9:30 για να πάμε όλοι μαζί.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε και το site της autoveltiosis : http://www.autoveltiosis.gr

Λίστα Συμμετοχων:

1.  proedros
2.  scorpion
3.  Crazy
4.  nos7
5.  kostg
6.  maxitis13
7.  vouts + 1
8.  marios7kal
9.  ratatui
10. vasilisfiesta

Σύνολο : 10
 

southern

Original poster
Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
για σενα κατι θα κανουμε ;)

αν και τις μοντες τις εχω σταματησει εδω και χρονια, θα μετρησω για το χαβαλε


αν δεν μου σκορπισει πανω στο dyno  giggle
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Μακαρι να μπορουσα να ερθω και εγω! Ειμαι πολυ περιεργος να δω τι θα επιανα
 

marios7kal

Pro Member
Jul 28, 2011
342
0
0
32
Αθήνα
λετε να ανεβασω και το 1.4αρι μου ? να δουμε τι ψαρια πιανει το ψοφιμακι ??
ψηνομαι !!
 

giannis_suzuki

Pro Member
Oct 17, 2010
384
0
0
αν ημουν αθηνα σιγουρα θα ερχομουν μαζι σας...

η τιμη ειναι πολυ special....
ευκαιρια για ΟΛΟΥΣ σας να δειτε πυ βρισκετε τ αμαξι σας...ακομα και μαμα να ειναι αν δειτε τις καμπυλες και μαθετε να τις διαβαζετε σωστα και οχι απλως να δειτε το απολυτο νουμερο  θα μαθετε πολλα για το αμαξακι σας......

και προπαντον μην κοιτανε το νουμερο π θα βγαλει αλλα την διαρκεια και τις καμπυλες...
 

southern

Original poster
Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
Σωστος ο giannis_suzuki! Το θεμα ειναι η γραμμικοτητα της καμπυλης και η διαρκεια!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
το ψηνω κι εγω το κουβαδακι μου, αλλα σκεφτομαι και τα 35 γιουργια!! θα δειξει!!!!!!!!!!!!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Nos7 ειναι μεσα...

εχω να τονισω οτι οσοι ειναι μαμα,ειτε με ενα τελικο,ειτε φιλτρο καλο θα ειναι να εχουν μια εικονα για το αμαξι τους απο που ξεκινησανε και που εχουν σκοπο να φτασουν...π.χ εγω ξεκινησα να το δυναμομετρο απο την φιλτροχοανη και μετα,χωρις να ξερω ποσο ηταν μαμα και δεν ειχα ιδεα ποσα μου εδωσε η φιλτροχοανη...οποτε οσοι πιστοι (της βελτιωσεις,εστω και μαμα) προσελεθετε...
 

southern

Original poster
Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
Andreas19 said:
το ψηνω κι εγω το κουβαδακι μου, αλλα σκεφτομαι και τα 35 γιουργια!! θα δειξει!!!!!!!!!!!!

35ε οπως ειπα και σε καποιον αλλον ειναι 2 ποτα στο ακρωτηρι + μια βαφλα

nos7 said:
εχω να τονισω οτι οσοι ειναι μαμα,ειτε με ενα τελικο,ειτε φιλτρο καλο θα ειναι να εχουν μια εικονα για το αμαξι τους απο που ξεκινησανε και που εχουν σκοπο να φτασουν...

+1000
εχω κανει παρα πολλα dyno και ειναι τα μονα λ7 που δεν εχω κλαψει...αξιζει να ξερεις που βρισκεσαι ;)
 

giannis_suzuki

Pro Member
Oct 17, 2010
384
0
0
αρκει παντα να γινοντε στο ΙΔΙΟ δυναμομετρο....το 35 ευρω ειναι τζαμπα....

εδω πανω θεσσαλονικη περνουν 50 και με το ζορι σε κανουν 2ερ πατημα...
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
ελπίζω να χω προλαβει να χω τελείωσει το αμάξι. Ούτως η άλλως η ρύθμιση θα γίνει (παλι) στο δυναμόμετρο του Ανδριανακη, αλλα αν έχω τελείωσει, δεν με χαλαει ένα πάτημα ακόμα, η τιμή είναι αρκετα ελκυστική..

Το πολύ πολύ να μετρήσω με 0.7 πάλι και να κάνω την ρύθμιση αργότερα με το μεγαλύτερο μπεκ στον Ανδριανακη.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Θα μετρήσω κι εγώ τον πάνθηρα, να δω αν ψόφησε κανένα γαϊδούρι. 106000 χιλιόμετρα και προχωράμε...
 

maxitis13

New member
Aug 28, 2010
75
0
0
παιδες θα ειμαι κ γω εκει να δουμε τι θα δουμε στην φιεσταρα μας....  10 παρα θα ειμαι εκει!!! παρα πολυ καλη τιμη!!!
 

Dante!

Hero Member
May 10, 2010
900
0
16
39
athens
Μοντέλο
MK8
Μαλλον θα κανει την εμφανιση του κ το Dantoαμαξο  ;)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread