Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
giannis_suzuki said:
και ο τσακανικας και ο φωτηνελης που εχουν ΜΑΗΑ 30-35 ευρω περνουν.....

και επειδη του τσακανικα το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ μηχανημα το ξερω πολυ καλα μιας και ηταν εδω πανω και το εφερε κατω ο μιχαλης(dynoexelixis)πιστεψε με ξερω ποσο καλα μετραει και τι δειχνει....
80 ευρω για ατμοσφαιρικο και 120 για turbo ποιος περνει φιλε μου??

και εχει δουλεια κιολας??

φιλε οι εποχες ειναι πολυυυ δυσκολες και ολοι εχουν ριξει πολυ τις τιμες τους...

ο φωτηνελης να φανταστεις αν πανε 4-5 αμαξια μαζι για dyno τους δινει και στον καθενα ενα 4λιτρο λαδι eneos σε οτι ιξωδες θελει ο καθενας...

μονο το λαδι εχει 40 ευρω να φανταστεις...

συμφωνω απολυτα
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
1. Μέχρι πριν 8μήνες η http://www.powerlogic.gr/main/

2. Ο http://www.stratisautosport.gr/ 70 ευρώ το αμάξι

3. http://www.chiptronic.gr/documents/dyno_tat.html
Δυναμομέτρηση 2wd : 50€
Δυναμομέτρηση 4wd : 75€
Οι τιμές δεν περιλαμβάνουν Φ.Π.Α. 23%

4. Το μόνο που αναφέρει την οικονομική κρίση είναι αυτό http://www.0-1000hp.gr/omicroniota-tauiotamu941sigmaf-mualphasigmaf.html

οι τιμες που αναγράφονται δεν είναι για club στα ομαδικά είναι όλοι πιο οικονομικοί....
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nikpap8888

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
PanosWhite said:
Καλησπέρα παιδιά :)

Τελικά το σαββατοκύριακο θα παραγγείλω το κιτακί της KN 57i .

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200722116833

και κάπου στο τέλος του μηνα θα μπει πάνω στο "φιεστακι" :p
Πάνο μόλις την τοποθετήσεις,κάνε καμία 200-300 χιλιόμετρα και πήγαινε,αν θέλεις φυσικά, να το ξαναμετρήσεις ώστε να δεις τι κέρδισες από αυτή την μοντα
καλό είναι να πας στο ίδιο δυναμόμετρο
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
scorpion said:
Πάνο μόλις την τοποθετήσεις,κάνε καμία 200-300 χιλιόμετρα και πήγαινε,αν θέλεις φυσικά, να το ξαναμετρήσεις ώστε να δεις τι κέρδισες από αυτή την μοντα
καλό είναι να πας στο ίδιο δυναμόμετρο

ναι θα κάνω καμια 500 άρα χιλιόμετρα και θα πάω πάλι στο ίδιο απλά από περιέργεια να δω τι κέρδισα ...όχι ότι καίγομαι κιόλας να πω ότι κέρδισα αντί για 1 άλογο 2  αλλα τουλάχιστον θέλω να δω θετικά αποτελέσματα όσο γίνετε...
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
DarthFiesta said:
ωραια περασαμε κ χρησιμα συμπερασματα...

τα δικα μου προσωπικα συμπερασματα χωρις να προυποθετει οτι μειωνω την βελτιωση κ την προσπαθεια καθε παιδιου.. :)

κ τα 3 αμαξια ειναι ισοδυναμα οπου αυτο φαινεται στο 1ο βιντεακι panosd-vasilisfiesta, αλλα κ στην δοκιμη panosd-nos7 που πανε κοπιο κ nos7(stupaart)-vasilifiesta που επισης πανε κοπιο

εν ολιγοις αν θεωρητικα οδηγηθουν σωστα ολα πανε το ιδιο...οποτε δεν ξερω αν δουλευει τελικα κ η εξατμιση, οταν μονο με  φιλτρο(panosd) κοβεται με 1ο σταδιο ή ολοσωμη..θεωρω οτι στο 2ο πατημα του panosd-vasilifiesta το αμαξι δεν οδηγηκε σωστα κ εξου η διαφορα.(αν θυμασαι Πανο στο ειπα κιολας οτι ειναι θεμα οδηγου μολις σ εκανε τα 2-3 αμαξια ο vasilisfiesta στο δευτερο πατημα σας σε σχεση με το 1ο πατημα σας)

δηλαδη εχουμε..panosd-nos7 κοπιο
                       vasilisfiesta-nos7 κοπιο
                        panosd-vasilifiesta κοπιο (1ο πατημα)

αρα δεν βλεπω καπου να δουλευει κ η εξατμιση περα απο το προγραμμα που μπορει να κανει κοψιματα κ να δικαιολογει την αποδωσει του αμαξιου του Μιχαλη..

υ.γ:ελα Πανο δεν σε χαλαγε το φιλι που μου εδινε η supernova πριν τα πατηματα για γουρι... tease :D



Σε κάποια θα συμφωνήσω μαζί σου αλλα στο θέμα της εξάτμισης θα διαφωνήσω!Έστω από αυτό που βλέπουμε φαίνεται η διαφορα της εξάτμισης!
άλλωστε το δικό μου στη δυναμομέτρηση έβγαλε 132,5 μονο με φίλτρο!άλλο mk7 μονο με φίλτρο βγάζει πιο μικρό νούμερο άρα και μεγαλύτερη η διαφορα με ένα άλλο με ολόσωμη και φίλτρο!!! ;)
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
132.5 με χοάνη !!!! Τόσο πολύ ??? εμενα μονο με το τελικό είχε δείξει 126 ... άντε να πήρε 1-2 με την χοάνη λογικά δεν το έχω μετρήσει.
Ωραία βιντεάκια παιδιά και ενδιαφέρον :D
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
θεωρεις δηλαδη οτι εχεις παρει 10-12 αλογα μονο με φιλτρο???
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Μισο ρε παιδια γιατι θα χασουμε την μπαλα και βγαινουμε και offtopic.
Τελευταια φορα Πανο που μετρησες δεν ηταν οταν πηγες να βαλεις το προγραμμα και ειχες βγαλει 126 με φιλτρο-τελικο και 132,5 και καλα με το προγραμμα?
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
όχι και βεβαια!!τα λες παρα πολλά!!τόσο  έβγαλε όμως σε αξιόπιστο ντύνω(θέλω να πιστεύω)!!
Μη με παρεξηγήσεις για αυτά που γράφω αλλα πιστεύω ότι όντως κάνει δουλειά η E.C..


Έχεις δίκιο Μπάμπη!δεν το έχω αναφέρει αλλα το προηγούμενο σάββατο πήγα σε γνωστό dyno και το μέτρησα για να δω τα μίγματα μου μιας και είχα κάποιες αμφιβολίες...Σύντομα θα ανεβάσω και τις μετρήσεις!
Τις παλιές μετρήσεις που είχα κάνει "ξεχασετες"!!!
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
δεν τιθεται θεμα παρεξηγησης..αποψεις εκφραζουμε :)

το συγκεκριμενο dyno δεν το θεωρω καθολου αξιοπιστο απο προσωπικη εμπειρια..αλλα αν εσυ το θεωρεις αξιοπιστα τα 132 που εβγαλε μονο απο φιλτρο δεν μπορω να σου αλλαξω αποψη εξου κ σε ρωταω.. :) :) ;)

υγ:τελος το off απο μενα :) :)
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
DarthFiesta said:
δεν τιθεται θεμα παρεξηγησης..αποψεις εκφραζουμε :)

το συγκεκριμενο dyno δεν το θεωρω καθολου αξιοπιστο απο προσωπικη εμπειρια..αλλα αν εσυ το θεωρεις αξιοπιστα τα 132 που εβγαλε μονο απο φιλτρο δεν μπορω να σου αλλαξω αποψη εξου κ σε ρωταω.. :) :) ;)

υγ:τελος το off απο μενα :) :)

Μπορεί να είναι έτσι!δεν θα διαφωνήσω μαζί σου αλλα έχουν γίνει μεγάλες συγκρίσεις με αλλα dyno και έχει βγει αυτό το συμπέρασμα!!
Σύντομα θα ποστάρει κάποιο μέλος μια μέτρηση του και σύγκρινε την με παλαιότερη από άλλο dyno!
Συγγνώμη και από μενα για το off topic αλλα έχουμε συζυγική αψιμαχία!! tease tease
Ας μεταφερθεί το post στο κατάλληλο θέμα!!
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
Λοιπον παιδια αυτες ειναι και οι δικες μου μετρησεις...Συγνωμη για την καθυστερηση αλλα δεν προλαβα!

zetazetazeta001_zps625182f2.jpg


alphaalphaalpha001_zpsb1e94e80.jpg
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Πολλά μου φαίνονται αλλα η τατ ειναι καλή!! Οπότε ενα μπορώ να πω, μπράβο!! Πολυ καλό νούμερο!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread