Ηχεία μκ3!

In Car Entertainment
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kostas-patra
Member
Member
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ηχεία μκ3!

Δημοσίευση από kostas-patra »

Για όποιον ενδιαφέρεται....το μκ3 έχει μικρά ηχεία εμπρός και πίσω. Για μεγαλύτερα θα χρειαστεί μπροστά να κόψει λίγο την πόρτα ή να φτάξει πολυεστερική κατασκευή. Επίσης μια καλή θέση για twitter είναι επάνω απο το χειριστήριο του καθρέφτη (εγω εκεί τα έχω βάλει). Πίσω η εταζέρα είναι μονόδρομος εκτός και αν θέλετε να κατασκευάσετε πολυεστερική βάση για τα ηχεία στίς πίσω πόρτες (αν υπάρχουν) ή στο χώρο αποσκευών...(αν σκέφτεστε και για subwoofer και ενισχυτή(ές). Αν κάποιος ενδιαφέρεται να βάλει subwoofer αλλά δεν έχει ή δε θέλει να βάλει ενισχυτή, θα πρέπει να διαλέξει Pioneer όπου βγάζει έξοδο sub και έχει μια προενίσχυση η ίδια η πηγή.

TEAM RS
Άβαταρ μέλους
scorpion
Founder
Founder
x 29
x 19
Been thanked: 4 times
Επικοινωνία:

Απ: Ηχεία μκ3!

Δημοσίευση από scorpion »

εγω οταν ειχε το mk3 εκανα το εξης :
αγορα 2 ηχεια 300w το καθενα,εφαγα την εταζερα πισω (δεν χωραγαν) και μετα ρυθμισα να παιζει η μουσικη πιο πολυ πισω και ημουν αρχοντας,εκανα φασρια καλη μπορω να πω.....
δεν εμπλεξα ουτε με πολυεστερικες κατασκευες και οικονομικα

17xxx Mondeo 1.6cc 213hp 17xxx
Άβαταρ μέλους
kostas-patra
Member
Member

Δημοσίευση από kostas-patra »

Εγω έχω 2x200άρια πίσω και 2x120 μπροστά με twitter. Έχω και εναν ενισχυτή που περιμένει...θα δείξει αν θα τον βάλω (δωρεά του γαμπρού μου οτι έχω στο αμάξι απο ήχο εκτός απο το Pioneer). Σκεφτόμουν να αλλάξω αργότερα σε DEH7100BP (νομίζω έτσι λέγεται) λόγω bluetooth/USB και άλλων που προσφέρει. Για οθόνη δε με απασχολεί γιατί έχω μια 8άρα που αν θελήσω τη βάζω.

TEAM RS
puma-r
Hero Member
Hero Member

Δημοσίευση από puma-r »

κι εγω οταν ειχα το μκ3 ειχα ανοιξει τρυπες στην εταζερα και ειχα βαλει κατι sony xplod οβαλ και σε συνεργασια με τα μπροστινα εβγαινε ενα συμπαθητικο αποτελεσμα! ::)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ήχος και Fiesta”