Τελικό για ΜΚ7

Διάφορες βελτιώσεις στα μηχανικά μέρη.
tolhs84
New member
New member
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απ: Τελικό για ΜΚ7

Δημοσίευση από tolhs84 »

scorpion έγραψε: Δεν το έχει κόψει καλά τον προφυλακτρήρα
Γιατί έχει τόση σκουριά?πόσο καιρό το έχεις
με το κοψιμο θα συνφονισω με τιν σκουρια τωρα φτεει που ειναι 2 χρονια σε ακινησια κ απλιτο  :'(

Άβαταρ μέλους
m@kro
Vip Team
Vip Team
x 1
x 4
Has thanked: 3 times

Δημοσίευση από m@kro »

με νυχοκοπτη στο εκοψε?  :o

ΤΣΟΥΡΟΥΦΟΥΥΥΥΥ
7Thanos7
Newbie
Newbie

Δημοσίευση από 7Thanos7 »

+1 Έλεος.....

tolhs84
New member
New member

Δημοσίευση από tolhs84 »

m@kro έγραψε: με νυχοκοπτη στο εκοψε?  :o
Μην δειτε κατι προχωρημενο ,,αμεσος να το κρινετε αρνητικα  giggle giggle

Άβαταρ μέλους
mitsaras13
Member
Member

Δημοσίευση από mitsaras13 »

Παιδία τι λέτε για κάτι τέτοιο, σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω κατι παρομοιό, αλλα με διπλες απολήξεις. Οι φωτο ειναι απο τον Δανελλατο, έχετε ακούσει κάτι για αυτόν, εχει παει κανεις απο εδω εκει να μας πει τι λεει σαν μαστορας.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 767&type=3
Εικόνα

Εικόνα

It's not a simple game...it's simply my game !!!
Άβαταρ μέλους
Riordian
Hero Member
Hero Member

Δημοσίευση από Riordian »

:) :) Δεν φαίνονται οι φωτό φίλε!

Πέρα από αυτό, άμα θες τελικό για επίδοση μην το σκέφτεσαι και τόσο σαν επιλογή τον κύριο. Επιπλέον άμα θες το αμάξι να μην κάνει βαβούρα μέσα στην καμπίνα ΠΑΛΙ μην πας  giggle

Είναι φθηνός πολύ και πολύ καλός στο να φτιάχνει σωλήνες και πράγματα που τα έχει πάρει κόπια από κάποιο σχέδιο ή άλλο έτοιμο χταπόδι ή καζάνι. Αλλά μην του πεις να κάνει ιδιοκατασκευή. Θα απογοητευτείς  ;D

"Offending people is a necessary and healthy act. Everytime you say something that's offensive to another person, you just caused a discussion. You just forced them to have to think" Louis C.K
Πανος
Rookie
Rookie

Δημοσίευση από Πανος »

αυτον τον προφυλακτηρα που μπρουμε να τον βρουμε; Sorry για το off topic!  ::)

Άβαταρ μέλους
pinkfloyd
Member
Member

Δημοσίευση από pinkfloyd »

mitsaras13 έγραψε: Παιδία τι λέτε για κάτι τέτοιο, σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω κατι παρομοιό, αλλα με διπλες απολήξεις. Οι φωτο ειναι απο τον Δανελλατο, έχετε ακούσει κάτι για αυτόν, εχει παει κανεις απο εδω εκει να μας πει τι λεει σαν μαστορας.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 767&type=3
Εικόνα
μακτια απο τον Δανελατο θα μπλεξεις... και δεν ανγνωριζει το λαθος του
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pinkfloyd την Σάβ 05 Απρ 2014, 12:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

1,6 132 hp
1,6 170 Nm
Άβαταρ μέλους
mitsaras13
Member
Member

Δημοσίευση από mitsaras13 »

Καλημερα και σορρυ για τις φωτο. εγινε #$@%&* με το photobucket.
Ορίστε οι φωτο κανονικά.
Εικόνα

Εικόνα

Λετε δηλαδη να μην μπλέξω με τον Δανελλατο. Το τελικο το θελω κυριως για εμφανιση και λιγο για να κανει ενα διακρτικο μπασο ηχο. Αυτο που ειπε ο Riordan για τη βαβουρα στην καμπινα ειναι οτι χειροτερο.  Οποτε με βλεπω να πηγαινω και εγω στον  Θεοφιλο. Λετε να μπορει να κανει κατι αντιοστοιχο; Γενικοτερα πως σασ φαινεται, και οχι τοσο απο θεμα εμφανισης οσο απο το να μην προκαλεσει οποιουδξποτε ειδους προβληματα.

It's not a simple game...it's simply my game !!!
Άβαταρ μέλους
leftko
Member
Member

Δημοσίευση από leftko »

χμ εγω mitsara δεν θα εβαζα και απο τις 2 μεριες μπουκα.μια διπλη απο την μια μερια οκ. αλλα οκ,ωραιο ειναι σιγουρα και κατι διαφορετικο.

Λοιπον,στην αναζητηση μου για τιμες για μπουκες/τελικο. σημερα που πηγα σε εναν μαστορα( που μου φανηκε πιο επαγγελματιας απο ολους μεχρι τωρα, και γνωστης, ηταν ο πρωτος που συναντησα και μου ειπε για pumaspeed,montune και γενικα διαφορα που εδειξε οτι κατι ηξερα απο fiesta), μου ειπε οτι για σκετες μπουκες,μονο για εμφανισει ειναι ευκολο και θελει 60 ευρω.

αλλα του ειπα να μου πει και για τελικο,αν εχω βελτιωσει χωρις θορυβο κτλ. μου ειπε ακριβως αυτα που ηθελα. και εξηγω. θα μπει πιο μεγαλο απο το μαμα,αλλα οβαλ ωστε να μην φαινετε,με καλο μονωτικο(και οχι υαλοβαμβακα που βαζουν πολλοι εδω) ωστε να μην εχει θορυβο και θα ειναι πιο ελευθερο απο το μαμα ωστε να ελευθερωσει το μοτερ,και θα αποδιδει λιγο καλυτερα.
γενικα απο το μπλα μπλα του,το ενδιαφερον του,και τις οποιες γνωσεις μπορουσα να συγκρινω εμεινα απολυτα ευχαριστημενος.

και ρωταω τωρα εγω εσας,αξιζει πιστευετε,ως προς αποδοση να δωσω 120 ευρω παραπανω(συνολο δηλαδη 200,και οι αλλοι μαστορες τοσα μου ειπαν) για τελικο?

Άβαταρ μέλους
Riordian
Hero Member
Hero Member

Ο μάστορας αυτός ποιος είναι; Γιατί 200 ευρώ για τελικό παίρνουν αρκετοί , όπως λες, το ζήτημα είναι ποιος κάνει καλά την δουλειά και ποιος όχι.

"Offending people is a necessary and healthy act. Everytime you say something that's offensive to another person, you just caused a discussion. You just forced them to have to think" Louis C.K
Άβαταρ μέλους
leftko
Member
Member

Δημοσίευση από leftko »

αν ξερεις απο Ηρακλειο κανεναν πες μου.
αυτος ειναι http://www.anapliotis.net/auto/exhausts-auto/exhausts-auto.html
γενικα εχω ακουσει καλα λογια,εχω δει και αλλη μια δουλεια του σε ενα αλλο fiesta(νομιζω το παιδι ειναι γραμμενο και στο φορουμ) και μπορω να πω οτι δεν εχει καποιο μειον,τουλαχιστον ετσι οπως φαινεται.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος leftko την Τετ 16 Απρ 2014, 16:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

ΘΟΔΩΡΗΣ MK7
Pro Member
Pro Member

Δημοσίευση από ΘΟΔΩΡΗΣ MK7 »

mitsaras13 για πήγαινε και μια βόλτα από τον Παπαδόπουλο ή από popaye.
Πιστεύω, χωρίς να το ξέρω σίγουρα, πως αν βάλεις και από τις 2 μεριές θα χάσεις σε απόδοση. Έτσι είχε πάθει ένας φίλος σε golf. Μπορεί βέβαια να ήταν και λάθος φτιαγμένη η εξάτμιση.
Για μένα το πιο ωραίο είναι 2 μπούκες μαζί στην ίδια μεριά ή με κάποιο τρόπο στο κέντρο.
Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1397677972[/time]
leftko έγραψε: αν ξερεις απο Ηρακλειο κανεναν πες μου.
αυτος ειναι [url=http://[url=http://www.anapliotis.net/auto/exhausts-auto/exhausts-auto.html]http://www.anapliotis.net/auto/exhausts-auto/exhausts-auto.html][url]http://www.anapliotis.net/auto/exhausts-auto/exhausts-auto.html]http://www.anapliotis.net/auto/exhausts-auto/exhausts-auto.html]http://www.anapliotis.net/auto/exhausts-auto/exhausts-auto.html][url]http://www.anapliotis.net/auto/exhausts-auto/exhausts-auto.html[/url]
γενικα εχω ακουσει καλα λογια,εχω δει και αλλη μια δουλεια του σε ενα αλλο fiesta(νομιζω το παιδι ειναι γραμμενο και στο φορουμ) και μπορω να πω οτι δεν εχει καποιο μειον,τουλαχιστον ετσι οπως φαινεται.
Δεν ανοίγει το link που έβαλες
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΘΟΔΩΡΗΣ MK7 την Τετ 16 Απρ 2014, 22:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
leftko
Member
Member

Δημοσίευση από leftko »

ΘΟΔΩΡΗΣ MK7 έγραψε: Δεν ανοίγει το link που έβαλες
Ναι το ειδα,το ειχα βαλει 2 φορες.

ΘΟΔΩΡΗΣ MK7
Pro Member
Pro Member

Δημοσίευση από ΘΟΔΩΡΗΣ MK7 »

Εντάξει τώρα
Από το σάιτ καλός φαίνεται, αλλά για σίγουρα θα πρέπει να ρωτήσεις κάποιον που να έχει βάλει εξάτμιση στον συγκεκριμένο. Αλλά κάποιον που να εμπιστεύεσαι, γιατί υπάρχουν κάποιοι που και να μην τους έχουν κάνει καλή δουλειά λένε ότι είναι γαμάτος ο τάδε μάστορας, μόνο και μόνο για να μην πουν ότι έκαναν λάθος επιλογή.
Εκτός αν τον ξέρει κανείς από εδώ.

Άβαταρ μέλους
scorpion
Founder
Founder
x 29
x 19
Been thanked: 4 times
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scorpion »

leftko έγραψε:
και ρωταω τωρα εγω εσας,αξιζει πιστευετε,ως προς αποδοση να δωσω 120 ευρω παραπανω(συνολο δηλαδη 200,και οι αλλοι μαστορες τοσα μου ειπαν) για τελικο?
όσο αφορά το θέμα απόδοσης,μόλις βάλεις το τελικό θα νομίζεις ότι πηγαίνει καλύτερα λόγω του ήχου του.
Για να δεις την πραγματική απόδοση (πόσο κέρδισες ή πόσο έχασες)θα πρέπει να δοκιμάσεις με κάποιον φίλο σου πριν την αλλαγή και μετά

17xxx Mondeo 1.6cc 213hp 17xxx
Άβαταρ μέλους
leftko
Member
Member

Δημοσίευση από leftko »

σημερα, ενω ειχα παει για να δω αυτοκολλητο για Look rs, μιλουσα με τον μαγαζατορα και του ειπα οτι σκεφτομαι και για εξατμιση και μου ειπε οτι συνεργαζεται με τον ποπαυ και την παραγγελνει και την βαζει αυτος. 150 ευρω περιπου. του ειπα οτι εγω δεν θελω καθολου θορυβο και μου ναι γινεται κανονικα,σαν εργαστασιακος θορυβος με ενα ελαχιστο μπασακι. Εσεις που εχετε δει δουλειες του ποπαυ τι γνωμη εχετε?

τον μαγαζατορα που πηγα τον ξερω καπως,εχω βαλει και το ηχοσυστημα εκει και μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος και τον εμπιστευομαι. (βεβαια θα γινει ενα τηλεφωνα πρωτα στον ποπαυ να δω αν οντως συνεργαζεται με τον συγκεκριμενο,αν και δεν ξερω αν θα μου απαντησει κτλ)

Stelios....
Member
Member

Δημοσίευση από Stelios.... »

Αλλο δουλεια του Ποπαυ και αλλο καζανι του ποπαυ...Ο Ποπαυ πουλαει καζανια παντου,το θεμα ειναι να κανει και την δουλεια ο ιδιος....

Κοινως το να πουλαει ο εξατμισας το ονομα του Ποπαυ ακριβα μαλλον δεν τον τιμα...
Τι μαγαζι εχει τελικα ο συγκεκριμενος?Αυτοκολλητα?Ηχοσυστηματα?Εξατμισεις???

Εγω θα πηγαινα σε εναν γνωστο εξατμισα της περιοχης για ενα απλο τελικο...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
leftko
Member
Member

Δημοσίευση από leftko »

Ηχοσυστηματα, συναγερμους, αυτοκολλητα, μεμβρανες, τετοια γενικα για αυτοκινητα.

αυτος μου ειπε οτι θα το παραγειλει στον Ποπαυ ετσι οπως το θελουμε (δηλαδη θορυβο, μπουκες), το φτιαχνει ο Ποπαυ και το τοποθετει ο μαγαζατορας εδω. αλλα η αληθεια ειναι το φοβαμαι γιατι που ξερω εγω οτι τελικα θα μου αρεσει αυτο που θα φτιαξει, που ξερω οτι οντως ειναι δουλεια του Ποπαυ και πες οτι κατι γινεται και δεν μου αρεσει ή χαλασει σε ποιον θα τρεχω?

Απλα ρωταω για να δω αν η δουλεια του Ποπαυ,οσο αφορα τα χειροποιητα καζανια του ειναι καλα (βασικα απο τους καλυτερους διαβαζω οτι ειναι) αλλα τονιζω το χωρις θορυβο

Άβαταρ μέλους
Riordian
Hero Member
Hero Member

Εγώ που έχω βάλει καζάνι στον ποπάυ και είχα του Δανελάτου , είδα αρκετή διαφορά στον θόρυβο ειδικά στις μεσαίες. Δεν είχα δηλαδή βαβούρα στην καμπίνα όπως είχε του Δανελάτου.

Άβαταρ μέλους
pinkfloyd
Member
Member

Δημοσίευση από pinkfloyd »

Δανελατος :D

1,6 132 hp
1,6 170 Nm
Άβαταρ μέλους
StuparArt
Hero Member
Hero Member
x 2
x 1
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από StuparArt »

leftko έγραψε: Ηχοσυστηματα, συναγερμους, αυτοκολλητα, μεμβρανες, τετοια γενικα για αυτοκινητα.

αυτος μου ειπε οτι θα το παραγειλει στον Ποπαυ ετσι οπως το θελουμε (δηλαδη θορυβο, μπουκες), το φτιαχνει ο Ποπαυ και το τοποθετει ο μαγαζατορας εδω. αλλα η αληθεια ειναι το φοβαμαι γιατι που ξερω εγω οτι τελικα θα μου αρεσει αυτο που θα φτιαξει, που ξερω οτι οντως ειναι δουλεια του Ποπαυ και πες οτι κατι γινεται και δεν μου αρεσει ή χαλασει σε ποιον θα τρεχω?

Απλα ρωταω για να δω αν η δουλεια του Ποπαυ,οσο αφορα τα χειροποιητα καζανια του ειναι καλα (βασικα απο τους καλυτερους διαβαζω οτι ειναι) αλλα τονιζω το χωρις θορυβο
Στον kazanisgarage το πας??

Οι περισσότεροι εξατμησαδες ακόμα και οι επώνυμοι παίρνουν καζανάκια από τον παπαυ και τα πλασάρουν σαν δικά τους ;)

MP151 vs DumaniPower craz
Άβαταρ μέλους
leftko
Member
Member

Δημοσίευση από leftko »

οχι δεν παω στον Kazanisgarage ειχα παει τοτε που εψαχνα για φιμε κτλ αλλα προτιμασα αλλον. ωστοσο πρεπει να ειναι καλος αυτος. δεν ξερω.
δεν νομιζω οτι θα βαλω γενικα τελικο,λογω του οτι δεν νομιζω οτι θα δωσει κατι στο αμαξι και θα εχω και τον ηχο που δεν τον θελω. μου λενε ομως οι εξατμισαδες, μαγαζατορες  οτι θα δω λεει διαφορα επειδη θα ελευθερωθεί λιγο (ωστοσο καπου ειχα διαβασει οτι αυτο γενικα δεν ειναι καλο, επισης για να ελευθερωθει θα κανει και θορυβο,που δεν θελω) και σε συνδιασμο με το πανελ που φοραει θα εχω αισθητη διαφορα.

ή εγω τα εχω μπερδεψει ή προσπαθουν να πουλησουν και με δουλευουν. :mad:

για να μην παρεξηγηθω,πριν το fiesta οδηγουσα του αδερφου μου το πολο που ειχε ενα τελικο και μια χοανη.ε τον βαρεθηκα τον ηχο απο την εξατμιση και μεσα και εξω.
Οι περισσότεροι εξατμησαδες ακόμα και οι επώνυμοι παίρνουν καζανάκια από τον παπαυ και τα πλασάρουν σαν δικά τους
αυτο πρεπει να ισχυει γενικα. και ο εξατμισας που ειχα παει μου ειχε πει οταν το αποφασισω να του το πω λιγεσ μερες πριν για να συνενοηθει με εναν που συνεργαζεται στην Αθηνα να του στειλει κατι υλικα. μαλλον ολο το καζανι θα του στειλει.  :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος leftko την Τρί 29 Απρ 2014, 21:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

dimwhoo
Member
Member

Δημοσίευση από dimwhoo »

Εχει κανείς τελικό σε mk7 diesel?

Κάνει θόρυβο; :o

Άβαταρ μέλους
StuparArt
Hero Member
Hero Member
x 2
x 1
Επικοινωνία:

Βάζοντας πχ το ίδιο καζανάκι σε έναν βενζινοκινητήρα και σε έναν πετρελαίου αντίστοιχα θα παρατηρήσεις ότι στο πετρέλαιο δεν θα κάνει τόση φασαρία όσο στο μοτέρ βενζίνης.

Σε γενικές γραμμές οι εξατμίσεις στα πετρέλαια δεν κάνουν θόρυβο εκτός και εάν το παρακάνεις. Να έχεις υποψη σου ότι στην αρχή με το που βάλεις το καζανάκι θα νομίζεις ότι δεν το έβαλες καν… αλλά μετά από καμιά 500αρια+  χιλιόμετρα που θα πιάσει πουρί η φλογέρα θα κάνει παραπάνω θόρυβο. Όλα τα ελεύθερα καζανάκια στα πετρέλαια το παθαίνουν αυτό και ιδικά εάν έχεις βγάλει από πάνω το φίλτρο dpf η και τον καταλύτη. ;D

dimwhoo
Member
Member

Δημοσίευση από dimwhoo »

Απλά φοβάμαι να μην αρχίσει να καπνίζει το αυτοκίνητο σαν να ειναι ταξί!

Το τελικό δεν εχει καμια σχέση σε αυτο; Εννοω στην πιο ελεύθερη ροή καυσαεριων

Άβαταρ μέλους
turbomaniac
Vip Team
Vip Team

Δημοσίευση από turbomaniac »

dimwhoo έγραψε: Απλά φοβάμαι να μην αρχίσει να καπνίζει το αυτοκίνητο σαν να ειναι ταξί!

Το τελικό δεν εχει καμια σχέση σε αυτο; Εννοω στην πιο ελεύθερη ροή καυσαεριων
οχι οχι, αυτο θα γινει μονο αν βαλεις μοτερ diesel και όχι ο καζανι απο ενα diesel

κανε στους άλλους αυτο που θέλεις να σου κάνουν.
Άβαταρ μέλους
pitbull
Maniac Member
Maniac Member

Δημοσίευση από pitbull »

Ρε ψηλε το παλικαρι εχει fiesta diesel και ρωταει τι θα γινει αν βαλει ενα ελευθερο τελικο  :D

dimwhoo μονο με ενα νορμαλ καζανακι δεν θα κανει θορυβο ουτε θα βγαζει ντουμανια.

Pitbull Rules

Ο τζάμπας στο στάβλο των αλόγων δε χωρεί!!!

'Οσο εγώ βελτιώνω εσείς σχολιάζετε
Άβαταρ μέλους
StuparArt
Hero Member
Hero Member
x 2
x 1
Επικοινωνία:

Αλλάζοντας μόνο το τελικό ντουμάνια δεν θα έχεις. Θα είναι ακριβός όπως είναι τώρα!!! από θόρυβο... όπως έγραψα και παραπάνω ;)

dimwhoo
Member
Member

Δημοσίευση από dimwhoo »

Σας ευχαριστώ παιδια!! Θα ανεβασω φωτογραφία οταν το αλλάξω!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές Βελτιώσεις”