Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

periklis20

Original poster
Newbie
Aug 1, 2021
3
0
1
DRAMA
Μοντέλο
MK6
Χαίρετε στα παιδιά, εψω ένα fiesta του 2004 1.25 βενζίνη 16 βαλβίδο , το αμάξι παθενει υπερθέρμανση και ο λόγος είναι ο ανεμιστήρας ίδιος ,λειτουργί τον έχουμε δοκιμάσει καθος και το ρελέ και η ασφάλεια αλλά ο εγκέφαλος δεν δίνει εντολή να πάρει , η θερμοκρασία την βλέπει κανονικά και την βλέπω από το obd ξέρει κανένας τι παίζει αν του έχει τύχει;
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Χαιρετε.
Τα αλλα ενταξει ειναι; ψυγειο; σωληνες; σφυκτηρες; υγρα ψυγειου;
Δεν συνεργαζεται ο εγκεφαλος με τον ανεμιστηρα; δεν δινει εντολη;
 

periklis20

Original poster
Newbie
Aug 1, 2021
3
0
1
DRAMA
Μοντέλο
MK6
Χαιρετε.
Τα αλλα ενταξει ειναι; ψυγειο; σωληνες; σφυκτηρες; υγρα ψυγειου;
Δεν συνεργαζεται ο εγκεφαλος με τον ανεμιστηρα; δεν δινει εντολη;
Όλα εντάξει είναι ο εγκέφαλος δεν δίνει εντολή ενώ βλέπει την θερμοκρασία κανονικά.
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Αν σιγουρα ειναι τα παντα ενταξει και δεν μπορει ο μηχανικος να το διορθωσει τοτε ισως να απευθυνθεις στην αντιπροσωπεια.
 

periklis20

Original poster
Newbie
Aug 1, 2021
3
0
1
DRAMA
Μοντέλο
MK6
Αν σιγουρα ειναι τα παντα ενταξει και δεν μπορει ο μηχανικος να το διορθωσει τοτε ισως να απευθυνθεις στην αντιπροσωπεια.
Να είχα και καμία εδώ κοντά, είμαι από δράμα και δυστυχώς δεν έχει εδώ κοντά θα δω τι θα κάνω και θα ενημερώσω, ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον.
 

theoanag

Member
May 23, 2018
112
47
28
δεν γνωριζω για το συγγεκριμενο κινητηρα σε αλλα αυτικινητα υπαρχει η βαλβιδα στο θερμοστατη και αλλη μια στον κινητηρα ειναι ξυρου τυπου δεν ακουμπα το νερο και δινει εντολη στον εγκεφαλο,δες την δευτερη σε ενα citroen που ειχα παλια μου εκανε το ιδιο και εφταιγε η συγγεκριμενη.Εφτανε η θερμοκρασια στο θεο και δεν λειτουργουσε το βεντιλατερ.
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Αρχικα ελέγξτε μην έχει καει απλά η ασφάλεια του βεντιλατερ. Αν όχι να βγαλετε τη φίσα από το βεντιλατερ και να δώσετε ρεύμα κατευθείαν από τη μπαταρία στο βεντιλατερ να δείτε αν δουλεύει το μοτέρ του βεντιλατερ ή έχει καει το βεντιλατερ. Αν δουλεύει, τότε προφανώς δε στέλνει ρεύμα όταν ανεβάσει θερμοκρασία και πρέπει να ελεγχθεί από τη φίσα και πίσω να δείτε που δεν δίνει ρεύμα . Μπορεί να είναι ο ρελες ή κανένα καμένο εγκέφαλακι βεντιλατερ, δε ξέρω τι έχει εκεί για διακόπτες βεντιλατερ. Αν και εγώ πιστεύω συνήθως είναι είτε καμμένη ασφάλεια ή το μοτέρ του βεντιλατερ τα έφτυσε.

Sent from my A80Pro using Tapatalk
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread