Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

vagtnt13

Original poster
Rookie
Feb 24, 2015
11
0
0
Kαλησπέρα οποιός εχει κανει εγκατάσταση κιτ υγραερίου σε ΜΚ6 ας μας διαφωτίσει σχετικά με τι κιτ εχει εγκαταστήσει , συνεργείο εγκαταστάτη, εντυπώσεις , παρατηρήσεις και σχόλια...
 

Stan

Rookie
Aug 27, 2013
22
0
1
Εδώ και ένα χρόνο έχω το BRC 24 sequent my11,χωρίς κανένα πρόβλημα.
Έχω κάνει 40.000χλμ με αέριο χωρίς λαδιέρες,ξυδιέρες κ.τ.λ
 

vagtnt13

Original poster
Rookie
Feb 24, 2015
11
0
0
Απο μια μικρή ερευνα που εκανα παντως ,και απο ενα φίλο που το ψαξαμε η ford στην ιταλία στα μοντέλσ της χρησιμοποιεί κιτ της brc.
 

arkas

Hero Member
Nov 2, 2010
2,000
0
0
45
θεσσαλονικη
www.facebook.com
εγω εχω brc sequent plug and drive (αν και δεν φερουμε το ιδιο μοτερ) προσοχη στον εγκαταστατη και στις βαλβιδες σου και μακρια απο λαδια ξυδια που λεει και ο φιλος πιο πανω
 

ΘΟΔΩΡΗΣ MK7

Pro Member
Apr 18, 2012
424
0
0
41
vagtnt13 said:
Απο μια μικρή ερευνα που εκανα παντως ,και απο ενα φίλο που το ψαξαμε η ford στην ιταλία στα μοντέλσ της χρησιμοποιεί κιτ της brc.
Το 99% που θα ρωτήσεις (γενικά, όχι μόνο ford) θα σου πουν brc. Είναι η πιο γνωστή και λογικά η πιο καλή (για να βάζουν όλοι). Απλά πρόσεξε να βάλεις όλα τα ασφαλιστικά μην έχετε θέμα τόσο εσύ όσο και το αμάξι.
 

stathis M

Member
Dec 5, 2012
224
1
18
Πανω απο 75χ σε 1,4 μκ6 του 04μον με συστημα immega ελεγχος βαλβιδων πριν κανα 8αρι χ.χλμ μεσα στα ορια κατασκευαστη.Το οτι βαζει brc η επισημη ford ειναι μαλλον θεμα συμφωνιας προμηθευτων για να καταλαβεις εγω εχω πολωνικο εγκεφαλο και αισθητηρα τουρκικη πολυβαλβιδα και απομιμηση magic type πνευμωνα αλλα με ιταλικο προγραμμα -immega - δλδ κλαιν μαιν αδερφε! ΖΗΜΙΕΣ ΜΗΔΕΝ μονο τα σερβις δλδ φιλτρο και στα 67 αλλαξα μπεκιερα αεριου 100ε κοστος αρα ολα κανουν δουλεια αν μπουν & ρυθμιστουν σωστα και δουλευω βενζινη μονο στην εκκινηση του κινητηρα  χωρις λαδιερα εδω απο τον μαρτιο του 12 !
 

vagtnt13

Original poster
Rookie
Feb 24, 2015
11
0
0
Μπορείται να προτείνεται κανεναν καλό εγκαταστάτη, από προσωπική εμπειρία γιατι αντικειμενικά ο εγκαταστάτης παίζει το πιο σημαντικο ρόλο, γιατί πλέον και στο περίπτερο για τσιγάρα να πάς ...ο περιπτεράς ξέρει να σου κανει εγκατάσταση lpg!!!
 

stathis M

Member
Dec 5, 2012
224
1
18
http://www.autogasforum.gr/index.p

καλο διαβασμα  MHN πας στον εισαγωγεα του immega παντως
 

vagtnt13

Original poster
Rookie
Feb 24, 2015
11
0
0
stathis M said:
http://www.autogasforum.gr/index.p

καλο διαβασμα  MHN πας στον εισαγωγεα του immega παντως
u
Ευχαριστώ πολύ για τις πλήροφορίες ..φιλος αν μπορεις ξαναβάλε το link γιατι ειναι ανενεργο
..thanks
 

stathis M

Member
Dec 5, 2012
224
1
18
http://www.autogasforum.gr/index.php

Αν εχεις φατσοβιβλιο υπαρχει η ομαδα  ΥΓΡΑΕΡΙΟΚΙΝΗΤΟΙ μιλανε γενικα αλλα αν ρωτησεις θα σου απαντησουν αμεσως χρηστες και εγκαταστατες αμεσως κανε μια αναζητηση!
το autogasforum ειναι πολυ καλυτερο αλλα δεν εχει και πολλα για τα φορντ και μπορει να χαθει το  ποσταρισμα σου λογω ογκου μελων και spam.
Me ανθρωπινες ταχυτητες εως 120  εθν οδο παντα εκανα  με 47λτ αεριου 550+χλμ  και καταναλωση καπου στα 8λτ/100 χοντρικα μαμα σε ολα πλην αναρτησης ισως οταν ερθει η ωρα να βαλεις λιγο πιο σκληρα αμορτισερ πισω για να ισορροπησεις το εξτρα φορτιο με την δεξαμενη αεριου + τα λιτρα οταν θα γεμιζεις αυτο στο μελλον δεν ειναι κατι αμμεσο.
Οτι αλλο θελεις και γνωριζω ευχαριστως να βοηθησω!
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
Η πλειοψηφία των focus και fiesta φοράνε όντως brc, εκτός των mondeo mk3 που συνήθως βάζουν vialle υγρού ψεκασμού γιατί είναι λίγο "ευαίσθητα" με το lpg. Τέτοιο είχα και εγώ στο mondeo που είχα πριν το fiesta.
 

stathis M

Member
Dec 5, 2012
224
1
18
Την παλευε με το αεριο το mondeo ?
Εχει βαλει ο κουμπαρος μου σε 1.8αρι mk3
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
Ναι εκανα σχεδον 80.000χλμ με αυτο. Ρυθμισα δυο φορες βαλβιδες προληπτικα και μια φορα αλλαξα τα μπεκ αλλα για αυτο ηταν απο μακακια του μαστορα.
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Χαίρετε, γνώριζει κανείς κανένα ικανό τεχνίτη-συνεργείο που να ασχολείται με υγραεριοκίνηση και ιδίως με brc στην Θεσσαλονίκη ή στην ευρύτερη περιοχή;
 

arkas

Hero Member
Nov 2, 2010
2,000
0
0
45
θεσσαλονικη
www.facebook.com
ο τελευταιος που ασχοληθηκα με υγραεριοκινηση γιατι εχω παει σε ουκ ολιγους τεχνιτες στη θεσσαλονικη ειναι στο λαγκαδα και κατα τη γνωμη μου ο πιο καλος
εχεις pm
 

TEO-S

Member
Jun 3, 2010
128
0
16
Μοντέλο
MK6
καλησπερα σας και καλή χρονία. σκεφτόμουν να κανω και εγω το fiestaki υγραεριο. Εχετε αντιμετωπίσει προβληματα; Σκέφτομαι μεταχειρισμένο.κιτ για να βγειαρκετά οικονομικά
 

vagtnt13

Original poster
Rookie
Feb 24, 2015
11
0
0
Χωσε brc οχι μεταχειρισμένο και αν έχεις το at θα θέλεις σίγουρα το plug and drive
 

mk6 1.6

Rookie
May 26, 2010
33
0
6
Παιδες τη δευτερα βαζω κιτ της lovato στο φιεστακι, κοστος 950 ευρω..Εχει βαλει καποιος τη συγκεκριμενη μαρκα?Εχετε ακουσει τιποτα?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread