Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

plaster46

Original poster
New member
Feb 17, 2014
98
2
9
Τελικα φιλοι και φιλες το προβλημα με την κορνα ηταν σε μια ασφαλεια καμενη.
αν και δεν αναφερεται στο βιβλιο του Ford Fiesta ,ειναι η πρωτη ασφαλεια απο τα αριστερα.
Την αλλαξα και η κορνα κελαηδησε.
Τοσο απλα αλλα μου εβγαλε την ψυχη μεχρι να το βρω.
μου ελεγαν να λυσω το τιμονινα δω αν κανενα καλωδιο ειναι κομενο και κατι τετοια.
Οι περισσοτεροι εδω εγιναν ξαφνικα μηχανικοι και ηλεκτρολογοι.
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Γραφει λογικως πισω απο το ντουλαπι που αντιστοιχουν οι ασφαλειες. Σε απαντησαμε και εγραψαμε οτι πιο πιθανη αιτια βλαβης ειναι η ασφαλεια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Panos_Titanium

Panos_Titanium

New member
MK7
Jan 16, 2021
93
29
18
Μοντέλο
MK7
Τελικα φιλοι και φιλες το προβλημα με την κορνα ηταν σε μια ασφαλεια καμενη.
αν και δεν αναφερεται στο βιβλιο του Ford Fiesta ,ειναι η πρωτη ασφαλεια απο τα αριστερα.
Την αλλαξα και η κορνα κελαηδησε.
Τοσο απλα αλλα μου εβγαλε την ψυχη μεχρι να το βρω.
μου ελεγαν να λυσω το τιμονινα δω αν κανενα καλωδιο ειναι κομενο και κατι τετοια.
Οι περισσοτεροι εδω εγιναν ξαφνικα μηχανικοι και ηλεκτρολογοι.
Μπορουσαμε και να μην απαντησουμε καθολου εαν τα αυτονοητα δηλαδη να κοιταξουμε 1-1 τις ασφαλειες μας ΠΡΩΤΑ να δουμε αν ειναι καποια καμμενη δεν το εκανες λογω ελλειψης βασικων γνωσεων που καταλαβαινω πως εχεις τοτε μην δειχνεις το forum οτι σε εχει αποπροσανατολισει .

Φιλικα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: dtsef

dtsef

Administrator
Staff member
Moderator
Dec 23, 2020
15
7
4
    • Administrator
    • Moderator
  • #4
Οι περισσοτεροι εδω εγιναν ξαφνικα μηχανικοι και ηλεκτρολογοι.
χαίρομαι που βρήκες τι έφταιγε και το μοιράστηκες μαζί μας, απλά θα ήταν πιο σωστό να εκφραζόμαστε με περισσότερη ευγένια για τα υπόλοιπα μέλη, μια παρέα είμαστε και προσπαθούμε όλοι με τις λίγες η πολλές γνώσεις μας να βοηθάμε. Κανείς δεν τα ξέρει όλα σίγουρα απλά τις περισσότερες φορές δεν είναι όλες οι λύσεις ίδιες για παρόμοια προβλήματα που συμβαίνουν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Στρατηςς
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
χαίρομαι που βρήκες τι έφταιγε και το μοιράστηκες μαζί μας, απλά θα ήταν πιο σωστό να εκφραζόμαστε με περισσότερη ευγένια για τα υπόλοιπα μέλη, μια παρέα είμαστε και προσπαθούμε όλοι με τις λίγες η πολλές γνώσεις μας να βοηθάμε. Κανείς δεν τα ξέρει όλα σίγουρα απλά τις περισσότερες φορές δεν είναι όλες οι λύσεις ίδιες για παρόμοια προβλήματα που συμβαίνουν.
Συμφωνω και επιπλεον κανεις επαγγελματιας δεν εφτιαξε βλαβη εξ' αποστασεως, καλες οι συμβουλες απο οσους ειναι ειδικοι ή εχουν παθει κατι παρομοιο αλλα δε μπορει κανεις στην τυχη να πει τι φταιει χωρις να ελεγξει το αμαξι πρωτα, και ειδικος να ειναι μονο υποθεσεις μπορει να κανει
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread