Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

alex81

Newbie
Σεπτ. 27, 2013
2
0
0
Καλησπέρα, έχω ενα fiesta 1.4 2004 και θέλει αλλαγή καταλύτη.Εχει αλλάξει κάποιος με after market  του δουλεύει σωστα ? Εχει βαλει κανεις χταποδι απο focus  γενικά τι έχετε κάνει ?
 

arisaltis

New member
Jan 13, 2011
63
0
6
33
peristeri
Μοντέλο
MK6
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος forf fiesta mk6 1.25. Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ ότι το αμάξι ζοριζεται αρκετά όπως επίσης νιώθω ότι είναι μπουκωμενο. Επίσης σήμερα παρατήρησα ασυνήθιστα υψηλή θερμοκρασία στο πίσω μέρος του μοτέρ εκεί που είναι ο χταπόδοκαταλυτης. Λέτε να υπάρχει θέμα με τον καταλύτη;
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
πόσο καιρό έχεις το αμάξι ; εγώ όταν τον πέταξα στα 14 χρόνια που τον είχα και έβαλα χταπόδι και καταλύτη ξεχωριστά ήταν απλά άχρηστος.
 

arisaltis

New member
Jan 13, 2011
63
0
6
33
peristeri
Μοντέλο
MK6
πόσο καιρό έχεις το αμάξι ; εγώ όταν τον πέταξα στα 14 χρόνια που τον είχα και έβαλα χταπόδι και καταλύτη ξεχωριστά ήταν απλά άχρηστος.
Το αμάξι είναι μοντέλο του 2005. Εγώ το έχω από το 2010. Σε 300 χιλιόμετρα συμπληρώνει 200.000 χμ.
 

arisaltis

New member
Jan 13, 2011
63
0
6
33
peristeri
Μοντέλο
MK6
Σου άναψε το check στον πίνακα οργάνων;
Όχι ακόμη. Αλλά έχω αρκετά συμπτώματα που δείχνουν ότι πάω για αλλαγή. Το αμάξι ζοριζεται, έχω έντονη θειωδης μυρωδιά στη καμπίνα, σαν (σάπιο αυγό) μυριζει και τα καυσαέρια στην εξάτμιση αν βάλω το χέρι μου σε απόσταση είναι πολύ ζεστά.
 
Last edited:

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
μάλιστα, ακου λοιπον τι θα κάνεις, θα βρεις ένα χταπόδι από focus 1, θα σου στειλω και τον καταλύτη που έχω τον 400ρη τον μεταλικο που τον πουλάω (δες την αγγελία εχω και φωτό) θα πας σε εναν εξατμισά να στα βάλει και θα πάρεις και 4-7 άλογα . Δεν έχει νόημα να ξαναβάλεις αυτό το χοντράδι τον χταποδοκαταλυτη που έχουν τα μαμα χώρια ότι θα τον πληρώσεις και ενα μάτι.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread