Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

fiestavt

Original poster
Member
May 10, 2010
117
0
0
39
Καλαματα
Τελικα το αμαξι μου δεν ειχε τπτ το τραγικο, με 100 ευρω ξεμπερδεψα.
Ευτηχως το μοτερ δεν ειχε "χτυπησει" και την εβγαλα καθαρη!Ενα απλο ανοιγμα στο καπακι των εκκεντροφορων και το προβλημα εντοπιστηκε, ειχε απλα ΣΤΡΑΒΩΣΕΙ μια βαλβιδα εκκεντροφορων,αντικαταστηθηκε απλα και ομορφα και ολα καλα.

Το θεμα ειναι οτι το αμαξι το ειχα αφησει στον Καρανικολα τον οποιο και εμπιστευομουν απολυτα για να βρει τι φταιει και ακουγεται αυτο το "χτυπημα" απο το μοτερ,μου ειπε οτι στην καλυτερη να ειναι βαλβιδα εκκεντροφορων και την βγαζουμε καθαρη και στην χειροτερη των περιπτωσεων οτι εχει χτυπησει το μοτερ και αν ειναι ετσι τα πραγματα ειναι αρκετα δυσκολα.

Το αμαξι το αφησα 3εις μερες μεσα για να δουν τι εχει,την τριτη μερα επικοινωνησα με τον Κυριο Καρανικολα οπου μου ειπε οτι ανοιξε το καπακι των εκκεντροφορων και οτι ειναι ολα καλα μεσα και εβγαλε το συμπερασμα οτι εχει χτυπησει το μοτερ.

Του ζητησα να μου προτεινει λυσεις και μου ειπε τις εξης 3εις:
1)Καινουριο κορμο με 3800 + 800 εργατικα
2)Μετεχειρο μοτερ κομπλε με εργατικα 2000 ευρω το οποιο ειπε το ειχε ηδη βρει
3)Σφυριλατα πιστονια τα οποια ειναι διαθεσιμα μονο κατα παραγγελια, αφου δεν υπαρχουν ετοιμοπαραδοτα

Οπως καταλαβαινετε η στεναχωρια μου μεγαλη αφου στην καλυτερη ηθελα 2000 ευρω κερατιατικα για να φτιαξω ενα αμαξι του οποιου η αξια του δεν ξεπερνα τις 6000 μετεχ με λιγα λογια δυσκολιες.

Ευτηχως δεν ξερω πως μου στραβωσε και πριν απο το οκ να ξεκινησει να τοποθετει το μετεχ μοτερ το πηρα αρον αρον απο τον Καρανικολα και το εφερα σε κατι φιλους μηχανικους στην Καλαματα οπου μολις ανοιξαν το καπακι βρηκαν αμεσως το προβλημα και το ελυσαν με συνοπτικες διαδικασιες.

Ευτηχως γλυτωσα 2000 ευρω ΑΕΡΑ!!!!

Τα συμπερασματα δικα σας για την Car Center.
 
fiestavt said:
....
Του ζητησα να μου προτεινει λυσεις και μου ειπε τις εξης 3εις:
1)Καινουριο κορμο με 3800 + 800 εργατικα
2)Μετεχειρο μοτερ κομπλε με εργατικα 2000 ευρω το οποιο ειπε το ειχε ηδη βρει
3)Σφυριλατα πιστονια τα οποια ειναι διαθεσιμα μονο κατα παραγγελια, αφου δεν υπαρχουν ετοιμοπαραδοτα

....
Τα συμπερασματα δικα σας για την Car Center.

Οι λυσεις που σου αναφεραν πιο πανω δείχνουν καθαρα πόσο γνωση εχουν για το αντικειμενο κ ποσο πολυ γνωριζουν να επισκευαζουν μοτερ! Έτσι λειτουργουν όλα τα συνεργεια που εχουν την ταμπελα εξουσιοδωτηση!!

Η βλαβη που ειχες φενεται χωρις καν να ανοιξεις μοτερ με μια απλη μετρηση κ εδω το ειχαν κανει επιστημη!  giggle
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
mk1 Stelios said:
Οι λυσεις που σου αναφεραν πιο πανω δείχνουν καθαρα πόσο γνωση εχουν για το αντικειμενο κ ποσο πολυ γνωριζουν να επισκευαζουν μοτερ! Έτσι λειτουργουν όλα τα συνεργεια που εχουν την ταμπελα εξουσιοδωτηση!!

Η βλαβη που ειχες φενεται χωρις καν να ανοιξεις μοτερ με μια απλη μετρηση κ εδω το ειχαν κανει επιστημη!  giggle

Μην νομίζετε ομως οτι ο καρανικόλας είναι χειρότερος απο τον μεσο όρο. Μαλλον καλύτερος είναι..
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Πραγματική κοροϊδία Βαγγέλη!!! Στάθηκες τελικά πολύ τυχερός στην “μικρή” σου ατυχία.

Όντως το πρόβλημα του αυτοκινήτου σου μπορούσε να διαπιστωθεί πολύ εύκολα ξεκινώντας με την μέτρηση της συμπίεσης.

Η γνώμη μου είναι ότι ήξερε ακριβός το τι είχε το αμάξι (το βρήκε δηλαδή) μιας και είναι αρκετά έμπειρος… απλά ήθελε να βγάλει πολύ εύκολα 2000ε, (αν όχι και παραπάνω προτείνοντας σου και άλλες πιο ακριβές λύσεις). Μεγάλο λάθος για έναν επαγγελματία!!!

Δε θα πω κάτι παραπάνω.. rules
 

BLUE-WHITE

Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
To συγκεκριμενο θεμα θα αναφερθει παντως στην CarCenter, καθοτι ηταν απαραδεκτο.Μαλλον ο Καρανικολας πρεπει να ελενξει καλυτερα καποιον ή καποιους απο τους καινουριους μηχανικους του.
 
BLUE-WHITE said:
To συγκεκριμενο θεμα θα αναφερθει παντως στην CarCenter, καθοτι ηταν απαραδεκτο.Μαλλον ο Καρανικολας πρεπει να ελενξει καλυτερα καποιον ή καποιους απο τους καινουριους μηχανικους του.

H Πολιτικη ειναι αυτη του καθε συνεργειου! Δεν υπαρχει περιπτωση να ιδρωσει κανενα αυτι σε τετοιες περιπτωσεις!! Καλο ειναι να ξυπναμε σιγα σιγα κ να περνουμε χαμπαρι τι γινεται!!
Για κοροϊδα παντα θα ψαχνουν ...ειδικα οι μεγαλες αντιπροσωπειες!!
 

Staros

Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
Και δεν ειναι πρωτη φορα που το κανει αυτο η Carcenter να πουμε..

Προβλημα και βουητο εγω απο την τρομπα βενζινης και παω στην CarCenter μπαινει μεσα στο αμαξι ο Κ.Καρανικολας το ακουει βγαινει και το μονο που μου ειπε ειναι φιλε 300 ευρω για την τρομπα κοπλε με εργατικα...οκ του λεω το αμαξι κινητε για λιγες μερες? Ναι μου λεει τελικα το εψαξα μονος μου και ειχε σκουπιδια το φιλτρο βενζινης και πιεζε την τρομπα! Αυτα
 

BLUE-WHITE

Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
mk1 Stelios said:
H Πολιτικη ειναι αυτη του καθε συνεργειου! Δεν υπαρχει περιπτωση να ιδρωσει κανενα αυτι σε τετοιες περιπτωσεις!! Καλο ειναι να ξυπναμε σιγα σιγα κ να περνουμε χαμπαρι τι γινεται!!
Για κοροϊδα παντα θα ψαχνουν ...ειδικα οι μεγαλες αντιπροσωπειες!!

Tουλαχιστον ομως θα αναφερθει το γεγονος, για να μην μας περνανε για χαζους ή δεν ξερω και εγω τι αλλο.Απο εκει και περα, ειναι στο χερι καθενος να επιλεξει που θα παει το αμαξι του για service και που οχι.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread