Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

option-D

Rookie
Σεπτ. 8, 2015
23
0
0
36
πάνω ή κάτω ;

12076210_1728160837418818_204084866_o.jpg



12053181_1728330227401879_2032277324_n.jpg


οι ζάντες κατά πάσα πιθανότητα θα αλλάξουν χρώμα γιατί αλλιώς το περίμενα, αλλιώς είναι.
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
κατω χωρις λωριδες. με βαμενα πλαστικα στις πορτες και χερουλια στο χρωμα του αυτοκινητου με τις ζαντες βαμενες μαυρες gloss και τα μαυρα πλαστικα του προφυλακτηρα-γρυλια- προβολακια θα ειναι απλα κουκλα το αυτοκινητο
 

option-D

Rookie
Σεπτ. 8, 2015
23
0
0
36
Η ενότητα καλή ήταν, αφού δεν συζητάμε για τις ζάντες, εκεί ξέρω τι θα γίνει :p
Αλλά δεν πειράζει, βλέπω ότι και στην πλειοψηφία αρέσει χωρίς τις λωρίδες, που έτσι θα μείνει κιόλας. Αν είχα βρει πώς βγαίνουν τα trim από πάνω, θα τα είχα βάψει χθες κιόλας. Τα χερούλια λίγο πιο δύσκολο, εκεί θα χρειαστώ φανοποιό.
Οι ζάντες θα γίνουν ανθρακί με plastidip, το Σάββατο που θα έχω χρόνο.
 

option-D

Rookie
Σεπτ. 8, 2015
23
0
0
36
Δεν θα είμαι εδώ, θα πάω Μέγαρα κατά τις 10 αλλά θα ρίξω δυο χέρια χρώμα το πρωί και θα το αφήσω μέχρι το μεσημέρι να στεγνώσει καλά, όπου και θα ρίξω άλλα δύο χέρια μέχρι το βράδυ.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Μάνο υπάρχουν αντίστοιχα θέματα για να σχολιάζουμε και να λέμε τις αλλαγές μας.
Τα Project έχουν φτιαχτεί με την προοπτική να φαίνονται όλες οι αλλαγές μαζεμένες.Να βλέπει το κάθε μέλος όλο το μεράκι του καθενός μας
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
444
3
18
37
Παιδια τωρα που αλλαξα τα 2 μπροστινα λαστιχα παρατηρησα πολυ σκουρια εχω τις 14' με τα τασια και δεν φαινοταν η σκουρια και πολυ τωρα σκεφτομαι να τις βαψω αλλα δεν ξερω τι θελει και πως θα γινει θελω να τις βαψω μονος μου.
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
pt1986 said:
Παιδια τωρα που αλλαξα τα 2 μπροστινα λαστιχα παρατηρησα πολυ σκουρια εχω τις 14' με τα τασια και δεν φαινοταν η σκουρια και πολυ τωρα σκεφτομαι να τις βαψω αλλα δεν ξερω τι θελει και πως θα γινει θελω να τις βαψω μονος μου.

Μια λύση που θα σου πρότεινα είναι με ενα πολύ ψιλό γυαλοχαρτο να τριψεις ελαφρά τα σημεία που έχουν σκουριά και μετα με ενα μαύρο σπρέι της επιλογής σου και ανάλογα τα οικονομικά σου βάψιμο.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
444
3
18
37
angel s said:
Μια λύση που θα σου πρότεινα είναι με ενα πολύ ψιλό γυαλοχαρτο να τριψεις ελαφρά τα σημεία που έχουν σκουριά και μετα με ενα μαύρο σπρέι της επιλογής σου και ανάλογα τα οικονομικά σου βάψιμο.
μπορω πανω στο αυτοκινητο να τις βαψω η πρεπει να τις βγαλω γιατι το να τις βγαλω κομματακι δυσκολο επειδη το αμαξι ειναι στο δρομο και οχι σε καποιο γκαραζ καπου διαβασα οτι τα σπρει για ζαντες ειναι ταχυστεγνωτικα ισχυει?
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
pt1986 said:
μπορω πανω στο αυτοκινητο να τις βαψω η πρεπει να τις βγαλω γιατι το να τις βγαλω κομματακι δυσκολο επειδη το αμαξι ειναι στο δρομο και οχι σε καποιο γκαραζ καπου διαβασα οτι τα σπρει για ζαντες ειναι ταχυστεγνωτικα ισχυει?

Το καλύτερο ειναι να βγάλεις μια μια καθε ζάντα και να το κανεις μονωνοντας τα λάστιχα για να μην βαφτούν και αυτα. Αμα τις αφήσεις επάνω δεν θα προστατέψεις τα υπόλοιπα μερη του αυτοκινήτου και κάπου θα το βάψεις. Για το σπρέι δεν γνωρίζω να σου πω καλύτερα αμα ξέρει καλύτερα κάποιο μελος να σου πει ή να ρωτήσεις εκεί που θα πας να το αγοράσεις.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
444
3
18
37
angel s said:
Το καλύτερο ειναι να βγάλεις μια μια καθε ζάντα και να το κανεις μονωνοντας τα λάστιχα για να μην βαφτούν και αυτα. Αμα τις αφήσεις επάνω δεν θα προστατέψεις τα υπόλοιπα μερη του αυτοκινήτου και κάπου θα το βάψεις. Για το σπρέι δεν γνωρίζω να σου πω καλύτερα αμα ξέρει καλύτερα κάποιο μελος να σου πει ή να ρωτήσεις εκεί που θα πας να το αγοράσεις.
σκεφτηκα να το κανω με plastidip για αποφυγη ταλαιπωριας η αποτυχιας η οπως ειπες μην μου ξεφυγει παραεξω το σπρει και μετα να τραβαω τα μαλλια μου αλλα δεν ξερω αν το προστατευει για ζαντες.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Καλύτερα όχι plasti dip. Πάρε ένα απλό μαύρο ματ σπρέυ από μαγαζί με χρώματα ή τύπου praktiker και βγάλε τις ζάντες μία μία (βάλε ρεζέρβα), μόνωσε τα λάστιχα και βάψε το υπόλοιπο. Πριν, καλό πλύσιμο και τρίψιμο με γυαλόχαρτο, όπως ανέφερε ο angel s παραπάνω... Έτσι έχω κάνει με ζάντα αλουμινίου και το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Μετά από 6 χρόνια οι ζάντες πήγανε ίσιωμα και παράλληλα βάψιμο.Αυτή την φορά τις έβαψα μαύρες γυαλιστερές...Κόστος 150 όλα μαζί και την δουλεία την έκανε ένα μαγαζί στον Πειραία
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread