Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
απλά έλεγα να σπάσει αυτή η ασπρίλα με ένα απαλό μπλε :p  δηλαδή εσύ τι λες να τις κάνω μαύρες?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
nos7 said:
εμενα παλι πανο η γνωμη μ ειναι να μην το κανεις μπλε...εχεις ηδη παιξει με 2 χρωματα,ασπρο-μαυρο,μην παιξεις και με τριτο χρωμα!!!εσενα Θοδωρη θα μ αρεσε τρελλα να ειναι μπλε οι δαγκανες σου ;)
Τι λες ρε συ?
Δηλαδή το δικό μου δεν σου αρέσει?Έχω παίξει με 3 χρώματα άσπρο-μαύρο και μπλε


Πάνο και Θοδωρή για μένα προχωρήστε το... biggrin biggrin
Στο θέμα το χρώμα έχει απόλυτο δίκιο σε αυτά που λέει ο StuparArt (το έγραψα καλά Νίκο τώρα giggle giggle)
Θα χρειαστείτε ένα βερνίκι,ένα αστάρι για να φύγει η αγρειάδα και το χρώμα.Εγώ πήγα στο μαγαζί με τα χρώματα στον Πειραιά και του είπα να μου φτιάξει σε σπρει το performance blue όπου είναι το χρώμα του st ;)
7e έδωσα για το κάθε σπρει
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
μάλλον θα τις βάψω ...το ασημι δεν μου αρέσει καθόλου :p έχει φιλαράκι μου ήδη μπλε χρώμα έτοιμο :p

PS. xaxaxa ρε μιχάλη μην στεναχωρείς τον ιάκωβο xaxaxa :p
 
May 15, 2011
282
1
0
31
λοιπον παιδες μετα απο αυτα που διαβασα το αποφασησα...το χρωμα μου ειναι το ιδιο με του ιακωβου performance blue...οποτε θα ψαχτω λιγο και μετα θα δουμε αποτελεσμα!!!;)το ασταρι αυτο που μου ειπες απο το μαγαζι με τα σπρευ θα το παρω??εχει τετοια??
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Ναι Θοδωρή, performance blue είναι το χρώμα σου και είναι ίδιο με τις δαγκάνες του Ιάκωβου.
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
πριν από λίγο καιρό ο grg019 προμηθεύτηκε μεταχειρισμένες δαγκάνες μπρος πίσω για αναβάθμιση των φρένων του και ανέλαβα να τις φρεσκάρω λίγο.
το χρώμα που τις είχε ο παλιός κάτοχος ήταν μπλε και αφού δεν μας άρεσε το χρώμα τους , τις  έλυσα , τις έξυσα με συρματόβουρτσα και καθαριστήκαν με δυνατό καθαριστικό υγρό για να φύγουν οι επίμονες βρομιές.
πριν....
IMG_20120905_153002.jpg


αγόρασα χρώμα για υψηλές θερμοκρασίες (χρυσό θέλαμε ok234) και ένα πινέλο μεσαίο μεγέθους και τα πέρασα 2 χέρια
ιδού το αποτέλεσμα.... biggrin
μετά...
IMG_20121002_142021.jpg


τα χρυσά ¨δοντάκια μας¨είναι έτοιμα για συναρμολόγηση και τοποθέτηση στον Fiestaro  AR15firing AR15firing biggrin biggrin

Μεγειες κουμπαρούλη biggrin biggrin

κόστος 6 ευρώ (μπογιά και πινέλο)

ΠΡΟΣΟΧΗ.... όποιος θελήσει να τα βάψει , να προσέχει να μην περάσει μπογιά στις τρύπες που κουμπώνουν τα σωληνάκια.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
άντε ρε Γρηγόρη προχώρα το γρήγορα.....
μετά θα έχεις φρένα...όχι βλακείες
300mm και 280mm,σκοτώνει ο συνδιασμός
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Ρε κουμπαρε τελεια δειχνουν  τελικα biggrin biggrin biggrin biggrin. Πολυ ωραιο βγηκε το χρωμα!!!

Ιακωβε ερχεται και αυτη η ωρα δεν αργουμε  ;) ;)
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
ωωωω.... τελειες!!!Μπραβο Πανο για την ωραια δουλεια που εκανες και αλλο ενα μπραβο στον Γρηγορη που θα της φορεσει ok234 ok234 ok234
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
Αφού τριφτούν και καθαριστούν οι δαγκάνες μετά χρειάζεται να τις περάσω με αστάρι ή κατευθείαν με το σπρέι?Γιατί απ ότι διάβασα πιο πάνω άλλοι χρησιμοποίησαν και άλλοι όχι..Πώς θα γίνει καλύτερη δουλειά?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Αφού το τρίψεις άμα το περάσεις αστάρι δεν θα έχει τόση αγριάδα ώστε να πιάσει το χρώμα απάνω.
Τρίψτω,πέρνα το σπρεί 2 χέρια με ένα ενδιάμεσο χρόνο 30 λεπτά και μετά από λίγη ώρα το τελειώνεις με βερνίκι
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Ακριβώς όπως τα γράφει ο scorpion. Φρόντισε βέβαια να έχεις μονώσει τα κομμάτια που δεν πρέπει να βαφτούν (όπως τα τακάκια, τα λαστιχάκια της δαγκάνας, τα σωληνάκια, τους δίσκους αλλά και τους θόλους γενικότερα). Τα σπρέυ έχουν την τάση (ειδικά αν φυσάει και λιγάκι) να ψεκάζουν παντού, οπότε δώσε την απαραίτητη προσοχή. Με λίγη υπομονή το αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει  ;)
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες....Κώστα εννοείται ότι θα μονωθούν όλα...Τι προτείνετε για το τρίψιμο?
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
Μια που βρήκα χρόνο είπα να βάψω τις δαγκάνες μου κόκκινες.. ορίστε το αποτέλεσμα...
Uploaded with
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
arkas said:
εσυ εισαι ωραιος μονο εγω τις εκανα σαν τα μουτρα μου  :mad:
εσύ την πάτησες επειδή δεν έβαψες τις ζάντες σου μαύρες για να δω πως θα φαίνονται μαύρο-κίτρινο tease tease
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread