Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

GiannisZetec

Pro Member
Jun 4, 2011
571
0
16
μαριε η μονη μπουκα καλη αλλα εμενα μου αρεσει περισσοτερο αυτη...γουστο ειναι αυτο..makro απο ηχο δυνατο και ωραιο στο αυτι...
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
marios said:
Γιαννάκη γιατί δεν σκέφτεσαι καμιά μονή μπούκα για πίσω? περισσότερη αλητεία πιστεύω!! ;)
θα συμφωνησω! αλλα περι ορεξεως...!
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
marios said:
Γιαννάκη γιατί δεν σκέφτεσαι καμιά μονή μπούκα για πίσω? περισσότερη αλητεία πιστεύω!! ;)
Μαριε η milltek ετσι το βγαζει διμπουκο για εργοστασιακη εφαρμογη
(δεν κοπηκε ο διαχυτης οπως στα δικα μας)
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
Αυτη η διπλη αποληξη ειναι ωραια..κατι αλλες πιο απλες που βαζουν ειναι χαλια..γνωμη μου παντα ετσι! :)
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
christos pap said:
Μαριε η milltek ετσι το βγαζει διμπουκο για εργοστασιακη εφαρμογη
(δεν κοπηκε ο διαχυτης οπως στα δικα μας)
vasilisfiesta said:
Αυτη η διπλη αποληξη ειναι ωραια..κατι αλλες πιο απλες που βαζουν ειναι χαλια..γνωμη μου παντα ετσι! :)


ετσι μου αρεσει κ εμενα!! και σαν μπουκα και σαν εφαρμογη!!
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
πολυ ομορφο και φανταζομαι και δυνατο...αντε να δοθμε και στο δυναμομετρο τι λεει...
 

Hlias86

Newbie
Jul 21, 2019
1
0
0
Παιδιά καλησπέρα. Το δικό μου fiestaki είναι το mk7 1.6 120hp.  Τι προτείνετε για το συγκεκριμένο μοτέρ σε οτι αφορά την βελτίωση του?
 

dimitridegrecia

New member
MK7
Nov 8, 2017
65
5
8
35
Μοντέλο
MK7
LOCATION
Athens
Δεν θα δεις τρελά νούμερα σε καμία περίπτωση, αλλά ένα πρώτο στάδιο (φίλτρο-προγραμμα-εξάτμιση) θα πάρει περίπου 20-25 άλογα (χωρίς εκκεντροφόρους). Υπάρχουν και έτοιμες λύσεις (αλλά ακριβές) όπως το MP140 της Mountune της οποίας αντιπρόσωπος είναι ο Καρανικόλας (Car Center)...Τουλάχιστον στο σαιτ της Mountune αυτόν γράφει δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα...Έχει και το MR155, εκεί αλλάζει και εκκεντροφορους. Γνώμη μου, ξεκίνα με ένα φίλτρο-πανελάκι K&N και ένα τελικό στην εξάτμιση, και κατάργησε και το μεσαίο καζανάκι...θα δεις αμέσως άλλη απόκριση και ήχο και 3-5 άλογα...χωρίς να δώσεις ενα σκασμό λεφτά...και μετά πορεύεσαι αναλόγως...
 

Makris_Vrd

Newbie
Σεπτ. 15, 2019
3
0
0
Καλησπερα στην ομαδα !!
Εχει δοκιμασει κανεις αυτο το κιτ : https://www.european-parts.net/en/Supercharger-Kit-Fiesta-MK7-1-6-TI-VCT.html ;
Προυποθετει και εξτμηση για να δουλεψει ετσι ;
Αντεχει το μοτερακι του Fiesta ( MK7 1.6l) ή θα γινουνε ολα μεσα ρυζι ;  :D :D

(Σορρυ αν ειμαι σε λαθος τοπικ :angel:)
 

dimitridegrecia

New member
MK7
Nov 8, 2017
65
5
8
35
Μοντέλο
MK7
LOCATION
Athens
Φίλε μου αν είναι να δώσεις τόσα λεφτά, με τις τιμές που πωλείται σήμερα (Νοέμβριο του 19) το Fiesta 1.6 MK7, παίρνεις 7.5ρι σε καλή κατάσταση με φυσιολογικά χιλιόμετρα 1.0 τούρμπο που ανεβάζει πιο εύκολα και πιο φτηνά-safe άλογα. Αυτές οι μετατροπές είναι μόνο για αμερικάνικα αμάξια που είχανε 5 χιλιάδες κυβικα μοτέρ με 260 άλογα και καμια 90ρα κιλά ροπή χαχα. Βέβαια γούστα είναι αυτά, αλλά εγώ θα πήγαινα να βάλω ένα κιτ της Mountune MR155, μια KW Variant 1 ανάρτηση, μπρος πίσω δισκόφρενα και μπλοκέ Quaife. ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΦΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread