Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

alexis2009x

Original poster
New member
May 3, 2018
83
0
6
kalamata
Μοντέλο
MK8
έχει κάποιος άλλος ενα ενοχλητικο τριγμο σε ορισμενα τραγουδια με μπασο στην πορτα του συνοδηγου;;
 

BillMk7

Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
Εγώ που έχω το mk7 όπως και κάποιο άλλο παιδί που έχει το mk7.5 το έχουμε επίσης.
Πάλι στο ηχείο στη πόρτα του συνοδηγού... Από την αρχή που αγοράσαμε τα αυτοκίνητα.
Βέβαια εμένα είναι ελάχιστο όταν κάποιο τραγούδι έχει αρκετό μπάσο.
 

alexis2009x

Original poster
New member
May 3, 2018
83
0
6
kalamata
Μοντέλο
MK8
πολυ απογοητευμενος ειμαι απο την ποιοτητα της ford :mad:
 

Kapsoulias

New member
MK7
Mar 10, 2018
72
0
6
33
Αθηνα
Μοντέλο
MK7
Τώρα που το λέτε το έχω παρατηρήσει και εγώ σε mk7 αλλά  δεν έδινα και ιδιαίτερη σημασία.
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
alexis2009x said:
έχει κάποιος άλλος ενα ενοχλητικο τριγμο σε ορισμενα τραγουδια με μπασο στην πορτα του συνοδηγου;;
Καλημέρα Αλέξη
Μπορείς να ρυθμίσεις τα μπάσα της πηγής σου ώστε να μην τρίζει και σε ενοχλεί.
Εργοστασιακά ηχεία ειναι τι περιμένεις? το Ηχείο τρίζει..όχι η πόρτα σου.
 

alexis2009x

Original poster
New member
May 3, 2018
83
0
6
kalamata
Μοντέλο
MK8
τα μπασα ειναι ακριβώς στην μεση και οταν δινεις 17000€ εχεις και κάποιες απαιτήσεις σαν καινουργιο αμαξι
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Πάντως εγώ όταν είχα τριγμό από το ηχείο του συνοδηγού, βρήκα ξεχασμένα κέρματα μέσα στη θήκη της πόρτας. Τα αφαίρεσα και όλα ΟΚ.
 

shumakos

New member
May 17, 2014
98
13
8
43
ΑΘΗΝΑ
Μοντέλο
MK8
Εγώ έχω εκπλαγεί με το πόσο σφιχτό και ποιοτικό δείχνει στα πρώτα km. Και το ηχοσύστημα στη σχετικά χαμηλή ένταση που το λειτουργώ, αλλά με το μπάσο σχεδόν τέρμα, δεν προκαλεί κανένα πρόβλημα τριγμού, συντονισμού ή θορύβου γενικότερα.
 

alexis2009x

Original poster
New member
May 3, 2018
83
0
6
kalamata
Μοντέλο
MK8
στα πρωτα χιλιομετρα ετσι ειναι μετα τριζει όλο μεσα :D
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
alexis2009x said:
τα μπασα ειναι ακριβώς στην μεση και οταν δινεις 17000€ εχεις και κάποιες απαιτήσεις σαν καινουργιο αμαξι

Θα συμφωνήσω οτι έχεις κάποιες απαιτήσεις αλλά εγώ προσωπικά τις έχω στο αυτοκίνητο όχι στα ηχεία του
 

alexis2009x

Original poster
New member
May 3, 2018
83
0
6
kalamata
Μοντέλο
MK8
το μονο μειονέκτημα του ειναι αυτο με το εσωτερικο κατα τα αλλα είναι εξαιρετικό
 

revel

Rookie
Jun 3, 2018
23
2
3
Αθήνα
Μοντέλο
MK6
alexis2009x said:
το μονο μειονέκτημα του ειναι αυτο με το εσωτερικο κατα τα αλλα είναι εξαιρετικό
Επειδή τό'χουν αναφέρει πολλοί (ακόμα και στο εξωτερικό) αυτό το συγκεκριμένο πρόβλημα, είναι πάρα πολύ πιθανό να φταίει το ότι οι ταπετσαρίες των μπροστινών πορτών καλύπτουν μερικώς το ηχείο και δεν αφήνουν τον ήχο (μαζί και το μπάσο των ηχειών) να διαχέει ελεύθερα.

Αυτό είναι ένα πάρα πολύ μειονέκτημα της τωρινής γενιάς Fiesta! Ευελπιστώ πως θα κάνουν μια μικρή αναθεώρηση στις ταπετσαρίες του άμεσα! Ειδικά όταν έρθει σε facelift αυτό πρέπει να το διορθώσουν!

Δες επίσης τις εικόνες εδώ να δεις τι εννοώ:

18-ford-fiesta-st-2018-lt-speakers.jpg


mBB8AXP58EGaou5noiSLYW-1200-80.jpg



Μπορεί επίσης να έχει να κάνει καθαρά με τα εργοστασιακά ηχεία και όχι τα πλαστικά του αυτοκινήτου λόγω ότι τα εργοστασιακά ηχεία (τουλάχιστον σε παλιότερα αμάξια) δεν έχουν αντικραδασμικό υλικό εκεί που κουμπώνουν.  Μπορείς να βάλεις τέτοιο αν πας σε μαγαζί που βάζουν aftermarket ηχοσυστήματα. Όσο για το μπάσο που ανέφερες, πέρα απ'το subwoofer ή το εμπρός μεσσαίο ηχείο, όλα τα ηχεία έχουν μερικό μπάσο και πρίμα. Αυτά που έχουν αποκλειστικά πρίμα είναι τα tweeter στα διαιρούμενα ηχεία...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread