Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Θα συμφωνήσω με Scorpion. Εγώ έχω 6 χρονια Pioneer κ δν έχει κάνει το παραμικρό.

Ο αδερφός μου 11 χρόνια κ το αμάξι το έδωσε μ αυτό το ραδιο cd.
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Μια χαρα κορυφαια ειναι ΚΑΙ η kenwood... εγω στο δικο μου ειχα clarion... σημασια εχει να αλλαξεις τα ηχεια σου και οχι τοσο την πηγη.. εκει θα δεις καλυτερη και μεγαλυτερη διαφορα...
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
και ομως η διαφορα ειναι μεγαλυτερη με αλλαγη στην πηγη σε σχεση με το ηχειο. εχω προσωπικα τα εργοστασιακα ηχεια με πηγη pioneer και η διαφορα με με την πηγη jvc που ειχε το αυτοκινητο αλλα και με αλλες πηγες που δοκιμασα ηταν μεγαλες.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
οποτε θα παρω το pioneer μου αρεσει και εμένα ευχαριστω παιδια
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Ξεχασα να ενημερωσω τι εγινε με το radio cd λοιπον οταν πηγα να το παραγγειλω ειχαν τελιωσει ολα και αγορασα το kenwood kdc-bt35U 8 μηνες που το εχω απλα σκιζει εδωσα αρκετα βεβαια 130 ευρω απο mediamarkt πηγα και το ειδα απο κοντα με αρεσε σαν ποιοτητα και εμφανιση  τα jvc τα κανουρια πολυ ασχημα και τα pioneer πολυ ακριβα
 

ilias86

Hero Member
Vip Team
MK7.5
May 28, 2011
1,194
22
38
37
Γλυφάδα
Μοντέλο
MK7.5
Μεγειες!τα ηχεια ειναι τα εργοστασιακα ετσι?περιμενουμε φωτο!
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,035
155
63
Μοντέλο
MK6
ilias86 said:
Μεγειες!τα ηχεια ειναι τα εργοστασιακα ετσι?περιμενουμε φωτο!
Τα ηχεία είναι 4 (ένα σε κάθε πόρτα);
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
ilias86 said:
Μεγειες!τα ηχεια ειναι τα εργοστασιακα ετσι?περιμενουμε φωτο!
σε ευχαριστω πολυ ηλια συντομα θα βγαλω και φωτο λιγο αργα βεβαια τα ηχεια ειναι τα εργοστασιακα και με χαλαει αρκετα αν μαζεψω κανα φραγκο θα αλαχτουν και απο τις 4 πορτες για 100% καλυτερης ποιοτητας ηχου ειμαι αναμεσα σε alpine και pioneer δεν θελω κατι υπερβολικο αλλα κατι ικανοποιητικο.
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,035
155
63
Μοντέλο
MK6
Και εγώ τα άλλαξα όλα, έχει σημαντική διαφορά, αλλά αν θέλεις κάτι πολύ αισθητό τότε πρέπει να κάνεις άλλες επιλογές π.χ. να βάλεις δύο στρόγγυλα εμπρός με ενισχυτή και ένα υπογούφερ οπίσω.Αναλόγως, τί θέλεις, και πόσα διαθέτεις.Όταν λές pioneer ή alpine τί εννοείς για πηγή (ραδιόφωνο) ή για ηχεία;
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Κεραυνός said:
Και εγώ τα άλλαξα όλα, έχει σημαντική διαφορά, αλλά αν θέλεις κάτι πολύ αισθητό τότε πρέπει να κάνεις άλλες επιλογές π.χ. να βάλεις δύο στρόγγυλα εμπρός με ενισχυτή και ένα υπογούφερ οπίσω.Αναλόγως, τί θέλεις, και πόσα διαθέτεις.Όταν λές pioneer ή alpine τί εννοείς για πηγή (ραδιόφωνο) ή για ηχεία;
Για ηχεια λεω αυτα που εχει ειναι τελιως αθλια το μονο κακο ειναι οτι πρεπει να κοψω την φυσα που εχουν τα fomoco γιατι τα aftermarket ειναι με κλασικους ακροδεκτες
 

Pa_Nos_1400cc

Pro Member
May 10, 2010
521
0
16
47
Αγρίνιο
Μεγειές, έχω δει ότι τα Kenwood στα χαρτιά έχουν φοβερό δέκτη FM σε σύγκριση με τα υπόλοιπα sony pioneer alpine που και αυτά καλό έχουν αλλά όχι σαν το Kenwood όχι σαν κάτι άλλα που βάζεις ένα σταθμό και τον χάνεις κάθε λίγο. Επίσης έχω ακούσει ότι τα Kenwood πιάνουν σταθμούς που τα υπόλοιπα ούτε καν μπορούν να ακούσουν

[offtopic]
*υγ Please, για τσέκαρε μια αν πιάνει και μακρινούς σταθμούς και σταθμούς που είναι κοντά ο ένας στον άλλο τότε έδεσε το γλυκό ψήθηκα και εγώ, γιατί ακούω πάρα πολύ ραδιόφωνο.
ποιους μακρυνούς; Λήψη απο Αττική πχ: ο 101,6 Paradise (από Δαρδιτσα Πόρου), 95,4 ράδιο 954 (από Σαλαμίνα), 101,1 info (από Σοφικό Κορινθίας), 107,6 νεμέα (από κορινθία) 107.7 star (από Αιγάλεω Όρος) 88,3 Village fm (από Υμηττό  με χαμηλό σήμα). thanks. τα υπόλοιπα με p,m.
[/offtopic]
 

giorgos_kst

Newbie
Oct 12, 2014
4
0
0
Παιδιά καλησπέρα επειδή είμαι τελείως άσχετος με το θέμα θέλω να κάνω μια ερώτηση...εγώ θέλω απλά να αλλάξω πηγή γίνεται να λειτουργούν χειριστήρια στο τιμόνι και Bluetooth εργοστασιακό?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Χειριστήρια τιμονιού ναι, bluetooth εργοστασιακό όχι. Θα πρέπει η πηγή που θα πάρεις να έχει δικό της bluetooth.
 

giorgos_kst

Newbie
Oct 12, 2014
4
0
0
Οκ και για να λειτουργούν τα χειριστήρια τι πρέπει να αγοράσω?επισης μπορώ να βάλω πηγή 2 din χωρίς να βάλω και βάση εφόσον βγάλω την εργοστασιακή?
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,309
182
63
50
Αθήνα
Τον κατάλληλο αντάπτορα, και όχι, πως ακριβώς θα τη στηρίξεις και πως θα καλύψεις το κενό που θα υπάρχει τριγύρω ?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread