Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Κυριακάτικη χαλαρόβολτα στα γνωστά λημέρια

Πάντα με σωστή θρεπτική αρχή






Περιμένοντας την άνοιξη...




Και παίζοντας με ένα φιλτράκι στην κάμερα


 

christina-st

New member
Jun 21, 2014
63
1
0
θεσσαλονικη
πολυ ομορφες οι φωτογραφιες σου!
στη λιμνη του σκρα σταματησες για φωτογραφιες;
πολυ ομορφο μερος αν και πολυ ξεχασμενο.
να πω πως στο σκρα εχει ενα φουρνο με παραδοσιακο ψωμι που πραγματικα ειναι πεντανοστιμο.ειναι must να πας στο σκρα και να δεις αυτα τα δυο.

την επομενη φορα αν θελεις να βγαλεις φωτογραφιες σε μια πολυ παλια και φυσικη διαδρομη να διαλεξεις τον δρομο κιλκις-σερρων μεσω του χωριου ευκαρπιας και κεντρικου.απιστευτη διαδρομη την καναμε πρωτη φορα με ενα πολυ γρηγορο φιεστα του ξαδερφου μας.
 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
christina-st said:
στη λιμνη του σκρα σταματησες για φωτογραφιες;
πολυ ομορφο μερος αν και πολυ ξεχασμενο.

Ναι πολλές φορές έχω περάσει .Ξεχασμένο δε θα το έλεγα, κάθε φορά που πάω βρίσκω παρέες για επίσκεψη / πικ νικ / ως κ μπάνιο έχω πετύχει να κάνουν.
christina-st said:
να πω πως στο σκρα εχει ενα φουρνο με παραδοσιακο ψωμι που πραγματικα ειναι πεντανοστιμο.ειναι must να πας στο σκρα και να δεις αυτα τα δυο.

Την επόμενη φορά, ναι. Αν κ έχω πάει για φαγητό σε μια ταβέρνα δίπλα στο μουσείο πολέμου

christina-st said:
την επομενη φορα αν θελεις να βγαλεις φωτογραφιες σε μια πολυ παλια και φυσικη διαδρομη να διαλεξεις τον δρομο κιλκις-σερρων μεσω του χωριου ευκαρπιας και κεντρικου.απιστευτη διαδρομη την καναμε πρωτη φορα με ενα πολυ γρηγορο φιεστα του ξαδερφου μας.

Την έχω κάνει κ αυτή 3/4 φορές. Έχω σηκώσει φώτος στο google earth. Τρομερό στροφιλίκι, αλλά η ποιότητα του δρόμου έχει πέσει πολύ από την πρώτη φορά που πήγα. Ο δρόμος βγάζει Θεωδορειό και πιο πέρα λίμνη Κερκίνη.
 

christina-st

New member
Jun 21, 2014
63
1
0
θεσσαλονικη
δεν περνα πολυς κοσμος οποτε και τον εχουν αφησει πολλα χρονια τωρα..αν σκεφτεις οτι φτιαχτηκε την επταετια...
η καλυτερη εποχη να περασεις απο εκει ειναι το φθινοπωρο.απιστευτα χρωματα!
 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
christina-st said:
η καλυτερη εποχη να περασεις απο εκει ειναι το φθινοπωρο.απιστευτα χρωματα!

Ισχύει:

86530874.jpg


Στο θέμα μας.

Ταξίδι προς Γιάννενα, έρημη Εγνατία οδός , κατά τις 5 παρά το ξημέρωμα.



Κανένα όχημα δεν ενοχλήθηκε από την παρουσία μου για την ιστορία. (δεν υπήρξε κ κανένα...)

Μπαίνοντας στα επαρχιακά των ορεινών Γρεβενών, κ αφήνοντας την Εγνατία απλά "εντός κάδρου". Γεφύρι Βενέτικου


Τελευταία φώτο χωρίς κουβέρτες, στις απαρχές νομού Ιωαννίνων, πάνω από τη Μηλιά. Μόνο -3 υπό το μηδέν, "Ψυχρούλα" για τα δεδομένα της περιοχής. 1350μ υψόμετρο



"Ταίριασμα 2". Μου αρέσει η συμμετρία / συνέχεια των λωρίδων με τα ίχνη στα χιόνια






Μπαίνοντας στο υψίπεδο των Πολιτσών, στα 1500+ μέτρα, πάνω από το Μέτσοβο, στις απαρχές της Βάλια Κάλντα




Κρύο...


Ναι ξέρω τη στραβο-φόρεσα. Στο βάθος η στάνη του βλάχου που διαχειμάζει. Ζόρικα πράματα.






Φτάνοντας Μέτσοβο


Στο καπάκι, βόλτα στο γυναικοχώρι. Απαθανατίζοντας στιγμές χειμώνα




Και αυτά ήταν πριν το μεγάλο κύμα της κακοκαιρίας, "παλιά χιόνια". Μια μέρα μετά, απλά η Πίνδος θα με νικούσε.

Κ μια από τη χθεσινή ηλιόλουστη επιστροφή
 

ΘΟΔΩΡΗΣ MK7

Pro Member
Apr 18, 2012
424
0
0
41
Το έχεις σκεφτεί να πάρεις μέρος σε διαγωνισμό φωτογραφίας? Οι φωτογραφίες σου είναι απίστευτες ok234
Και το αμάξι σου είναι, για μένα, ένα από τα ομορφότερα Fiesta που έχω δει 22xxx
Να το χαίρεσαι και σου εύχομαι πολλά και ασφαλή χλμ.
 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Άλλη μια συνοπτική αυθημερόν 700άρα χιλιόμετρα στο γυναικοχώρι. Θεσ/νίκη, Γρεβενά, γεφύρι Αζίζ αγά, Βασιλίτσα - Πάδες, Κόνιτσα, Γιάννενα και πίσω.



Πατσαβούρια έριχνε, αλλά ο δρόμος ήταν επαρκώς ασφαλής. 1 ώρα μετά (στα 1750 μέτρα ψηλά) θα ήθελε αλυσίδες.







Επικά κοψίδια και λίγο τσίπουρο, 1 ώρα ύπνο κάτω από τον τσίγκο να βρέχει και νυχτερινή αναχώρηση.

 

Pa_Nos_1400cc

Pro Member
May 10, 2010
521
0
16
47
Αγρίνιο
Πολύ καλός όπως πάντα Ξενοφών. Εγώ έχω να σου προτείνω κάτι αφού με τη φωτογραφία τα πας τέλεια. Είναι δύο συμφοιτητές μου που ανοίξανε μια σελίδα με πέτρινα γεφύρια της Ελλάδας απλά να επικοινωνήσεις και οτι υλικό συγκεντρώνεις να τους το στέλνεις. εννοείτε ολα αφιλοκερδώς απο τη πλευρά των παιδιών, ολα για προβολή των γεφυριών με το πως να φθάσουν οι επισκέπτες σημεία GPS κλπ... με λίγα λόγια διαφήμιση
Η σελίδα τους εχει ενα πρόβλημα, σκέψου το! μπες εδώ: http://www.facebook.com/GreekStoneBridges
 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Ευχαριστώ. το συγκεκριμένο το παρακολουθώ, απλά δεν έχω λογαριασμό fb. Πολύ όμορφη δουλειά. Δυστυχώς ( ή αισίως) τώρα με τη δουλειά δεν έχω περισσότερο διαθέσιμο χρόνο. Γενικά παλιότερα ξεκίνησα σε άλλο φορουμ αυτοκίνησης, πιο ευρύτερης γενικής θεματολογίας, έχω αναρτήσει κάποια θέματα (google "ιδανικές διαδρομές" για τους ανήσυχους κ βρείτε ποστ με όνομα του χρήστη μου) όπου αναλύω στροφιλίκια, + τουριστικούς προορισμούς +  κτλ κτλ. Και θέλω κάποια στιγμή να κάνω μια "έκδοση;" blog / site...

... ίσως στο εγγύς ή μακρινό μέλλον με περισσότερες διαδρομές + χρόνο.
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
0
0
42
Νομίζω οι φωτογραφίες σου παρακινούν και τον πλέον αδέξιο να ασχοληθεί με την φωτογραφία...
Μπράβο σου για 1000στή φορά!
 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Ταξιδάκι στα πέριξ της Ξάνθης, για να πάρουμε τον τιμημένο πάπυρο του μεταπτυχιακού.

Φωτογραφικό πέρασμα από ένα δοξασμένο σημείο μιας cult ελληνικής ταινίας που δε χορταίνω (το Ασ περιμένουν οι γυναίκες).

Στο σημείο του αμίμητου "Μη σταματάς... Σταμάτα! ΣΤΑΜΑΤΑ!!!!"



Στις ανοιξιάτικες Νυμφόπετρες


Ξάνθη και επιστροφή από την αγαπημένη και -καιρό τώρα- ερημωμένη παλιά εθνική οδό {14}. Αφήνοντας την Εγνατία για κάτι ντίζελ mk7, yaris, 208 των νέων τεχνολογιών, της ασφάλειας. Δείχνουμε τα χρόνια μας πλέον. Είμαστε "μιας άλλης εποχής". Εμπνευσμένο:
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
Πολύ ωραία διαδρομή όπως επίσης από Σταυρό προς Ιερισσό, για πολύ στροφιλίκι!!!
 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
leonidas_ said:
Πολύ ωραία διαδρομή όπως επίσης από Σταυρό προς Ιερισσό, για πολύ στροφιλίκι!!!

Μα πραγματικά, από τις πιο χορταστικές διαδρομές όλο το στροφιλίκι του χολομώντα. Και από την άλλη πλευρά, τη φυσιολατρική, δάσος με μεγάλη βιοποικιλιότητα. Άνοιξη - καλοκαίρι μεταμορφώνεται σε "πράσινη κόλαση".

 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread