Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

geokats

Staff member
Member
Oct 23, 2019
199
154
43
39
ΛΑΜΙΑ
www.flickr.com
Μοντέλο
MK8
WEBSITE
https://www.youtube.com/user/sonataflower
LOCATION
Thessaloniki
Εντάξει στην Αθήνα κομπλέ σβήνεις στο φανάρι κ επανέρχεται. Φαντάσου οταν κολλήσει σε ταξίδι. Έχω βγει σε parking στην εθνική μόνο για τη μουσική 🎶
Άντε να κάνεις 5 ώρες ταξίδι δλδ. Ζόρικο θέμα. Φαντάζομαι το έψαξες...
 

Vatomouro

Staff member
New member
MK7
Jan 18, 2016
70
29
18
33
Μοντέλο
MK7
Άντε να κάνεις 5 ώρες ταξίδι δλδ. Ζόρικο θέμα. Φαντάζομαι το έψαξες...
Οχι δεν το έψαξα γιατί δεν το παθαίνει πάντα. Ετσι κι αλλιώς ειναι γνωστό οτι η πηγή του μκ7 παθαίνει εγκεφαλικά!!
 

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
Εντάξει στην Αθήνα κομπλέ σβήνεις στο φανάρι κ επανέρχεται. Φαντάσου οταν κολλήσει σε ταξίδι. Έχω βγει σε parking στην εθνική μόνο για τη μουσική 🎶
έχεις ρωτήσει σε κάνα συνεργείο για αυτό το θέμα ;
 

Vatomouro

Staff member
New member
MK7
Jan 18, 2016
70
29
18
33
Μοντέλο
MK7
έχεις ρωτήσει σε κάνα συνεργείο για αυτό το θέμα ;
Συνεργείο οχι.. με όσους έχει τύχει να το συζητήσω μου λένε οτι ειναι κλασικό πρόβλημα της μαμά πηγής του μκ7. Τελευταια συμβουλή που πήρα ηταν μήπως φταίει η μπαταρία αν είναι στα τελειώματά της (thanks geokats geokats). Θα δείξει...

Αν παρόλα αυτά αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο θέμα θα ήθελα να ακούσω γνώμη (καλύτερα όμως όχι στο συγκεκριμένο thread).
 
Last edited:

Andreasthomo14

Rookie
MK7.5
Jan 1, 2021
11
11
3
Nafpaktos
Μοντέλο
MK7.5
Εμένα αυτό που με χαλάει μέχρι στιγμής είναι.
1) Όπως είπανε και άλλα παιδιά για τα πίσω τα φρένα που δεν έχει!!
2) Που δεν κλειδώνει η τάπα της βενζίνης παρόλο που έχει την ασφάλεια μπορείς εύκολα να το σηκώσεις με το δάχτυλο
3) Κάποια τριξιματα αλλά λογικό είναι όλα πάνω κάτω τρίζουν τα πλαστικά σε όλα τα αυτοκίνητα με τον καιρό
 
  • Like
Αντιδράσεις: mk6car

kimon

New member
Jul 19, 2015
53
2
8
Μκ7 fl 100hp titanium. 1) η έλλειψη 6ης ταχύτητας 2) οι piano black επιφάνειες που λερώνονται με το παραμικρό 3) το κυριότερο, τα λάστιχα 195/45 16". Υπερβολικά λεπτό προφίλ, ιδίως σε αστικές διαδρομές.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nicolaos

panos_stp

New member
May 11, 2020
71
13
8
Πω ρε φιλε αυτό με την τάπα της βενζίνης πόσο δίκιο έχεις.
Ποσο τσιγκουνιά ρε φίλε να βάλουν να κλειδώνει.
Εμένα πέρα από αυτά που έγραψα παραπανω μου την σπάει η ευαισθησία του αισθητήρα για την ζώνη του συνοδηγου.
Μία τσάντα βάζεις πάνω στο κάθισμα και αμέσως χτυπαει για ζώνη. Πολύ ευαίσθητος..

Στάλθηκε από το μουφοmotorola one vision μου
 
  • Like
Αντιδράσεις: Andreasthomo14

Andreasthomo14

Rookie
MK7.5
Jan 1, 2021
11
11
3
Nafpaktos
Μοντέλο
MK7.5
Πω ρε φιλε αυτό με την τάπα της βενζίνης πόσο δίκιο έχεις.
Ποσο τσιγκουνιά ρε φίλε να βάλουν να κλειδώνει.
Εμένα πέρα από αυτά που έγραψα παραπανω μου την σπάει η ευαισθησία του αισθητήρα για την ζώνη του συνοδηγου.
Μία τσάντα βάζεις πάνω στο κάθισμα και αμέσως χτυπαει για ζώνη. Πολύ ευαίσθητος..

Στάλθηκε από το μουφοmotorola one vision μου
Κ εγώ τις προάλλες πήγα στην δουλειά κ έβαλα ένα κουτί απο courier και το έπιασε ο αισθητήρας της ζώνης χαχα
 

zoom

Newbie
Oct 13, 2019
5
2
3
mk 7.5 ecoboost. Οπωσδηποτε τα ταμπουρα πισω. Αλλα και κατι που ανακαλυψα μετα απο ...ενα χρονο που το 'χω :δεν κλειδωνει το πορτακι του ρεζερβουαρ. Καποιος ουγκανος θα μπορουσε να ριξει μεσα οτιδηποτε... Μεγαλη π@π@ρι@ της Φορντ
 

panos_stp

New member
May 11, 2020
71
13
8
Το πορτάκι δεν ανοίγει φίλε μου. Η τάπα ανοίγει μόνο με μανίκα αντλίας δεν μπορείς να την ανοίξεις αλλιώς. Αν κάνεις μια προσπάθεια μας το χερι δεν ανοίγει.. Έχει δικλιδα ασφαλειας. Δεν τι άφησαν έτσι.
Βεβαια κ καθένας μπορεί να ανοίξει την τάπα και φυσικά αν θέλει να την σπασει ή να την κλέψει.

Στάλθηκε από το μουφοmotorola one vision μου
 

zoom

Newbie
Oct 13, 2019
5
2
3
Το πορτάκι δεν ανοίγει φίλε μου. Η τάπα ανοίγει μόνο με μανίκα αντλίας δεν μπορείς να την ανοίξεις αλλιώς. Αν κάνεις μια προσπάθεια μας το χερι δεν ανοίγει.. Έχει δικλιδα ασφαλειας. Δεν τι άφησαν έτσι.
Βεβαια κ καθένας μπορεί να ανοίξει την τάπα και φυσικά αν θέλει να την σπασει ή να την κλέψει.

Στάλθηκε από το μουφοmotorola one vision μου
1ον-Το πορτακι δεν κλειδωνει. 2ον-Η ταπα ανοιγει με μανικα αντλιας οντως αλλα και με καποιο εξισου ακαμπτο σωληνα ειδαλλως δεν θα μπορουσες να βαλεις βενζινη απο μπετονι σε περιπτωση αναγκης. Λαθος κανω ;
 

panos_stp

New member
May 11, 2020
71
13
8
Βλακεια σου έγραψα. Το πορτάκι ανοίγει κανονικά Η τάπα δεν ανοίγει..
Εχω την αίσθηση ότι ανοίγει μόνο με τον σωλήνα της αντλίας στα βενζινάδικα και με μια μαλακια που βρίσκεται μαζί με την ρεζέρβα. Που το έχει εξοπλίσει η Ford για αυτό το σκοπό δηλαδή να μπορείς να βάλεις και μόνο σου βενζίνη σε περίπτωση ανάγκης.
Ελπίζω όντως να μην ανοίγει με κάνα τυχαίο σωλήνα.
Δεν το έχω δοκιμάσει..
Εδώ λέει για το σύστημα αυτό..
Και εδω πως το παραβιαζεις..

Στάλθηκε από το μουφοmotorola one vision μου
 
  • Like
Αντιδράσεις: dtsef

Vatomouro

Staff member
New member
MK7
Jan 18, 2016
70
29
18
33
Μοντέλο
MK7
Μκ7 fl 100hp titanium. 1) η έλλειψη 6ης ταχύτητας 2) οι piano black επιφάνειες που λερώνονται με το παραμικρό 3) το κυριότερο, τα λάστιχα 195/45 16". Υπερβολικά λεπτό προφίλ, ιδίως σε αστικές διαδρομές.
Συγγνωμη αλλα ποιες ειναι οι piano black επιφανειες;;
 
Σεπτ. 2, 2020
23
10
3
MK6 s
Η έλλειψη ηχομόνωσης.
Πίσω δισκόφρενα.
Πιο εργονομικές θήκες για καφέ κτλ.
Κακή ποιότητα πλαστικών για την ανάκληση των καθισμάτων.
Τι όχι; Μόνο εγώ;
Πες μου οτι σου εσπασε και εσενα το πλαστικο
 

George.B.

New member
Dec 9, 2019
82
22
8
Πες μου οτι σου εσπασε και εσενα το πλαστικο
Το πήρα τον Σεπτέμβρη το αμάξι με σπασμένο τελείως του συνοδηγού και μισοσπασμένο του οδηγού. 60€ το ένα η ford. 20€ το σετ στο amazon.Δεν έχω κάνει ακόμα την αγορά αλλά θα γίνει σίγουρα από amazon κάποια στιγμή.
 

thanos13

Member
Feb 27, 2013
200
42
28
Μοντέλο
MK8
Οι τριγμοί στο εσωτερικό,2μιση ετών 45.000 χλμ και οι τριγμοί είναι ανυπόφοροι,το mk7 που είχα πριν φαντάζει Rolls Royce δίπλα του.
 
  • Wow
Αντιδράσεις: Nos7 and dtsef

Tazmaniacmk6

Rookie
Feb 3, 2021
23
7
3
22
Athens
Μοντέλο
MK6.5
Το κοπανημα στης λακούβες η ηχομόνωση που είναι ανύπαρκτη και ότι δεν υπάρχει δεύτερη ποτηροθηκη στα μπροστινά καθίσματα mk6s
 
  • Love
Αντιδράσεις: dtsef
Oct 17, 2020
264
150
43
45
Μοντέλο
MK6
Το κοπανημα στης λακούβες η ηχομόνωση που είναι ανύπαρκτη και ότι δεν υπάρχει δεύτερη ποτηροθηκη στα μπροστινά καθίσματα mk6s
Το κοπανημα στις λακουβες είναι έντονο, φαντάσου το vanακι μου όταν είναι τελείως άδειο πίσω πως χοροπηδαει. Θα συμφωνήσω και για την ηχομόνωση που δεν υπάρχει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tazmaniacmk6

Vaggos_geo

Rookie
MK7
Feb 2, 2021
32
2
8
Λιβαδειά
Μοντέλο
MK7
Σε mk7 1,4 titanium 2011 αγορασμένο καινούργιο 1ον) δε κουμπώνει πάντα σωστά η όπισθεν και κάποιες στιγμές την πετάει. 2ον)Τα κλιπς της εταζερας έφυγαν μέσα στο 6μηνο και στην αντιπροσωπεία δε μου τα έφτιαχναν με την δικαιολογία ότι έβαλα καποιο βάρος πάνω. 3ον) ποτηροθηκες στο 3πορτο. Κατά τα άλλα όλα καλά
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread