Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

puma-r

Original poster
Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
στο δικο μου χρησιμοποιουσα 5/30 της aral και οταν δεν ειχα λ7 τα κλασικα fordoλαδα!ειχα δοκιμασει να του βαλω 10/40 αλλα ο κινητηρας εκανε ενα περιεργο κροταλισμα και τα αλλαξα αμεσως!!!
 

vagma

Hero Member
http://www.trade-wind.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=34&category_id=18&option=com_virtuemart&Itemid=57&lang=el

βαλε αυτα !!!!!!!!!!!! φουλ συνθετικα και με προδιαγραφες φορντ..........αυτα εχω στο st μου εδω και καιρο !!!!!!!!!!!
 

vagma

Hero Member
kostas-patra said:
Εγώ πάντως βάζω τα κλασσικά fordόλαδα. :)


κακως..........πολυ κακως.......γιατι απλα ειναι ενα ορυκτελαιο!!!!!!!!!! εφαμιλλης ποιοτητας με τα sae 30 που εβαζε καποτε ο στρατος......... :mad:  με τα ιδια λεφτα βαζεις καλυτερα.........πχ  http://www.trade-wind.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=545&category_id=33&option=com_virtuemart&Itemid=57&lang=el
 

puma-r

Original poster
Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
τελαυταια χρησιμοποιω τα ΕΝΕΟS και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,πριν εβαζα MOTUL
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
εγώ πάλι παιδιά έχω κάνει 90.000 με λαδάκια ford το πάω συνέχεια τέρμα και πότε δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα,βεβαία κάθε 10.000 τα αλλάζω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikmel

puma-r

Original poster
Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
ετσι ρε Αγγελε σωστη συντηρηση!!! ;)
 

vagma

Hero Member
LmS_RR said:
5/30 ΑRAL απο το site αυτο γτ εδω τα εχουν 18euro το λιτρο... :eek:

λαμπρο αυτα ειχα βαλει πριν τα amsoil......με 10 ευρω απο αποθηκη στην θεσσαλονικη!!!!!!!!! ομως με τα ιδια λεφτα βαζεις τα amsoil τα οποια ειναι και φουλλλλλλλλλλλ συνθετικα....τα αραλ ειναι ημι..........τα ΕΝΕΟS ειναι πολυυυυυ καλα λαδακια μπραβο  αντωνη.......θα συνιστουσα να αλλαζετε τα λαδια σας πιο νωρις..στις 5000χλμ
 

LmS_RR

New member
May 9, 2010
91
0
0
39
Αγρινιο
τα ARAL tronic F είναι φουλ συνθετικά νομίζω...

εγώ τα αλλάζω κάθε 10000km και όταν τα βγάζω είναι σαν καινούργια... ;)
 

puma-r

Original poster
Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
γιατι Ιακωβε μακρια απο elf? ???
 
Oct 2, 2011
2
0
1
καλησπερα ! εχω ford fiesta sport 11/2008 και θελω να αλλαξω λαδια τι λαδια μου προτεινεται ευχαριστω ! και σε καλη τιμη ! να ειναι καλα !
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Kαλησπέρα φίλε fiestasport123
βλέποντας το μοντέλο του αυτοκινήτου σου πρέπει να έχεις το fiesta με κωδικό Μκ6. Ότι θέλεις να μάθεις για το αυτοκίνητο σου αλλά και για τα λάδια ρίξε μια ματιά σε αυτό το link http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewforum.php?f=0.0

ότι άλλο θέλεις η όποια άλλη απορία έχεις μπορείς να την εκφράζεις στις ενότητες του Mk6.
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Νικολα τον 11/08 κυκλοφορουσε ηδη το 7αρι!! αν δεν κανω λαθος απο τον 08/08 εχει βγει στην αγορα!!
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Μπορεί και να έχεις δίκιο. Εγώ ήξερα για 12/08 και αυτό μου το είπαν από την αντιπροσωπία όπου πουλήθηκαν ελάχιστα κομμάτια. ;)
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
fiestasport123 said:
Καλησπέρα είμαι καινούργιο μέλλος και δεν γνωρίζω το θέμα που πρέπει να το βάλω
Έχω τις εξής απορίες σε κατόχους fiesta sport σας έβγαλε πρόβλημα το τιμόνι έμενα μου έβγαλε πρόβλημα το τιμόνι κάνει ένα θόρυβο το πήγα στην αντιπροσωπεία και μου είπαν είναι φυσιολογικό έτσι κάνει ! δεύτερο πρόβλημα που με έβγαλε είναι τα χειριστήρια του τιμονιού έχει 5 χρόνια εγγύηση και δεν καλύπτουν τα χειριστήρια μου είπαν ότι πρέπει να τα πληρώσω ξέρει κάνεις που μπορώ να βρω φτηνά χειριστήρια και να το Πάο το αμάξι σε ένα εξουσιοδοτημένο service τρίτο το αμάξι έχει κάνει 2 service έχω 28000 χιλιόμετρα ποτέ πρέπει να κάνω το τρίτο service για λάδια , όλα τα φίλτρα, τακάκια , κλπ και αν γνωρίζει κάνεις κανένα φτηνό συνεργείο που να κάνει καλή δουλεία μυν το πάω στην αντιπροσωπεία και μου πει καμία 500 άρα Γιούτα γιατί η αντιπροσωπεία κτυπάει πολλή !
Αυτά για αρχή φιλικά Σάκης !
Επίσης ξέχασα να αναφέρω το μοντέλο fiestasport Νοέμβριος του 2008 μεταχειρισμένο το αγόρασα το αμάξι και είχε 18500 χιλιόμετρα με 2 σέρβις ! από την αντιπροσωπεία το αγόρασα από ένα φιλαράκι το αμάξι από το τεστ drive ήταν και ήταν σε άριστη κατάσταση ! όταν το αγόρασα μου έκανε δώρο 5 χρόνια εγγύηση !


οποτε εχει ΜΚ6 ο Σακης
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread