Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Spel

New member
Dec 25, 2013
68
0
0
35
Αθήνα
Παιδια καλημερα κ Χρονια Πολλα σε ολους με υγεια! Ηρθε μαλλον η ωρα για λαστιχα κ για μενα μιας κ εχω 40000 χλμ κ πλεον δν με κρατανε!! Σκευτομαι για michelin ps 3, τα φοραει κανεις για να εχω καμια αποψη;!;!ευχαριστω εκ των προτερων!
 

pirat

New member
Jun 13, 2015
70
1
8
Spel said:
Παιδια καλημερα κ Χρονια Πολλα σε ολους με υγεια! Ηρθε μαλλον η ωρα για λαστιχα κ για μενα μιας κ εχω 40000 χλμ κ πλεον δν με κρατανε!! Σκευτομαι για michelin ps 3, τα φοραει κανεις για να εχω καμια αποψη;!;!ευχαριστω εκ των προτερων!
Τα φοράω εγώ δυο μήνες τώρα. Πολύ καλό κράτημα και πολύ καλά φρένα, βέβαια το μέτρο σύγκρισης μου είναι τα ελαστικά που πήρα το αμάξι μετχ. κάτι Brigeston καμένα οπότε . Βέβαια αν κάνεις πολλά χιλ. σε πόλη θέλουν προσοχή γιατί έχουν μαλακά πλαϊνά
 

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Σήμερα μετά από 3 χρόνια και 3 μήνες άλλαξα τα λάστιχά μου.Από p-zero nero πήγα στα dunlop bluerespone σε διάσταση 195-46-16 και κόστος τοποθέτησης 330e
Ήδη έκανα 60 χιλιόμετρα και από θέμα κύλισης μια χαρά
 

stathis M

Member
Dec 5, 2012
224
1
18
Conti eco contact5 σε 185-60-14  σχεδον 1,5 ετους και στο βρεγμενο προβληματιζουν
 

Aristidis

Rookie
Feb 13, 2016
34
0
0
;D ;D δωράκι Αγίου Βαλεντίνου για το αμάξι.... :D







Uniroyal rain expert 3.
175/65 R14 82T
230 €  ;)  το μόνο που με ψιλοχαλαει είναι το Ε κατανάλωση . αλλά τα προηγοuμενα hankook ήταν F. μετά από 10.000 χλμ που θα τα βάλω πίσω μπρος θα σας γράψω εντυπώσεις. ok234

Sorry που το αμάξι είναι μέσα στην μπιχλα ...
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Παιδια αυτο που επαθα δεν υπαρχει μετακομισα θεσσαλονικη μονιμα και πηγα να  παρκαρω σε αλανα βραδιατικα δεν εβρισκα θεση και απο κατω ειχε κατι μπετονοκαρφα ειχαν γκρεμισει και μου ξεσκισε τα 2 μπροστινα λαστιχα λογω οτι εχω παρκαρει βραδυ το πρωι βλεπω το ενα λεω γ@μω την γκατεμια μου βαζω ρεζερβα λεω οκ  μπαινω ξεκιναω και βλεπω την αλλη μερια αφηστε τα. ξερει κανενας κανα καλο βουλκανιζατερ απο θεσσαλονικη γιατι εκεινο που πηγαινα παλια εκλεισε να τα μπαλωσω η να τα αλλαξω εχω κανει μονο 6.000 χιλ με αυτα. αν ειναι ας μου στειλει καποιος π.μ.
 

Aristidis

Rookie
Feb 13, 2016
34
0
0
scorpion said:
Μεγειές Αριστείδη
Που είναι το μαγαζί που τα τοποθέτησες?

Σε ευχαριστω φιλε μου Scorpion  ;D . εδώ τα αλαξα,  νεο παλικάρι δεν το ήξερα μεσο γνωστου τον βρήκα πολυ εξυπηρετικος και καλος επαγελματιας https://www.facebook.com/mpoulakistires/

δεν ξερω αν επιτρεπετε , να το ανεβασω αν θεωρειτε διαφημιση διαγραψτε το.
Οσοι ειστε ειδικοι παρτε και κανα τηλ να προσφερει καμια εκπτωση στο fiesta Maniacs. μπορει να τα δωσει φθηνωτερα .κακός δεν το σκέφτηκα νωριτερα χαχαχα :D
 

Aristidis

Rookie
Feb 13, 2016
34
0
0
pt1986 said:
Παιδια αυτο που επαθα δεν υπαρχει μετακομισα θεσσαλονικη μονιμα και πηγα να  παρκαρω σε αλανα βραδιατικα δεν εβρισκα θεση και απο κατω ειχε κατι μπετονοκαρφα ειχαν γκρεμισει και μου ξεσκισε τα 2 μπροστινα λαστιχα λογω οτι εχω παρκαρει βραδυ το πρωι βλεπω το ενα λεω γ@μω την γκατεμια μου βαζω ρεζερβα λεω οκ  μπαινω ξεκιναω και βλεπω την αλλη μερια αφηστε τα. ξερει κανενας κανα καλο βουλκανιζατερ απο θεσσαλονικη γιατι εκεινο που πηγαινα παλια εκλεισε να τα μπαλωσω η να τα αλλαξω εχω κανει μονο 6.000 χιλ με αυτα. αν ειναι ας μου στειλει καποιος π.μ.
πω πω φιλε κριμα  :eek: :(

κάλο κουράγιο . Μήπως σου κάνανε τίποτα πιτσιρίκια επίτηδες τι να πω . τοσο οτι να νε κιαυτοι στην οικοδομη!! :mad: ελεος.  μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω θα μπουνε παιδια απο θεσσαλονικη και θα σε κατατοπισουν.

εγω θα προτινα να τα μπαλώσεις (μακαρονι) ειναι καινούργια τα λάστιχα σου. εξαρτατε τι ζημια εγινε.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Πηγα σημερα σε 2-3 (να ναι καλα ο πεθερος που μου δανεισε την ρεζερβα του)  ο ενας μου ειπε οτι το ενα φτιαχνεται το αλλο καταστραφηκε αν θελω να μπαλωσει το ενα και το αλλο να βαλω μεταχειρησμενο η να τα αλλαξω ολα αλλα να παρει τα παλια και να με κανει καλυτερη τιμη οι αλλοι 2 να τα αλλαξω ολα γιατι δεν παιζουμε με την ασφαλεια μας το να τα μπαλωσω αλλα θα παρουν τα παλια και θα με κανουν και αυτοι καλυτερη τιμη εσεις τι λετε να κανω? απο δευτερα θα ψαξω και αλλου αν τελικα ειναι να τα αλλαξω θα παω σε brigestone η michelein
 

Aristidis

Rookie
Feb 13, 2016
34
0
0
αν μπορείς οικονομικά αλαξε τα. τουλάχιστον τα 2. γιατι τα λαστιχα σου πισω ειχαν λιγα χλμ :) και αργοτερα ολα μαζι μια τετραδα 
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Άλλαξε μόνο τα δύο, κατά τη γνώμη μου. Με δύο ίδια (και με τα πίσω) καινούρια. Από κει και πέρα, όταν έρθει η ώρα για τετράδα, βλέπεις...

Υ.Γ. Γκαντεμιά...
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
kostg said:
Άλλαξε μόνο τα δύο, κατά τη γνώμη μου. Με δύο ίδια (και με τα πίσω) καινούρια. Από κει και πέρα, όταν έρθει η ώρα για τετράδα, βλέπεις...

Υ.Γ. Γκαντεμιά...
Κωστα δυσκολο να βρω τα 2 ιδια εχω βρει μονο βουλκανιζατερ με μαρκες brigestone και michelein και pirelli τα ελαστικα μου ειναι τα Goodyear EfficientGrip Compact 175/65/14 82Τ δεν ξερω που εχει goodyear στη θεσσαλονικη αν ξερει καποιος.
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,036
155
63
Μοντέλο
MK6
Νομίζω σε έστειλα μήνυμα (Pm). Μπορείς να ρωτήσεις σε αυτόν που σε έστειλα.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Κεραυνός said:
Νομίζω σε έστειλα μήνυμα (Pm). Μπορείς να ρωτήσεις σε αυτόν που σε έστειλα.
Το πηρα το μηνυμα σου σε ευχαριστω θα παω αυριο να ρωτησω και εκει.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Παιδια αργησα να απαντησω λοπον αλλαξα τα 2 μπροστα τα ελαστικα με goodgear ιδια καινουρια δυσκολευτηκα να τα βρω αλλα τωρα οκ 110 ευρω πηγε το μαλλι
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Τέλος καλό όλα καλά δηλαδή. Μπήκες σε έξοδα, αλλά τι να κάνεις, τουλάχιστον έγινε σωστή δουλειά.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread