Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

southern

Original poster
Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
Δερματινος Τεμπελης για μκ7 για τις μπροστινες θεσεις! Περιλαμβανει ολα τα παρεκλομενα
για την εγκατασταση του μαζι με οδηγιες. Η τοποθετηση του αρκετα ευκολη (DIY fitting)

http://www.teamtorquesteer.co.uk/category-263/fiesta-mk7-2008-front-seat-armrest.html
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Σαν του μκ6 μοιαζει.Και οι φωτογραφιες απο μκ6 ειναι.Πολλα τα λεφτα παντως.
http://www.carstyle-bits.com/new_catalog/armster-centre-armrest-p-502/
http://www.stxstyling.co.uk/StxStyling/Cars/Ford-Fiesta-Mk7-Interior-styling.1.htm
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #6
Εγω εχω παρει εδω και 10 μηνες(περιπου) αυτον:
http://www.saveltrade.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=604&category_id=83&option=com_virtuemart&Itemid=1

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ:
1)δεν καταργει στην ουσια ποτηροθηκες επειδη εχει και αυτος εξτρα....
2)σηκωνεται τελειως αμα θελετε χωρις να σας εμποδιζει ουτε στην προσβαση στο διπλα καθησμα  ;)
  ουτε αμα θελεται να κανεται χειροφρενα ή γρηγορες αλλαγες
3)μπορει απλα να μπει στην θηκη και να μεινει εκει,εναλλακτηκα εχει κολλητηκες ταινιες διπλης οψεως για να κολλησει και για τους ακομα ποιο Βαρβαρους εχει και βιδες........εγω προσοπικα εχω προτημηση την πρωτη επιλογη
4)εχει καλη και στιβαρη κατασκευη
5)κοστιζει μονο 75 ευρω

ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ:
1)επειδη κανει ''μοχλο'' κουνιεται πιο ευκολα ολη η βαση που παει στο χειροφρενο (δεν ξερω πως αλλιως να το πω) ΑΛΛΑ δεν υπαρχει λογος ανησηχειας απο οτι εχω δει επειδη στηριζομαι αρκετα συχνα επανω του και δεν εχει παθει το παραμικρο ουτε ο τεμπελης, ουτε η βαση....
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
TEACHER 13 said:
Εγώ πάντως έχω βάλει αυτόν:

http://www.woodcompany.com/fordpage_fiesta_09.htm

εδώ και 2-3 μήνες, πολύ καλής ποιότητας. Νos 7 μπορεί να μην έχω άμεση πρόσβαση στο διπλανό κάθισμα, αλλά έχω ωραίο σπίτι... ;) :D


ωραιος ο τεμπελης και πρακτική η θηκούλα...
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #9
Δασκαλε ωραιος φαινεται και στερεος....αλλα σου καταργει εαν δεν κανω λαθος την μια ποτηροθηκη....απο που τον προμηθευτικες και ποσο πηγε????στην τοποθετηση ειναι ευκολο??
 

TEACHER 13

Rookie
Jul 18, 2010
12
0
1
44
ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Από το site της εταιρείας που παρέθεσα παραπάνω, 99,80 ευρώ, πληρωμή μέσω paypal. Πολύ εύκολος στην τοποθέτηση (αν και χρειάζεται να ανοίξεις 2 τρυπούλες :'() και πάρα πολύ σταθερός, ακουμπούν άνετα 2 χέρια οδηγού-συνοδηγού και έχει πολύ μεγάλο αποθηκετευτικό χώρο.  Το μειονέκτημα είναι αυτο που επεσήμανες, χάνεις τη μία ποτηροθήκη. Απ΄την άλλη, για το δικό μου καφέ έχει ποτηροθήκη, ο συνοδηγός ας τον κρατάει στο χέρι ;D
    Πάντως δένει πάρα πολύ με το αμάξι, όσοι τον έχουν δει νομίζουν ότι έτσι έρχεται το αμάξι απ΄τη Ford.
 

stefanosmk7

Rookie
Aug 18, 2010
21
0
1
38
ΚΙΑΤΟ-ΛΑΡΙΣΑ
Λεω να βαλω και εγω μου αρεσει αυτος απο την Saveltrade αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ταιριαζει με το σαλονι!!!Οσοι εχετε δοκιμασει πως φαινεται σαν συνολο ωραιο η χτυπαει λιγο ασχημα???
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Γιατί; Τραβάνε συνέχεια χειρόφρενο τα παιδιά; Έτσι κι αλλιώς άμα θέλεις ανεβαίνει προς τα πάνω ο τεμπέλης και έχεις καλύτερη πρόσβαση στο χειρόφρενο...
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Στεφανε εγω εχω το σαλονι με μαυρη επενδυση και ταιριαζει τελεια με το υπολοιπο συνολο...εαν εχεις αλλο χρωμα σαλονι δεν ξερω πως θα δειχνει....!!!!οπως ειπα εμενα δεν ειναι ουτε βιδωμενος ουτε κολλημενος ο τεμπελης...μπαινοβγαινει ευκολα και οποιος θελει ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΙΣΕΙ.....

Στελιο συμφωνω αρκει να ξερει που να το χρησιμοποιησεις για να σου σωσει την ζωη....εγω που δεν ξερω το αφηνω ετσι  :p :p
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
To χειρόφρενο κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι για να μένει σταματημένο το αυτοκίνητο όταν παρκάρεις. Αυτό μου έμαθε και ο δάσκαλος οδήγησης. Τώρα αν ποτέ μείνω από το κύκλωμα φρένων και πρέπει να σταματήσω με το χειρόφρενο, δε νομίζω να είναι το πρόβλημά μου ο τεμπέλης...
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
mk1 Stelios said:
το χειροφρενο ειναι εργαλειο που σωζει σε δυσκολες καταστασεις.... για αυτο πρεπει να ειναι παντα ευκαιρο!!

+1001HP
 

jonic

Member
Mar 6, 2011
205
0
0
εργοστασιακος τεμπελης δεν υπαρχει ? κ αν ναι δεν θα ναι κ τοσο ακριβοτερος
 

marvin

Pro Member
Feb 7, 2011
461
0
0
Αθήνα
Τελευταια φορα που ρωτησα στον Σφακιανακη (ηταν 2010 ακόμη). Μου ειχαν πει για τον γνησιο 130€ χωρις τοποθετηση.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
marvin said:
Τελευταια φορα που ρωτησα στον Σφακιανακη (ηταν 2010 ακόμη). Μου ειχαν πει για τον γνησιο 130€ χωρις τοποθετηση.

jonic και εγω καπου εκει ξερω οτι κανει+οτι ειναι μονιμος-δλδ δεν σπαει το μπρατσο αναβει προς τα πανω αμα δεν τον θελεις για καποιο λογο+οτι σου καταργει τελειως την πισω ποτηροθηκη!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread