Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #1
Η ομαδικη για τον τεμπελη θα γινει απο e-bay και μετα απο επικοινωνια με τον Γερμανο(προμηθευτη) για 10 κομματια μαζι με μεταφορικα βγαινει 42€ ο εκαστος!!


η λιστα ειναι:
1. Andreas19 (*) ΟΚ
2. Marios7kal (*) ΟΚ
3. Vouts (*) ΟΚ
4. Jonic(*) ΟΚ
5. mitsaras13 (*) ΟΚ
6. vasilisfiesta+1 (*) ΟΚ
7. nos7 (*) ΟΚ
8. christos pap (*) ΟΚ
9. PanosWhite (*) ΟΚ
10. panosd (*) ΟΚ
11. antre (*) ΟΚ

τα χρηματα θα δωθουν στην επομενη συναντηση για να μπορεσει να προχωρησει η παραγγελια!!!
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Εκλεισε η 10αδα οποτε προχωραμε για τον τεμπελη  biggrin biggrin
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #3
Θα μιλησω με τον πωλητη για πιθανη αλλαγη στην τιμη τωρα που φυγαμε απο την 10αδα και θα ενημερωσω...
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #4
Η παραγγελια εγινε απο την Γερμανια για 12 τεμπεληδες!!!Παρακαλω πολυ τα μελη τα οποια ειναι στην λιστα (εκτος του jonic που ειναι εκτος Αθηνων) να παρεβρεθουν στην επισημη συναντηση της κυριακης ωστε να δωσουν τα χρηματα στον Kostg...
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Ο Κωστας κανει για εμας που θελουμε τον τεμπελη μια παρα πολυ μεγαλη
εξυπηρετηση και δεν το κανει για δικο του οφελος ουτε θα εχει καποιο κερδος.
Εμεις που εχουμε παραγγειλει τον τεμπελη θα πρεπει να ειμαστε σωστοι απεναντι του και
οσα παιδια δεν εχουν τακτοποιησει την οφειλη του τεμπελη πρεπει να τακτοποιησουν συντομα.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Η παραγγελία έχει γίνει παιδιά. Θα παρακαλούσα να μην συνεχίσετε να ξεφεύγετε, κάποια μηνύματα μπορεί να διαγραφούν.
Το που θα δώσει τα λεφτά ο ένας και τα ευχαριστώ για τον Κώστα κρατήστε τα να τα δώσετε από κοντά.
Πάντα φιλικά παιδιά.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Οι τεμπέληδες από χθες το απόγευμα είναι στο σπίτι μου και περιμένουν να δοθούν στους κατόχους τους!
Κάποια παιδιά (των νοτίων προαστίων) τους παρέλαβαν ήδη, οπότε και περιμένουμε εντυπώσεις  ;)
Oι υπόλοιποι θα πρέπει να παραλάβουν στην επόμενη συνάντηση των FiestaManiacs ή αν θέλουν νωρίτερα από εμένα (για περισσότερα στείλτε μου pm).
Υπάρχει ένα προβληματάκι όμως: Ο ένας τεμπέλης δεν είναι υφασμάτινος όπως θα έπρεπε, αλλά δερμάτινος (σε μαύρο-ανθρακί δέρμα εννοείται). Αν κάποιος από εσάς ενδιαφέρεται να τον πάρει, είτε επειδή του αρέσει ή επειδή έχει δερμάτινο σαλόνι και θα του ταιριάξει καλύτερα, ας το γράψει εδώ, αλλιώς θα πρέπει να μιλήσουμε πάλι με τον πωλητή στην Γερμανία και να τον ανταλλάξουμε με τον σωστό υφασμάτινο).

Δείτε και μερικές φωτογραφίες:



 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Κρατησε τον για μενα που εχω και τα καλυματα σε δερματινη...Πιστευω θα ταιριαζει... ;)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Toν έχει καβαντζώσει ο vasilisfiesta προς το παρόν. Αν αλλάξει κάτι θα ενημερώσω σχετικά, ευχαριστώ  ;)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Update!

Toν δερμάτινο τεμπέλη τελικά τον πήρε ο vasilisfiesta. Στο μέλος από την Κρήτη έχει σταλεί το δέμα με το ταχυδρομείο. Tα παρακάτω μέλη δεν έχετε παραλάβει ακόμα τον τεμπέλη σας:
- vouts
- mitsaras13
- antre
Μπορείτε να τον παραλάβετε και στην επόμενη συνάντηση των FiestaManiacs όταν ανακοινωθεί.
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Εγω τον παρελαβα επιτελους αλλα πρωτα θα πρεπει να πλυθει το αμαξι γιατι ειναι μεσα στο χωμα και μετα θα γινει η εγκατασταση...Ευχαριστω και παλι τον kostg για το group buy...
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
πολυ καλος ο τεμπελης, απλα θελει λιγο ενισχυση στην κατω βαση γιατι σε λιγο καιρο θα κανει κρακ!
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Βασικα εμενα μου κουνιεται αρκετα απο την κατω βαση...Θα κοιταξω μηπως το στουμπωσω με κατι για να μην εχει πολλα κουνηματα.... ;) Ισως αν το εντυνα γυρω γυρω με μονωτικη μαυρου χρωματος για να μην φαινεται τιποτα...θα δειξει...Κατι θα κανω...
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #16
Δεν θα σου το προτεινα μητσο με μονωτικη...το καλοκαιρι τα πλαστικα χτυπανε τρελλες θερμοκρασιες και η μονωτικη θα λιωσει η κολλα της και μετα αντε να την βγαλεις απο τα πλαστικα!!!
 

merdog

Rookie
Jan 27, 2012
12
0
1
αθηνα
Εγω παντως χθες αγορασα τον ιδιο τεμπελη με 75 ευρω και μετα διαβασα την συγκεκριμενη συζητηση.Μπραβο μου
 

temeteron

New member
Jan 17, 2013
81
0
0
Νίκαια
ψήνεται κανείς να αγοράσει τεμπέλη?
σκέφτομαι γι αυτον εδώ

http://www.ebay.de/itm/Mittelarmlehne-Armlehne-Ford-Fiesta-MK7-Schwarz-Leder-Armrest-Accoudoir-/130850403599?pt=DE_Autoteile&fits=Year%3A2008|Make%3AFord|Model%3AFiesta+VI&hash=item1e774ab50f

αν θέλει κάποιος , ας μου στείλει pm μήπως μας κανει καλυτερη τιμή

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1370332504[/time]
Καλημέρα,
αυτη η αγγελία είναι καλύτερη γιατί προσφέρει έκπτωση μέσω DHL για περισσότερο από ένα τεμάχιο

http://www.ebay.com/itm/Mittelarmlehne-Armlehne-Ford-Fiesta-MK7-Schwarz-Leder-/140557874860?pt=DE_Autoteile&hash=item20b9e6f6ac

ρώτησα τον πωλητή και για κάθε έξτρα κομμάτι που θα αγοράζεται θα μας το αφήσει στα 35€.

οπότε για 2 π.χ

1ο 39,00€ + 17,00€ έξοδα αποστολής = 56,00€
2ο 35,00€ + 10,00€ έξοδα αποστολής = 45,00€

56,00+45,00 / 2 = 50,5€ / κομμάτι = κέρδος 5,5€

για περισσότερα εννοείται μεγαλώνει το κέρδος

Έχουμε μαζευτεί ήδη 2..
 

temeteron

New member
Jan 17, 2013
81
0
0
Νίκαια
Καλημέρα,
μαζευτήκαμε 3 εως τώρα
"temeteron" "DEF" "Vag"

γι αυτον εδώ

http://www.ebay.de/itm/Accoudoir-central-pour-Ford-Fiesta-MK7-Noir-Cuir-/140752356179?pt=JG_FR_Auto_Pi%C3%A8ces&hash=item20c57e8353

1 δερμάτινος + 2 υφασμάτινους + μεταφορικά = 120€ = 40€ / κομμάτι

Την παρασκευή 7/6 θα γίνει η παραγγελία, εκτός εάν θέλουν κ άλλοι..
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread