Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
DSC01696.jpg
 

Vasilis_250r

Member
Jun 2, 2011
166
0
0
Ποσα χιλιομετρα εχεις?Γιατι εγω κανα δυο φορες που ετρεξα δεν επιασα πανω απο 200(5500 χιλιαδες στροφες).Οταν ειχα δοκιμασει ειχα περιπου 5000 χιλιομετρα.
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
27700 περιπου... αστο ανοιγει σιγα σιγα... σ εκεινα τα χιλιομετρα επιανα 190... (ισως λογω 17αρας)
 

manager

Member
Σεπτ. 8, 2011
209
0
16
37
grigoris mk7 said:

ωραιος!!!!
αυτο πρεπει να εγινε σε κατηφορα λογικα...
πολυ θετικο οτι η καταναλωση ειναι σε μονοψηφιο αριθμο 8,9 αν βλεπω καλα


εγω το maximum που εχω πιασει ειναι 193
εχω κανει 2700 χμ.
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Ευθεια... Μεχρι τα 210 ειχα κατηφορα, μετα ισιωσε και να 220 κοντερισια... Η καταναλωση ηταν 8,5... Αν συνεχιζα θα εφτανε σιγουρα στο θεο...
Εχεις λιγα χιλιομετρα, πολυ λιγα χιλιομετρα... Εγω μεχρι τα 3000 χλμ το εστρωνα... Μν περιμενεις να δεις κατι παραπανω απο αυτο απο τοσο νωρις...
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
grigoris mk7 said:
Vasilis_250r said:
Ποσα χιλιομετρα εχεις?Γιατι εγω κανα δυο φορες που ετρεξα δεν επιασα πανω απο 200(5500 χιλιαδες στροφες).Οταν ειχα δοκιμασει ειχα περιπου 5000 χιλιομετρα.
γρηγορη φορας και χοανη νομιζω στο αυοκινητο;μια χαρα!ωραιο πραμα να γεμιζει το κοντερ!
βασιλη και γω το ιδιο ειχα παθει... ειχα γυρω στις 5500 και μετα τα 200 δεν ανεβαζε για κανενα λογο!στην αθηνων-κορινθου
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Vasilis_250r said:
Ποσα χιλιομετρα εχεις?Γιατι εγω κανα δυο φορες που ετρεξα δεν επιασα πανω απο 200(5500 χιλιαδες στροφες).Οταν ειχα δοκιμασει ειχα περιπου 5000 χιλιομετρα.
manager said:
ωραιος!!!!
αυτο πρεπει να εγινε σε κατηφορα λογικα...
πολυ θετικο οτι η καταναλωση ειναι σε μονοψηφιο αριθμο 8,9 αν βλεπω καλα


εγω το maximum που εχω πιασει ειναι 193
εχω κανει 2700 χμ.
είναι λογικό παιδιά να μην βλέπετε τα χιλιόμετρα των άλλων παιδιών.τα μοτερ ακόμα είναι μπουκωμένα,μετά τις 10.000χιλιόμετρα θα δείτε αισθητή την διαφορά στο πως θα αρπάζει το αμάξι αλλά και τελικές
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Γρηγορη πολυ ωραια αισθηση να βλεπεις το κοντερ να βαραει τελικες, μπορει να μην τα παει γρηγορα, αλλα ομως τα παει!! Παιδια με τα 7ρια τα σπορτ μην μασατε!! σιγα σιγα ολοι θα τα δειτε!! εγω τα ειδα το καλοκαιρι, αλλα η καταναλωση πηγε στο 9+ απο 6,5!!
 

Vasilis_250r

Member
Jun 2, 2011
166
0
0
Εμενα δεν με πειραζει τοσο πολυ η τελικη γιατι δεν την "κυνηγαω" αλλα απο την στιγμη που πανε τα αλλα γιατι οχι και εμενα.Παντος δεν πιστευω να κερδισω αλλο στην επιταχυνση γιατι τα παει καλα..απλα οταν βαζω 5η ειναι σαν να χανω 50 αλογα.Εχω και μακρια 5η και ετσι ειναι ποιο δυσκολο πιστευω να δω 220!!!
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Μην το λες Βασίλη!! κι εγώ μακριά 5η έχω και τα χω δει αυτά τα χιλιόμετρα αρκετές φορές και κυρίως στην Αττική οδό!!
 

nikos drift

Pro Member
Apr 24, 2011
348
0
0
εγω παντως παιδια με το δικο μου σε συνθηκες ευθειας παντα δεν εχω δει πανω απο 170... να σημειωσω οτι εχω ολοσωμη εξατμιση,ελευθερο φιλτρο,προγραμμα...το αμαξι ειναι 1,4 αυτοματο...
Υ.Γ.: εχει βελτιωθει η επιταχυνση κατα πολυ αλλα και η τελικη δεν επρεπε να εχει αλλα ξει προς το καλυτερο??
Υ.Γ.2 : προσφατα μπηκε boosterακι (πολυ καλο) και το αυτοκινητο φοραει 16'' απο sport...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
nikos drift said:
εγω παντως παιδια με το δικο μου σε συνθηκες ευθειας παντα δεν εχω δει πανω απο 170... να σημειωσω οτι εχω ολοσωμη εξατμιση,ελευθερο φιλτρο,προγραμμα...το αμαξι ειναι 1,4 αυτοματο...
Υ.Γ.: εχει βελτιωθει η επιταχυνση κατα πολυ αλλα και η τελικη δεν επρεπε να εχει αλλα ξει προς το καλυτερο??
Υ.Γ.2 : προσφατα μπηκε boosterακι (πολυ καλο) και το αυτοκινητο φοραει 16'' απο sport...
εγώ από ότι ξέρω τα αμάξια με αυτόματο σασμαν δεν βγάζουν την τελική που βγάζει το ίδιο αμα΄ξι με κανονικό κιβώτιο ταχυτήτων + ότι φοράει και 16ρες ζάντες,
όσο για το θέμα της βελτίωσης δεν αλλάζει την τελική σε τέτοιο στάδιο,θέλει πολλά πράγματα για να δει ς και παραπάνω τελική
 

nikos drift

Pro Member
Apr 24, 2011
348
0
0
ναι το ξερω οτι τα αυτοματα εχουν πιο λιγη τελικη... και δεν ειμαι δυσαρεστημενος...ας πουμε στην ευθεια πριν το σειριο εχω δει 200 αλλα εχει λιγη κλιση ο δρομος εκει...απλα μου εκανε εντυπωση γιατι με αυτες τις βελτιωσεις σε απολυτη ευθεια δεν πηρε σχεδον τιποτα...
 

marios7kal

Pro Member
Jul 28, 2011
342
0
0
32
Αθήνα
εγω που ειμαι 1.4 , εχω δει 180 στην αθηνων-κορινθου .. και με μολις 4000 χιλιομετρα το αμαξι πανω .. και δεν του εχω κανει καμια μετατροπη .. με 15αρες ζαντες !
 

nikos drift

Pro Member
Apr 24, 2011
348
0
0
λοιπον επανερχομαι στο θεμα τελικης στο fiesta μου...ηθελα να ρωτησω καποιο απο τα παιδια αν ξερει επειδη στις αρχες το αμαξι ειχε τις 14'' ζαντες πανω και μετα εβαλα τις 16'' εαν αλλαξω στον εγκεφαλο την διασταση θα δω παραπανω χιλιομετρα???
μηπως φταιει αυτο που μετα βιας σε ευθεια βλεπω 170 χλμ.  και εχω χαλασει αρκετα χρηματα για το 1ο σταδιο???
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Καλό θα ήταν να πας να κάνεις μια ενημέρωση για την καινούργια σου διάσταση αν και στο κοντέρ δεν νομίζω να δεις και μεγάλη διαφορά όσο αφορά την απόκλιση.
 

marvin

Pro Member
Feb 7, 2011
461
0
0
Αθήνα
nikos drift said:
λοιπον επανερχομαι στο θεμα τελικης στο fiesta μου...ηθελα να ρωτησω καποιο απο τα παιδια αν ξερει επειδη στις αρχες το αμαξι ειχε τις 14'' ζαντες πανω και μετα εβαλα τις 16'' εαν αλλαξω στον εγκεφαλο την διασταση θα δω παραπανω χιλιομετρα???
μηπως φταιει αυτο που μετα βιας σε ευθεια βλεπω 170 χλμ.  και εχω χαλασει αρκετα χρηματα για το 1ο σταδιο???
Απ'οτι το ειχα συζητησει στο παρελθον με τον Stuparart και τον Kostg καθως και τον μηχανικο που μου κανει service στο αμαξι δηλωνοντας στον εγκεφαλο την καινουρια διασταση ζαντας δεν κερδιζεις ιπποδυναμη,απλα αλλαζει η συμπεριφορα του αυτοκινητου με τα νεα δεδομενα και ισως εχεις πιο σωστη καταναλωση καυσιμου. επισης ο χιλιομετρητης σου θα μετραει τα χιλιομετρα με 16"! Αυτη τη στιγμη σου μετραει λαθος τα χιλιομετρα...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread