Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Aggelos Mpa said:
Δεν γνωρίζω απο ποια έκδοση ειναι δεν πρόσεξα να εχει κατι διαφορετικό απο του ντίζελ το καντραν θα το τσεκάρω και θα σας πω
παντως λειτουργουν αποτι ειδα στη φωτο ολα κανονικα θερμοκρασια,πορτα ανοιχτη,δεικτης βενζινης
μπορει να θελει αλλαγη firmware το καντραν.
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Τα όργανα ειναι απο αυτόματο το τσέκαρα σημερα ανάβει το θαυμαστικό και γράφει στην οθόνη πως εχει προβλημα το σασμάν. Οταν το παω για προγραμματισμό θα μάθουμε  αν μπορούν να το απενεργοποιήσουν
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Ρώτησέ το, μπορεί να γίνεται. Αν και όταν έψαχνα εγώ είχα δει ότι έχουν διαφορετικά part numbers.
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Σε περίπτωση που δεν γινετε πιστευω βρηκα αλλη λύσει η ο ποια ειναι να βάλω στο ντίζελ το Καντάρ το φόντο με της 7000rpm γιατι τα μελετάω και τα δυο που τα εχω μπροστα μου και βλεπω οτι απο το 0 rpm έως της 6000/7000rpm κανει
Την ιδια διαδρομή απλα αλλάζει η διαβάθμιση στον φόντο.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Aggelos Mpa said:
Σε περίπτωση που δεν γινετε πιστευω βρηκα αλλη λύσει η ο ποια ειναι να βάλω στο ντίζελ το Καντάρ το φόντο με της 7000rpm γιατι τα μελετάω και τα δυο που τα εχω μπροστα μου και βλεπω οτι απο το 0 rpm έως της 6000/7000rpm κανει
Την ιδια διαδρομή απλα αλλάζει η διαβάθμιση στον φόντο.
Πιστευω οτι ολα ειναι θεμα προγραμματισμου. αμα δεν μπορουν στην αντιπροσωπεια πανε σε καποιον που κανει ταξιμετρα και γενικα επισκευες καντραν.
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Στη αντιπρόσωπεια δεν μπορούν να τα προγραμματίσουν. Πηρα ομως τηλ εκει που τα αγόρασα και του ειπα οτι μου εστειλε απο αυτόματο και μου λεει πω γαμωτο τύχει ενα αυτόματο εχω φερει και έπεσες σε αυτο και μου ειπε πως θα μου στείλει αλλα.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Aggelos Mpa said:
Στη αντιπρόσωπεια δεν μπορούν να τα προγραμματίσουν. Πηρα ομως τηλ εκει που τα αγόρασα και του ειπα οτι μου εστειλε απο αυτόματο και μου λεει πω μαμωτο τύχει ενα αυτόματο εχω φερει και έπεσες σε αυτο και μου ειπε πως θα μου στείλει αλλα.
Τι να πω γκαντεμια μακαρι αυτη την φορα να ειναι ολα κομπλε πηρα και εγω ενα τωρα σε τιμη ευκαιριας λογω ραγισμενου τζαμιου αλλα δουλευει καλα το προβλημα ειναι οτι εγω εχω τωρα 75.000 και αυτο 138.000 χλμ.
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Πήρες αυτα με τα 40€ ; τα χιλιόμετρα δεν θα στα φτιάξουν στον προγραμματισμο;
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Aggelos Mpa said:
Πήρες αυτα με τα 40€ ; τα χιλιόμετρα δεν θα στα φτιάξουν στον προγραμματισμο;
οχι απο αλλο μαγαζι συγκεκριμενα απο ebay πριν 1 εβδομαδα.
 

John_V

Member
Apr 25, 2016
114
0
16
43
Ηράκλειο
Καλησπέρα παιδιά!!
Ίσως είναι λίγο άκυρο να ρωτήσω σε αυτό το θέμα.
Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ στο καντράν η "ενταση" των αριθμών μέσα στην οθόνη όταν βαζω μπροστά το αμάξι είναι χαμηλή. Πατάω μια δυό φορές το αριστερό κουμπάκι και ανάβει έντονο μαύρο.
Μετά απο λίγο, ή σε επόμενη μέρα ξανά τα ίδια.
Μήπως εχει τύχει σε κάποιον?
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Μαλλον θα εχει αρχησει η οθόνη να χαλάει. Εχω όργανα απο diesel εάν χρειαστείς.
 

John_V

Member
Apr 25, 2016
114
0
16
43
Ηράκλειο
Ώχχχ κακό αυτό!!
Το θετικό είναι πως είναι diesel οπότε θα σου το πώ, αν χειροτερέψει.
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Ολα καλα με τα όργανα μου εστειλε αλλα και ολα οκ την Δευτέρα θα το παω για προγραμματισμό.
Μου κανει το εξεις τωρα και πιστευω ειναι θεμα ρυθμίσεις οταν ξεκλειδώνω με το χειριστήριο δεν ξεκλειδώνει η πόρτα του συνοδηγού κλειδώνει ομως κανονικα με το χειριστήριο και ξεκλειδώνει κανονικα απο την πόρτα του οδηγού.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Aggelos Mpa said:
Ολα καλα με τα όργανα μου εστειλε αλλα και ολα οκ την Δευτέρα θα το παω για προγραμματισμό.
Μου κανει το εξεις τωρα και πιστευω ειναι θεμα ρυθμίσεις οταν ξεκλειδώνω με το χειριστήριο δεν ξεκλειδώνει η πόρτα του συνοδηγού κλειδώνει ομως κανονικα με το χειριστήριο και ξεκλειδώνει κανονικα απο την πόρτα του οδηγού.
Το προβλημα σου ειναι κατι σαν αυτο https://www.youtube.com/watch?v=gSb1wzNvTbM.
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Εύκολο! Ευχαριστω! Και ωραια λειτουργία γιατι αν εισαι μονος και εχεις να κανεις αρκετές δουλειές το κανεις ετσι.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Aggelos Mpa said:
Εύκολο! Ευχαριστω! Και ωραια λειτουργία γιατι αν εισαι μονος και εχεις να κανεις αρκετές δουλειές το κανεις ετσι.
το εφτιαξες αυτο ηταν το προβλημα?
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Σημερα εκανα τον επαναπρογραμματισμό πηρε το αμαξι μπροστα υπαρχουν ομως τα εχεις προβληματα δεν βρησκει την μονάδα του abc το διαγνωστικό με αποτέλεσμα να μην εχω ουτε κοντέρ και ισως απο εκει να ξεκινάει το θεμα που εχω με τους αερωσακους. Δεν ξερω τι δεν πηγε καλα αφου οι πλεξούδα ειναι απο το ιδιο ταμπλό και air bag. Τωρα η σκεψει που κανω ειναι να ξανα αλλάξω την καλωδίωση καμπίνας με καποια απο αμαξι με κινητήρα βενζίνης και οχι απο diesel που ειναι αυτη που φοράω τωρα
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
η πλεξουδα απο ντιζελ εχει νομιζω διαφορετικες διατομες καλωδιων μπορει να εχει η περισοτερα η και λιγοτερα καλωδια ας πουμε εχει το μπουτον ασφαλειας της αντλιας βενζινης στο ντουλαπακι του συνοδηγου το βενζινοκινητο ενω το ντιζελ δεν το εχει
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
ΝΤι να πω εχω μπλέξει τωρα εχω βρει μια πλεξούδα απο fiesta 1,4 f/l έκδοση s και την διαπραγματεύομαι για την τιμη της μην την πλυρωσω ακριβά και δεν κανω και δουλεια.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread