Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Tι να πω. Πολλά μπορεί να έχουν πάει στραβά. Προσπαθείς να "παντρέψεις" τις καλωδιώσεις από δύο διαφορετικά μοντέλα, οπότε η λύση κατά τη γνώμη μου είναι να αρχίσεις να ψάχνεις τα καλώδια, τι πάει που. Άλλαξες και καντράν; Αν ναι, πιθανόν να παίζει μπλοκάρισμα με το immobilizer.
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Ναι άλλαξα και το καντράν μαζι ομως πηρα και το κλειδί και το δαχτυλίδι.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Ναι αλλά δεν άλλαξες και τον εγκέφαλο. Πρέπει να ταιριάζει το καντράν με τον εγκέφαλο αλλιώς θέλει επαναπρογραμματισμό μέσω του διαγνωστικού της Ford.
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Αυτο που με εχει ανχωσει πολυ ειναι που δεν μιζαρι καθολου. Απο οτι πιστευω αν ηταν θεμα immobillzer θα μιζαρε αλλα δεν θα εδεινε η τρόμπα βενζίνη εκτός και αν κανω λάθος.
Επίσης δεν εχω βαλει ακομη της πλεξουδες στης πόρτες και οταν γυρνάω το κλειδί μου φωνάζει το καντράν οτι ειναι ανοιχτές εχει πλακα να ειναι οπως στης μηχανές αν δεν κλείσεις σταντ δεν μοζαρι.
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Το λαμπάκι του immobillizer ειναι ενα κόκκινο που ειναι ανάμεσα στην θερμοκρασία και την βενζίνη;
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Ειχες πει οτι το ταμπλο το πηρες απο diesel και την πλεξουδα το καντραν το πηρες απο βενζινοκινητο δηλαδη μεχρι 7000στρ? εδω και το σχεδιαγραμμα της gem για 2006-2008image share
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Το καντράν σημερα το παρεγγειλα γιατι έψαχνα αυτο που λειτουργεί απο το μοχλό τον φλας.
Ρωτησα σε μια ford και μου είπαν οτι θελει επαναπρογραμματισμό η gem
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Aggelos Mpa said:
Το καντράν σημερα το παρεγγειλα γιατι έψαχνα αυτο που λειτουργεί απο το μοχλό τον φλας.
Ρωτησα σε μια ford και μου είπαν οτι θελει επαναπρογραμματισμό η gem
θελει και τον αισθητηρα της θερμοκρασιας που μπαινει στη μετωπη.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Aggelos Mpa said:
Τον ειχε αυτον η πλεξούδα του ντίζελ ; )
τωρα τι θα γινει θα το πας με οδικη η κουμπωσες τα παλια παλι?
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Θα το παω με οδική. Δεν τεριαζει τιποτα απο τα παλια αλλη φυσά στο καντράν.
Εχει λιγο δουλεια ακομη μολις το τελειώσω θα φωνάξω την οδική της ασφαλείας μου και θα τους πω νεκροσε χεχε
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Aggelos Mpa said:
Μπήκε και το σωστό καντράν  ;)

ωραιος φιλε αποτι βλεπω ολα μια χαρα μονο ο προγραμματισμος του immo μενει και κατι ασχετο το καντραν απο που το πηρες? στειλε μου π.μ καλυτερα.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Crazy said:
Από ποια έκδοση είναι το καντράν?
νομιζω οτι τα ghia ειχαν μονο αυτο το καντραν και τα αυτοματα και το st και τα περισσοτερα ντιζελ.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Βγάζει βλέπω στα αριστερά ένα κουτάκι ή είναι ιδέα μου; Από αυτόματο είναι άραγε (γι' αυτό και το κουτάκι);
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Δεν γνωρίζω απο ποια έκδοση ειναι δεν πρόσεξα να εχει κατι διαφορετικό απο του ντίζελ το καντραν θα το τσεκάρω και θα σας πω
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread