Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

alexis2009x

Original poster
New member
May 3, 2018
83
0
6
kalamata
Μοντέλο
MK8
εδω και κατι μερες το βλέπω στην οθόνη, 2 χρονια το εχω περίπου και θέλει μπαταρια;
 

Sharky

New member
Apr 14, 2012
82
3
8
Χανιά
Και εμένα το ίδιο βγάζει και δεν δουλεύει το start stop. Mου είπανε στο service πως είναι λόγω των λίγων χιλιομέτρων που κάνω, 5000 το χρόνο. Και μικρές διαδρομές.
 

Θανος68

New member
Oct 3, 2018
97
1
8
alexis2009x said:
εδω και κατι μερες το βλέπω στην οθόνη, 2 χρονια το εχω περίπου και θέλει μπαταρια;
οχι απλα επειδη βλεπει οτι  λειτουργεις τον οθονη  με σβησμενη μηχανη το κανει για προστασια,υστερα απο καποια λεπτα
Αν παλι βλεπει τη μπαταρια πιο κατω σε ταση απ οτι πρεπει το κανει γρηγοροτερα.
 

alexis2009x

Original poster
New member
May 3, 2018
83
0
6
kalamata
Μοντέλο
MK8
λογικα εχει πεσει η ταση στην μπαταρια αυτο πιστεύω
 

aft3rgl0w

New member
Apr 22, 2018
82
4
8
43
Cholargos
Μοντέλο
MK8
disable το start/stop πάντα στις μικρες διαδρομές.
μου το εχουν πει κ στην βελμαρ αυτο, οτι δλδ οταν μπαινεις στο αμαξι κ ειναι να κανεις <30 χλμ τοτε περισσοτερο κακο κανει στη μπαταρία παρα καλό το start stop. γενικα με το που ξεκινησει το αμαξι θελει καμποση ωρα μεχρι να αρχιζει να φορτιζετε η μπαταρια απο το δυναμο. το οτι πηρε μπρος το οποιοδήποτε αμαξι δεν σημαινει οτι φορτιζει τη μπαταρια κιολας. οποτε αν κατευθειαν αρχιζεται τα start stop καταπονείται καθε φορα η μπαταρια που της ζητας να βαζει μπρος συνεχεια και μπορει το πρωτο μισαωρο πχ να μην εχει προλαβει να φορτισει ποτε. κοινως τη σκιζουμε κανονικά.

τωρα προσωπικά ζήτημα να κάνω 10km απο σπιτι δουλεια , δουλεια σπιτι οποτε γενικα το εχω παντα off μια ςκαι πανω απο 10Km δυσκολο να κανω αυτο το καιρο.
οποτε καλο ειναι να εχετε στο νου σας κ αυτο.
 

kerver0s

Rookie
Feb 16, 2014
25
2
3
εφοσον κανεις τοσα λιγα χλμ το χρονο θα εχεις θεμα με μπαταρια ....ενα τροπος να το λυσεις αυτο ειναι να παρεις καποιο φορτιστη με προγραμμα συντηρησης τον αφηνεις συνδεμενο οταν θα μενει για καιρο παρκαρισμενο και αυτος δεν αφηνει την μπαταρια να πεσει οποτε θα παρατηνεις και την διαρκεια ζωης της
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread