Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

moytas

Original poster
Rookie
Dec 8, 2019
18
0
1
θεσσαλονικη
καλησπερα παιδια. αγορασα το st fiesta 125 μοντελο 12/19. εχω κατεβασει το androit auto στο κντ αλλα οταν βαζω στο usb δεν κανει τιποτα. δεν ανοιγει το προγραμμα.Ο πωλητης που μου το πουλησε με ειπε οτι το αμαξι εχει sync 2.5. Λογικα και θα επρεπε να εχει 3,0 απο οτι εχω διαβασει.Και πως μπορω να το κανω αναβαθμιση ?
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,309
182
63
50
Αθήνα
Αν έχει Sync2, τότε δεν παίζει το ΑΑ, αφού δεν είναι android το Sync2. Το Sync3 δουλεύει με ΑΑ, αλλά θα χρειαστεί να τσεκάρεις με την αντιπροσωπεία τα τι και πως του εξοπλισμού του οχήματος.
 

moytas

Original poster
Rookie
Dec 8, 2019
18
0
1
θεσσαλονικη
μετα απο ωρα μπορεσα το εβαλα το ΑΑ. Δεν εκανε το καλωδιο λογικα,μολις το αλλαξα ειναι οκ. Για φωνητικες εντολες οι επαφες πρεπει να ειναι greeklish για να με ακουει?
 

johnD

Member
Dec 15, 2017
150
4
18
Άλλο πράγμα το Sync2, άλλο το Sync 2.5 και άλλο το Sync3. Το Sync 2.5 είναι ένα Sync3 με περιορισμένες δυνατότητες και χειρότερη οθόνη.
Αν έχεις Sync 2.5, δεν έχεις φωνητικές εντολές.
Αν έχεις φωνητικές εντολές, και άρα Sync3, οι εντολές είναι μόνο στα Αγγλικά.

Επίσης αν είναι 12/19 και δεν έχεις τοποθετήσει B/O ηχοσύστημα ή εργοστασιακό navigation ως έξτρα, τότε έχεις Sync2.5 και δεν έχεις φωνητικές εντολές.
 

nikosxm

Rookie
Nov 18, 2018
36
0
6
36
Ας πω ακομα μια φορα και εδω τον πονο μου :) :)... Το sync 2.5 δυστυχως εχει μπει πολυ νωριτερα στα αμαξια. Εμενα titanium εκδοση, παραλαβη 12/2018 ηρθε με 2.5.
Φυσικα δεν ειχε ιδεα ο πωλητης, μιας και τοτε επεμενε οτι θα ερχοταν με 3.0 και η μονη διαφορα απο τη vignale ηταν το εργοστασιακο navi, και σε επικοινωνια που ειχα με τη ford hellas πριν ενα μηνα, εμμεσως πλην σαφως μου ειπε να ερθω παλι σε επαφη με τον πωλητη, επειδη δεν ξερουν τι μπορει να ειναι, μηπως και καλα εχω κανει εγω παραγγελια με το sync 2.5 και οχι με 3.0.Οτι να ναι!!
'' Σε απάντηση του σχετικού ηλεκτρονικού σας μηνύματος, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, ότι όλοι οι Επίσημοι Έμποροι του δικτύου Ford είναι ενημερωμένοι σχετικά με τις δυνατότητες κάθε μοντέλου που πωλούν. Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τι συνεννόηση είχε πραγματοποιηθεί μεταξύ εσάς και του καταστήματος από το οποίο παραγγείλατε το όχημά σας , οπότε καλό θα ήταν να το συζητήσετε μαζί τους.'' η απαντηση τους. 
 

Gmts

Rookie
Nov 23, 2018
21
0
1
Στο δικό μου πάντως ST-Line(11/18), έχει το Sync 3, ver.3.0 και του έχω κάνει και update μέσω USB και άλλαξε το build no.
 

nikosxm

Rookie
Nov 18, 2018
36
0
6
36
Gmts said:
Στο δικό μου πάντως ST-Line(11/18), έχει το Sync 3, ver.3.0 και του έχω κάνει και update μέσω USB και άλλαξε το build no.
Το φανταζομαι.. δεν ξερω τι εχει παιχτει με το δικο μου... Και πριν απο μενα μοντελα, και καποια λιγο πιο μετα, τυπου 1 μηνα μετα, ηρθαν με 3.0.. Το κακο είναι οτι τωρα που το πηρα χαμπαρι ενα χρονο μετα, δεν μπορω να βρω το δικιο μου, και στην ford (αντιπροσωπεια και κεντρικα) δε βγαζω ακρη γιατι ειναι κατα πάσα πιθανότητα ασχετοι.. Τουλαχιστον εδω που μενω.
γραφει SYNC, software version R5.3.0.1_R18364b
 

Gmts

Rookie
Nov 23, 2018
21
0
1
nikosxm said:
Το φανταζομαι.. δεν ξερω τι εχει παιχτει με το δικο μου... Και πριν απο μενα μοντελα, και καποια λιγο πιο μετα, τυπου 1 μηνα μετα, ηρθαν με 3.0.. Το κακο είναι οτι τωρα που το πηρα χαμπαρι ενα χρονο μετα, δεν μπορω να βρω το δικιο μου, και στην ford (αντιπροσωπεια και κεντρικα) δε βγαζω ακρη γιατι ειναι κατα πάσα πιθανότητα ασχετοι.. Τουλαχιστον εδω που μενω.
γραφει SYNC, software version R5.3.0.1_R18364b
'Επεσες μάλλον πάνω στην περίοδο που γινόταν η αλλαγή σε sync3
 

nikosxm

Rookie
Nov 18, 2018
36
0
6
36
Gmts said:
'Επεσες μάλλον πάνω στην περίοδο που γινόταν η αλλαγή σε sync3
Πιθανον... το κακο ειναι οτι δεν ενημερωνουν για την οποια αλλαγη... αλλα δεν τους αδικω. Αν δεν ασχολεισαι με το τι πουλας, και δεν εχεις γνωση, δεν ξερεις και να ενημερωσεις τον πελατη και πληρωνει για κατι που τελικα, δεν εχει.
 

adui

Newbie
Jan 21, 2020
2
0
1
Ξερει κανείς σχετικά με το hidden menou στο sunc 3;
εχω δει κάποια βίντεο αλλα δεν εχω καταλάβει τι ακριβώς μπορείς να κάνεις απο εκεί, οποια απάντηση ευπρόσδεκτη
Υπαρχει κάτι στα ελληνικά σχετικά με αυτό;
 

Sonic

Pro Member
Nov 9, 2016
576
2
18
32
Αθήνα
www.facebook.com
λογικά βλέπεις περισσότερες πληροφορίες τύπου εκδοσεων και τέτοια. άμα πας στα testing settings να αλλάξεις theme. π.χ να βάλεις το ford gt.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread