Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Καλησπέρα επανέρχομαι με μία ερώτηση στους γνώστες. Έχω παρατηρήσει κανά δύο φορές με το που μιζάρω για να πάρει μπρος το αμάξι σβήνουν τα κουτάκια της βενζίνης και η ώρα πιθανόν για 2 δευτερόλεπτα γίνεται αυτό. Δεν έχω παρατηρήσει να προκαλεί αυτό κάτι μη φυσιολογικό στην λειτουργία του αμαξιού. Καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι?
 

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
1.5 χρόνο απλά κάνει σύντομες πολύ διαδρομες
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Αν μπορείς, φόρτισέ την και παρακολούθα το. Το μιζάρισμα τραβάει πολύ ρεύμα. Αλλιώς παίζει να έχει θέμα το καντράν...
 

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Είχα ακουμπήσει παλιά το διαγνωστικό στην ford και μου είχε βγάλει θέμα στο ταμπλώ γιατί πεταριζει ένα λαμπάκι όταν ανάβει ο φωτισμός.αν είναι καντράν χρίζει επισκευής ή το αφήνω και στο μέλλον το αλλάξω με μεταχειρισμένο;
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Και οι δύο επιλογές είναι δυνατές. Επισκευή για αρχή και αντικατάσταση σαν δεύτερη γιατί θέλει και επαναπρογραμματισμό του immobilizer.
 

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Επισκευάζεται; Γιατί όλοι που είχα ρωτήσει μου είχαν πει για αντικατάσταση αποκλειστικά
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Εξαρτάται, αν αυτός που θα το αναλάβει έχει γνώσεις ηλεκτρονικών θα μπορούσε να δει τι φταίει και να το φτιάξει. Η αντικατάσταση είναι η εύκολη λύση για τον μηχανικό που δεν έχει άλλες γνώσεις...
 

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Ξέρεις κάποιον προς ανατολική αττική προς παλλήνη μεριά?
 

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Καλησπέρα το καντράν τι μπορεί να προκαλέσει αν έχει ζημιά;
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
το βασικοτερο να μην παιρνει μπροστα το αμαξι λογο του immobilazer!φυσικα και πολλα αλλα,αλλα εσενα τι προβλημα σου προκαλει?
 

Sharky

New member
Apr 14, 2012
82
3
8
Χανιά
Και εμένα τώρα τελευταία μου κάνει κάτι περίεργα το mk6 της συζύγου, μοντέλο 2002! Ζωή να χει! Γυρίζω το κλειδί και δεν κάνει τίποτα, δεν μιζαρει, και ανεβοκατεβαίνουν ο δείκτης της θερμοκρασίας, υπόψη μπαταρία μόλις άλλαξα. Η μία φορά πάτησα τα alarm και σαν κάτι να κόλλησε και έκανε και ένα θόρυβο! Άλλη φορά μου έκανε κάτι τέτοιο νομίζω όταν άναψα τα φώτα,Δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα, φοβάμαι για καντράν η καμία bcm?
Η εγκέφαλο; Αμέσως βέβαια με κάνα γύρισμα του διακόπτη σε θέση off και πάλι ενεργοποίηση,όλα καλά.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread