Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
μια πολυ καλη λυση θα ειναι διαιρουμενα με 4 καναλο! μην βαλεις κορνες σε αυτο το συνολο δεν θα δεσει
 

fotis65

Rookie
Jun 26, 2012
36
0
6
Μυτιλήνη
με 400 ~ euro αλλάζεις σε ποιοτικό ήχο. έβαλα ενα sub στα 258 ευρώ και 2 διερουμενα της hertz που πρότειναν άλλοι συμφορουμιτες  στα 140 ευρώ και έπαθα πλάκα. πηγή παραμένει το cd 6000 και είμαι χωρίς ενισχυτή.
p28071208440001.jpg

p28071208430001.jpg

p28071208430002.jpg
 

fotis65

Rookie
Jun 26, 2012
36
0
6
Μυτιλήνη
nos7 said:
Αυτο στα πισω καθησματα τι ειναι??sub ή ενισχυτης?
ενεργό sub είναι... έχει ενσωματωμένο ενισχυτή και κάνει τέλεια δουλειά.
http://www.bestprice.gr/item/2152407473/pioneer-ts-wx77a#item-prices αλλά το βρήκα στα 258 ευρώ με τα μεταφορικά.
 

xr

Member
Dec 5, 2010
113
0
16
Νοτια προαστια
Μια κ απο σημερα ειμαι κατοχος ενος τετρακαναλου ενισχυτη coral 4x85 W rms ,τωρα ειμαι στην σκεψη αν θα τον βαλω στην εργοστασιακη πηγη εστω με παποιες παραχωρησεις κ βλεπουμε ,η να παρω αλλη ανεξαρτητη πηγη κ να τον βαλω μια κ καλη .
Απο ηχεια πιστευω θα ειμαι ενταξει μια κ εχω βαλει τα HERTZ κ μονωση στις πορτες.
Αν κ ειχα πει να μην ξανασχοληθω με το θεμα ηχου ,το μικροβιο φαινεται υπαρχει κ ξυπναει απο τα παλια. :)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Εγώ θα σου πρότεινα να άλλαζες και την πηγή αλλά αυτό εξαρτάται και από την τσέπη σου
 

xr

Member
Dec 5, 2010
113
0
16
Νοτια προαστια
Τελικα εχτες εβαλα το ενισχυτη στην εργοστασιακη πηγη κ ο ηχος  βελτιωθηκε κατα πολυ σε δυναμη ,εγινε ποιο γεματος κ εντυπωσιακος.
Ειχα την τυχη να δω κ την διαφορα με μια καλη πηγη jvc που την ακουγα αμεσα σε αντιπαραθεση με την εργοστασιακη μου πανω στο αυτοκινητο.
Η διαφορα ηταν ''ορατη'' ,ποιο ποιοτικη κ με μεγαλητερη λεπτομερεια η jvc ,αλλα πιστευω οτι η διαφορα θα ''ανοιξει'' οταν αντικαταστησω τα οβαλακια hertz μπροστα με ενα ΚΑΛΟ διαιρουμενο σετ 6,5''.  Τοτε θα φανει κ η πραγματικη αξια του ενισχυτη.
Ετσι ειναι αυτα τα πραγματα ,ειναι σαν αλυσιδα που εαν εχει εναν ποιο αδυναμο κρικο αυτο φαινεται στο συνολο.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread