Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

fanakias

Member
Feb 10, 2011
155
0
0
37
Αρτα
το booster μπηκε και σο δικο μου mk7.εντυπωσεις???λεσ και αλλαξα αθτοκινητο.ειδικα στην κοκκικη επιλογη το αυτοκινητο εχει τρελο νευρο...σημερα το εβαλά και το δοκιμασα σε ταξιδι Αθηνα-Αρτα αλλα οχι συνεχως αναμμενο.πολυ καλο...θα μου παρει λιγο χρονο να το συνηθισω...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
fanakias said:
το booster μπηκε και σο δικο μου mk7.εντυπωσεις???λεσ και αλλαξα αθτοκινητο.ειδικα στην κοκκικη επιλογη το αυτοκινητο εχει τρελο νευρο...σημερα το εβαλά και το δοκιμασα σε ταξιδι Αθηνα-Αρτα αλλα οχι συνεχως αναμμενο.πολυ καλο...θα μου παρει λιγο χρονο να το συνηθισω...
Αθήνα και δεν πήρε τλέφωνο....ντροπή
 

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
fanakias said:
το booster μπηκε και σο δικο μου mk7.εντυπωσεις???λεσ και αλλαξα αθτοκινητο.ειδικα στην κοκκικη επιλογη το αυτοκινητο εχει τρελο νευρο...σημερα το εβαλά και το δοκιμασα σε ταξιδι Αθηνα-Αρτα αλλα οχι συνεχως αναμμενο.πολυ καλο...θα μου παρει λιγο χρονο να το συνηθισω...
μεγειες φανη, αν το πρωτοδοκιμασες και σε ταξιδι θα καταλαβες αμεσως τη διαφορα  ..ελα απο γιαννενα τωρα να πατισουμε  :D
 

xarris

Rookie
Feb 19, 2013
10
0
1
34
ptolemaida
εγώ βασικά ρε παιδιά θέλω να το βάλω αλλα δεν ξέρω αν 8α έχει καλό αποτέλεσμα...!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Χαρη ριξε μια ματια στα προιγουμενα μνμ να δεις τις γνωμες απο παιδια που το φορανε!!!οτι απορια εχεις μετα θα σε βοηθησουμε να διαλεξεις εαν πρεπει να το βαλεις ή οχι...
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Δεν παίρνεις σε άλογα , δεν παίρνεις σε ροπή.. το μόνο που παίρνεις είναι σε αίσθηση σε απόκριση του πεντάλ γκαζιού.
Σε γενικές γραμμές θα έχεις την ψευδαίσθηση ότι το αμάξι έχει πάρει και ιδικά στην 1η 2α άντε και 3η …


Αν πάλη είσαι των στροφοδιαδρομών θα σε βοηθήσει πολύ στον έλεγχο του αυτοκινήτου.
 

xarris

Rookie
Feb 19, 2013
10
0
1
34
ptolemaida
μάλιστα....λοιπόν απο οτι διάβασα και απο άλλα παιδιά που το έχουν θα το βάλω και πιστεύω να βοηθήσει...!!
 

Fordmaniac

Rookie
Dec 1, 2012
18
0
1
35
τρίπολη
Μήπως μπορεί να με φωτίσει κάποιος σχετικά με το αν θα δω κι εγώ την ίδια διαφορά? Ρωτάω γιατί εμένα κρατάει ήδη ψηλά τις στροφές στις πρώτες ταχύτητες όταν ξεκινάω δυνατά (λόγω πετρελαίου) και ήδη ο δίσκος πιέζεται παραπάνω απ' ότι πρέπει στις γρήγορες αλλαγές...
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Λογικά θα δεις ακόμα μεγαλύτερη διαφορά απ ότι αυτά με κινητήρα βενζίνης. Το αμάξι σου επειδή δεν έχει πεταλούδα ελέγχετε αρκετά από το πεντάλ το οποίο επικοινωνεί άμεσα με την EGR και τον αισθητήρα πιέσεις στην πολλαπλή.
Στο δικό μου (όχι fiesta έχω τρελή διαφορά)
Αυτό που λες ότι σου κρατάει ψηλά τις στροφές στις πρώτες ταχύτητες… τι εννοείς ακριβός?? Εννοείς ότι σε κάθε αλλαγή ταχύτητας οι στροφές του κινητήρα σου παραμένουν ψιλά και δεν πέφτουν εύκολα?

Όπως και να έχει θα “στροφάρει πιο γρήγορα” θα γίνει πιο νευρικό!
 

VASSOS

Pro Member
Aug 2, 2012
560
0
16
49
marousi
StuparArt said:
Αυτό που λες ότι σου κρατάει ψηλά τις στροφές στις πρώτες ταχύτητες… τι εννοείς ακριβός?? Εννοείς ότι σε κάθε αλλαγή ταχύτητας οι στροφές του κινητήρα σου παραμένουν ψιλά και δεν πέφτουν εύκολα?

ναι δεν πεφτουν ευκολα οι στροφες!
 

PanosAek21

Rookie
Σεπτ. 12, 2014
30
0
6
Καλησπερα και απο μενα πεδες:)
ηθελα να ρωτισω αν εχει περασει κανεις sprint booster σε fiesta μετα το 2010..καθος καπια ετερια και οχι ο boolekos που ρωτισα και αγορασα κιωλας δν βγικε ακρη...δν τεριαζε..δν εδινε ρευμα στο αυτοκινιτο κ.τ.λ..και η απαντηση ιταν οτι δν ειπαρχει booster για μοντελο μετα το 2009 που ειναι το δικο μου...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Απ' όσο γνωρίζω, υπάρχουν μέλη που έχουν sprint booster στο αυτοκίνητό τους (2009 και μετά) και πιο συγκεκριμένα του Μπουλέκου.



Υ.Γ. Διόρθωσε σε παρακαλώ το post σου σε μικρά ελληνικά, γιατί τα κεφαλαία δεν επιτρέπονται.
 

Astral

Member
Σεπτ. 1, 2012
143
0
0
33
Αθηνα
Εγω στο δικο μ mk7 του 2009 μοντελο εβαλα booster και ειδα αλλαγες..χαμηλες και μεσαιες στροφες αρπαζει πιο γρηγορα αλλα στις ψηλες στροφες κρεμαει το αμαξι..Προσωπικα η γνωμη μ ειναι να μν βαλεις booster..Αν ομως θες βρες booster 2ης γενιας..
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Εγω το εχω !ειναι δεύτερης γενιάς και πιστεύω ότι κάνει δουλειά !σε καμία περίπτωση όμως δν αξίζει τα χρήματα που κανει
 

PanosAek21

Rookie
Σεπτ. 12, 2014
30
0
6
Οποτε καταληγουμε οτι ισως και εγω πρεπει να το προμιθευτω απο τον booleko?
Γιατι πραγματικα εχω 1 μηνα που ταλεπορουμε και τιποτα!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread